Bílá Masajka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obálkový podnázev: Sen o velké lásce se změnil v boj o přežití.

Corinne Hofmannová, úspěšná švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala. Zpátky do Švýcarska odjíždí s neochvějným přesvědčením, že se do Afriky a k svému milému Masajovi brzy vrátí. V krátké době rozprodá veškerý majetek, opouští dosavadní způsob života v civilizované společnosti a zaslepeně se vrhá do neznáma. V keňské buši hluboko ve vnitrozemí vede po boku svého negramotného masajského válečníka život plný strastí - bez vody a toalet a nedostatku potravin -, ale přesto se zpočátku cítí šťastná. Navzdory boji s byrokracií oslaví s Lketingou v jeho domorodé vesničce z chatrčí i svou svatbu. Stane se z ní bílá Masajka, která se musí podřídit rituálům kmene. Její radost je završena, když se jí narodí dcerka Napirai. Avšak každodenní živoření v neuvěřitelně primitivních podmínkách s sebou přináší neustálé problémy: smrtelně nebezpečné nemoci a infekce, hladovění, materiální strádání i nepřekonatelné kulturní rozdíly a předsudky. Corinne je žena do nepohody, statečně se snaží všechno zvládat, dokonce i tady se pouští znovu do obchodování, ale po vyčerpávajících čtyřech letech se ocitne na konci svých fyzických i duševních sil a bez finančních prostředků. Její sen o kouzelné Africe, víra ve vlastní síly a velká láska k Lketingovi se mění v rozčarování a nenávratně se rozplývají…

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61217/bila-masajka-61217.jpg 4881
Série

Bílá Masajka 1.

Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno · Ikar (ČR)
Orig. název

Die weisse Massai · 1998

Počet stran:344
Jazyk vydání:český
Překlad:Zuzana Schneiderová
Autor obálky:Ivan Brůha
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-249-0377-6
Nahrávám...

Komentáře (176)

Kniha Bílá Masajka

Přidat komentář
Asterixxka
16. září

Silný příběh silné ženy. Byla jsem v Keni a poznala jsem i částečně kulturu Samburů (mimochodem, tu knihu tam znají snad všichni a jim se zase tak moc nelíbí, prý je ukazuje ve špatném světle, protože oni se takto nechovají). Mě Afrika naprosto pohltila, s její přírodou, s příběhy místních (nejen Masajů), s divokými lvy v savaně...prostě nádhera! Moc ráda jsem si poté přečetla Corinnin příběh o soužití se Sambuřany a o jejím životě v buši.

Miluna40
06. září

Skvela

Taralcielle
02. září

Velmi silný a emotivní příběh o překonávání rozdílů mezi evropskou ženou a africkým náčelníkem. Byla jsem ráda i za autorku, že nakonec dostala rozum a odjela pryč. Přečetla jsem z celé série jenom první díl. během příběhu jsem si kolikrát říkala, že já už bych byla dávno pryč.
Zajímavé na přečtení.

Elion
24. srpna

Silný příběh o tom, jak je život jiný a ani si to neuvědomujeme.

glorie111
16. srpna

Čtivé,ale nechápu ženy, které se takto rozhodnou...

Tinuse
06. srpna

Co jsem od knihy čekala, to mi dala. A to pravdivý příběh ženy, která se zamilovala, do Masaje a podřídila tomu celý svůj život. Směrem k horšímu samozřejmě. Ze začátku se asi většina podivujeme nad autorčiným zcela vážným vzplanutím, ale v průběhu knihy musíme každý uznat, že Corinne je velmi odvážná a silná osoba. A není to klišé v jejím případě. Já si během čtení řekla 4x, že už bych sedala do letadla a uletěla zpět do své rodné civilizované země, Corinne jde dál a celou dobu čekáte, co se teda pokazí, co je ta poslední kapka, kdy se rozhodne utéct a zda vůbec uteče. Corinne není žádný klasik, aby psala vytříbeným literárním stylem, je to příběh "obyčejné" ženy, která sepsala, co se jí stalo, ale právě tímto faktem je kniha jedinečná a vůbec mi tedy žádná vyšperkovaná stylistika nechyběla. Někdy se autorka až moc rozpovídává o věcech, které bych hodila do jednoho odstavce, ale i tak jsem ji přečetla za jeden den. Už se těším na další její knihy o jejích zážitcích.

zoe.blue
01. srpna

Super super všechny díly super

Bulldog
28. červenceodpad!

Tohle jsem četla proto, abych se přesvědčila o svém zdravém rozumu a ano jsem si jistá, že já ho mám narozdíl od Bílé masajky... Víc psát nemůžu, možná by mě tady zablokovali.. Všechny podobné knihy a knihy o tom jak se zamilovala do.. a pak brečí, že nemůže zpět do své rodné země jsou pro mě odpad...