Biomanželka

kniha od:


Koupit

Nové vydání románu Michala Viewegha, který patří k jeho nejúspěšnějším knihám posledních let. Sarkastický příběh vyprávěný pohledem přemoudřelé duly, žijící v domácnosti nebohého spisovatele. „Od začátku jsem přesvědčena, že Mojmírovo manželství s Hedvikou je moderní soft verzí pradávného příběhu o Modrovousovi, který vraždí své ženy. Jistě jej znáte: nezkušená kráska se provdá za chlípné bohaté monstrum, které jí naoko poskytuje svobodu, ale ve skutečnosti zabíjí její přirozenou krásu, talent a nespoutanost." Dula je zprvu jen průvodkyní manželčiným těhotenstvím a porodem. Svou rodičku však neopouští ani poté, takže následujících sedm let s Hedvikou a jejím manželem bydlí - to je výchozí situace humoristického románu. "Zdánlivě humoristického," upřesňuje autor. "A nemohu bohužel popřít, že je to román částečně autobiografický."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394588/big_biomanzelka-i99-394588.jpg 2.8998
Nahrávám...

Komentáře (212)

Kniha Biomanželka

marca_m
28. března

Lehce bulvárně laděná kniha, kde se autor poněkud drsně vypořádává s životním směřováním své manželky. S ohledem na pozdější rozpad manželství a mediální praní špinavého prádla je to celkem mrazivé čtení. Kniha se celá nese v duchu nadsázky a možná až přehnaného líčení, nicméně na mnoha situacích jsem si uvědomila, jak realisticky vlastně působí a kolik žen dnes propadlo různým ezo, bio, ženským kultům a takhle šíleně skutečně žije.

knihovna1
25. března

Mně se knizka líbila. Čtivě napsáno. Mám pro pana Viewegha slabost.


SoukromyNosanek
07. březnaodpad!

Dostal jsem tuhle knížku od starý, že prý by mi mohly být autorovy názory blízký. Dočetl jsem a běžel jí koupit pugét a bonboniéru. Hlavně abych jí ukázal, že takovej k***t fakt nejsem.

sporran
06. března

Opět jsem nepřišla Vieweghovi na chuť. Knihu jsem se sebezapřením dočetla. Hlavní hrdina je snob, který se neustále lituje. Text mi přijde místy bez návaznosti. Nevím, kdo optikou autora více utrpí, jestli ženy nebo muži. Každopádně po další knize od V. už rozhodně nesáhnu.

brunette362
04. února

Primitivní příběh, který měl být asi ironickou parodií na dnešní dobu. Bohužel tento postoj mě minul a rádoby vtipné hlášky mi přišly trapné. Všechny postavy mě více či méně iritovaly. Celý příběh mi přišel zbytečný a nevkusný, ale asi prostě nemám stejný humor jako autor.

sachista
23. ledna

Zpočátku jsem si říkal, že už mě asi knihy Michala Viewegha bavit nebudou, ale pak mě přece jen dokázal vtáhnout do děje k tématu, které i po dvanácti letech zůstává aktuálním. A pokud má mít další dvě pokračování, asi je přečtu obě.

Blanka1964
12. ledna

Dávno jsem se zařekla, že Viewegha už nikdy...a zase jsem ho vzala na milost. Asi proto, ze knížka je tenká. No...zabila bych je všechny tři. A to jsem ženská. Ale tohle bych nedala..žít s nějakou cizí babou, manželka švihlá a manžel blb...no rozhodně bych tu knížku nikomu nedoporučila.Tak mě napadá... bývalá manželka pana spisovatele teď vydala nějakou knihu....zkusit ze studijních důvodů?

Macek71228
29.12.2021

Zajímavý nápad, ovšem celá kniha je pouze o popsaných situacích, nikoliv o nějakém pořádném ději. S tímto nápadem se dalo pracovat i lépe.

1 ...