Bílé noci

Bílé noci https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145924/bmid_bile-noci-Ye5-145924.jpg 4 459 65

1848, lyrická povídka, vymyká se jeho další tvorbě. O dívce, která každý večer čeká na svého milého u břehu řeky. Nesmělý mladík jí začne dělat společnost a po čase se do ní zamiluje, ale dívka chce, aby zůstali přáteli... (zdroj: wikipedia.cz)

cyber.punker
25.11.2012 4 z 5

"Nastěnku chci za ženu." Kdyby to hlavní hrdina řekl dříve a pohádkový příběh měl i pohádkový konec, nechá se jistě mluvit o romantismu, ale tohle je realistické dílo, jak se patří.

Atuin
24.10.2012 5 z 5

Úplně první kniha co jsem od Dostojevského četla, zapůsobila na mě natolik že se na ní velice ráda vracím.

Sussane
09.09.2012 5 z 5

Prešiel len krátky čas čo som si túto tenučkú knihu prečítala, ale mám nutkanie sa do nej zase pustit.Proste nádherné, dojemné,milé a zároven aj smutné.

klarulajda
08.01.2012 4 z 5

Bílé noci nebyla úplně nejlepší kniha jakou jsem přečetla, ale popis "snílkovství" byl nejlepší jaký jsem doposud četla.

Addie
01.04.2011 3 z 5

Bílé noci mi přišly maličko nedotažené do konce v tom smyslu, že na můj vkus bylo až příliš dlouho ticho před bouří a až pak se události daly do pohybu. Pochopitelně však Dostojevskému skláním poklonu za to, jak se psychologicky vyznamenal, jak už je o něm známo.