Bílá Masajka

Bílá Masajka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255829/bmid_bila-masajka-255829.jpg 4 1217 241

Bílá Masajka série

Corinne Hofmannová, švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die weisse Massai , 1998

barcc85
29.03.2013 5 z 5

Pro milovníky afriky, keni jako stvořené. Podložené realitou a o to zajímavější. Při čtění jsem byla schopna živé představy bídy, života, krajiny i kultury daného světa.
Doporučuji.

Nikuska
06.03.2013

Přečetla jsme si všechny díly od Corinne a byla jsem naprosto uchvácena jejím vyprávěním. Fascinující příběh, obdivuhodná žena, která byla schopna pro svou dceru udělat naprosto cokoliv ikdyž byla v cizí zemi a byla prakticky sama proti všem. Díky této knize se ještě více prohloubila vášeň pro Afriku. Myslím si, že zde je vidět jasný důkaz toho, že láska je silnější než rozum. Nikdo si nedokáže představit žít v takových podmínkách jako žila ona. Ale je důležitý, že nějakou část žití zde byla šťastná. A myslím si že je to jen díky tomu, že člověk žije v soouznění s přírodou. Není ovlivněn stresem z práce. Je tam bída a chudoba, ale lidi jsou šťastní protože maji jeden druhého. My Evropané jsme velice povrchní národ, který si nedokáže představit, život bez elektriky, vody natož postele a ledničky s každodením výběrem několika potravin.
Jednoduše fascinující přiběh.

Dendisek
19.02.2013 5 z 5

Určitě se mi knížka moc líbila...nemohla jsem se od toho vůbec odtrhnout a hned si koupila další díly, které už samozřejmě nabyli tak napínavé jako ten první, kdy se hlavní děj odehrával. Četla se mi dobře a velké plus je, že to je opravdový příběh, který se stal :)

MiliKry
20.11.2012 3 z 5

Po přečtení prvních cca 100 stran jsem byla překvapená a zároveň naštvaná naivitou hlavní hrdinky, nechtělo se mi to ani dočíst. Nakonec jsem to přečetla během pár hodin. Ale dávám jen 3 hvězdy.

Petratra
31.10.2012 1 z 5

Jedna hvězdička za to, že se to opravdu stalo. Jinak mě četba této knihy tak nějak rozčilovala. Žasla jsem nad naivitou Corinne, nevěřila, místy se docela bavila nad tragikomičností celého příběhu. Některé věty na mě působily dojmem, jako kdyby je psala náctiletá puberťačka a ne dospělá žena. Takhle nějak to asi vypadá, když člověk při zásadních rozhodováních trošku zapomene použít mozek. Třeba to hodnotím až příliš přísně, ale tahle kniha mi opravdu nesedla.

lessi
20.10.2012 3 z 5

Ráda jsem si přečetla příběh, který se opravdu stal, i když pro mě je jednání autorky dost nepochopitelné. Vyměnit život ve Švýcarsku za život v Keni nedokáže jen tak někdo. :-) Je patrné, že autorka není rozená spisovatelka a některé pasáže se nečtou lehce, i tak je tato kniha velmi zajímavá a mohu ji jen doporučit.

Adriassa
20.10.2012 2 z 5

Ne a ne, se do knížky začíst. Pro mě nepochopitelné rozhodnutí...a celou dobu mne napadla otáka "Co čekala???"

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Moc pěkný a poutavý příběh bílé ženy ze Švýcarska, který nemá úplně tak šťastný konec, i když, co je v tomto případě šťastný konec :-) Autorku jsem mohla vidět i osobně a byl to zajímavý a silný zážitek. Autorka napsala ještě další 4 pokračování, všechny jsou více méně zajímavé, ale tento stěžejní příběh opravdu doporučuji. Odsoudit ji proč zůstala v zapadlé části Afriky a dokonce tam porodila dítě, dokáže každý, ale když se člověk začte, mnohé otázky jsou mu zodpovězeny.

sheylka
13.06.2012 3 z 5

Já nevím... Obvykle nezačínám psát komentář slovy "já nevím", ale tady opravdu nějak nemůžu najít slova, jestli se mi to líbilo, nebo naopak nelíbilo... Jako normální knížku bych to asi vzdala po 50 stranách, styl psaní mi absolutně nevyhovoval, ale všechno je to umocněno tím, že se příběh opravdu stal a dodává tomu trošku atmosféru...
Jinak je to absolutně nad rámec mého chápání, Corinne jede s přítelem do Keni, uvidí tam Masaje, rozhodne se, že prodá všechno co doposud budovala, opustí svoji růžovou budoucnost (pápá civilizace) a odstěhuje se do Afriky - do špinavé chatrče s negramotnými a nemocemi sužovanými lidmi, kde není ani voda a záchod... Úplně mi na jazyku svrbí slova - "může si za to sama", ale z druhé strany obdivuji její sílu a odhodlání, kolik toho musela vytrpět a zvládnout... Takže dívky a ženy, nejezděte do Keni a až budete sbírat z podlahy špinavé ponožky svého přítele, vzpomeňte si na to, že jsou lidé, kteří jsou na tom podstatně hůř.

