Bílé noci

Bílé noci https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56136/bile-noci-56136.jpg 4 459 66

Jedná se o romantickou novelu, která se svou formou a obsahem vymyká z řady románů tohoto slavného ruského autora. .

Langosh
28.12.2012 4 z 5

Dobrá, krátká kniha. Snílek se zamiluje, ale dívka si myslí, že se do ní nezamiloval, má ho za kamaráda a přemýšlí o muži, kterého před elty poznala a zamilovala se do něj, snílek je chvilku v naději, že dívku získá, ale ta nakonec odejde se svým vyvoleným. Taky v tom vidíte přítomnost a realitu? Kdo by takovýto příběh neznal z vlastní zkušenosti, viďte.

cyber.punker
25.11.2012 4 z 5

"Nastěnku chci za ženu." Kdyby to hlavní hrdina řekl dříve a pohádkový příběh měl i pohádkový konec, nechá se jistě mluvit o romantismu, ale tohle je realistické dílo, jak se patří.

Atuin
24.10.2012 5 z 5

Úplně první kniha co jsem od Dostojevského četla, zapůsobila na mě natolik že se na ní velice ráda vracím.

Sussane
09.09.2012 5 z 5

Prešiel len krátky čas čo som si túto tenučkú knihu prečítala, ale mám nutkanie sa do nej zase pustit.Proste nádherné, dojemné,milé a zároven aj smutné.

klarulajda
08.01.2012 4 z 5

Bílé noci nebyla úplně nejlepší kniha jakou jsem přečetla, ale popis "snílkovství" byl nejlepší jaký jsem doposud četla.

Addie
01.04.2011 3 z 5

Bílé noci mi přišly maličko nedotažené do konce v tom smyslu, že na můj vkus bylo až příliš dlouho ticho před bouří a až pak se události daly do pohybu. Pochopitelně však Dostojevskému skláním poklonu za to, jak se psychologicky vyznamenal, jak už je o něm známo.