bstejs
22.05.2012 4 z 5

Nejsem schopná pochopit, jak je možné, že se vzdala všeho kvůli někomu, koho viděla jen pár minut. Knížka by nebyla ani zdaleka tak dobrá, kdybych nevěděla, že se jedná o autorčinu zkušenost. Možná mi tam vadil ze začátku ten přítomný čas (nejsem na to moc zvyklá). Jinak je knížka nádherná a okouzlující a perfektně ukazuje, jak odlišný je jejich svět od evropského.

Alca007
28.04.2012 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.
Ale, asi jako většina žen nepochopím jak se někdo může tak zamilovat, během vteřiny a obrátit
svůj život na ruby a odejít žít k Masajům mimo civilizaci.
Má můj hluboký obdiv za to že to zvládla, že to vůbec přežila a to že této rodině pomáhala i po svém odchodu.
Knížka je určitě mnohem lepší než film.

georginaa
09.04.2012 3 z 5

četla jsem o této autorce a nevěřila, že někoho může až natolik upoutat člověk z jiného světa, že obětuje celý svůj život a styl natolik, že se vrhne do naprosto odlišné mentality lidí. Kniha mě uchvátila jinou civilizací a životem, ale určitě bych takto žít nechtěla. Velký obdiv, co vše musela dokázat.

Joudinka
19.03.2012 5 z 5

Velice poutavý příběh, knihu jsem četla jedním dechem.

Lenka 13
01.03.2012 4 z 5

Pěkný poutavý příběh,knížka se čte velice dobře

anthea
29.10.2011 4 z 5

Líbilo se mi to bláznivě rychlé zamilování do Masaje a obětování všeho pro něj. Já bych to nikdy neudělala jít do takových podmínek, ale číst o tom bylo zajímavé a obdivuju autorku, jak to všechno dlouho zvládala, ty kulturní rozdíly, tu bídu a ještě se dala do obchodování.

Slečna L.
25.10.2011 5 z 5

kniha, která mě vzala svým příběhem, který je hlavně pravdivý a sálá z něj ta opravdovost. Corinne je silná žena. patří jí můj obdiv. ačkoliv se z knihy stala komerční věc, stále má to něco, co mě vzalo u srdce.

zamilování do dle mého názoru nepřitažlivého Masaje je prostě nepochopitelné (pro mě). obdivuju Corrine, že se dokázala kvůli velké lásce vzdát všeho a to i základních návyků soudobé moderní společnosti.

knihožrout
27.09.2011 4 z 5

líbí se mi představa tak silné lásky a touhy, za kterou šla autorka vskutku světa kraj. styl psaní to trochu rušil, ale autorka si nehraje na velkou literaturu, prostě svůj příbeh napsala, protože zajímal lidi kolem. další díly už jsou lepší, obzvláště trojka, kdy se do afrioky vrací, tam už se alespoˇ%n dozvíme něco více o kultuře masajů.

elki
03.09.2011 5 z 5

Knihu jsem četla po shlédnutí stejnojmenného filmu, opravdu je nepochopitelné, jak se může žena z "civilizace" během chvíle zamilovat do Masaje a zcela změnit svůj život, nepřipravená na tak těžké podmínky...měla štěstí, že to vůbec přežila.

-Lenicka-
30.06.2011 5 z 5

Ze začátku mne opravdu "velmi překvapilo", jak se někdo může tak narychlo zamilovat do nějakého Masaje, když je se svým snoubencem na dovolené a jak lehce a jednoduše to autorka popisuje - jsem na dovolené, líbí se mi tam masajský válečník, svému snoubenci řeknu ahoj a jemu řekne, že se vrátím, všechno ve Švýcrasku nechám, protože on je přeci můj život - to poznám na první pohled, máme si toho spolu hodně říct (ironie), oba víme, co chceme a postupně .. Každopádně ji obdicuju za to, jak to všechno zvládla a ustála, já už bych dávno odešla, lépe řečeno bych tam ani nikdy žít nechtěla a už vůbec ne u Masajů .. tak aspoň, že se poučila, jinak věřím, že zkušenost do života to musela být velká ... BTW - Ten styl psaní byl chvilkami opravdu hrozný, pravda ..

Čmoudová
31.01.2011

Příběh dobrý, ještě lepší v tom, že je pravdivý. Ale nelíbilo se mi, jak je knížka napsaná...