Bílá Masajka

Bílá Masajka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255829/bmid_bila-masajka-255829.jpg 4 1217 241

Bílá Masajka série

Corinne Hofmannová, švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die weisse Massai , 1998

Ramondia1
02.04.2014 4 z 5

Hezky napsaná kniha, bylo těžké se od ní odtrhnout, ovšem příběh samotný a jeho autorku jen těžko chápu.

niknikita
22.03.2014 4 z 5

Viděla jsem nejprve film a naprosto jsem nemohla Corinne pochopit.
Když jsem potom četla její osobní výpověď, názor jsem si poopravila, protože přesně popsala své pocity o tom, jak se nechala okouzlit prostředím a kulturou, která jí učarovala. A kdo by neporozuměl lásce na první pohled, která udeří jako blesk z čistého nebe, tak ji prostě nepoznal. V tom naprostém pominutí smyslů jde racionalita stranou...a Corine pak měla o čem přemýšlet a mohla napsat svůj strhující životní příběh.Příběh, ke kterému můžeme mít výhrady, ale který se stal.

sirah
13.03.2014 4 z 5

Bílá Masajka je moje srdcová záležitost a všechny ty 3 díly se velmi dobře čtou,akorát ten 4díl to už nebylo ono,ale tak to prostě bývá.
Velmi poutavé čtení,film je oproti tomu hrozný.Nedoporučuju se dívat jako první na film.

SněhurkaAB
09.03.2014

Právě jsem dočetla díl zpátky z Afriky. Kniha se čte jedním dechem, doslova jsem ji zhltala. Ovšem připadá mi téměř nepochopitelné jak může inteligentní žena úspěšná v práci, s dobrým rodinným zázemím takhle od základu změnit svůj život. Vždyť ho viděla sotva pár vteřin, nic o něm nevěděla, neznala jeho rodinu a dokonce ani jazyk! Jen blázen by udělal to co ona. Copak na té dovolené nepoznala jak žijí? Nezjistila si jakou mají kulturu, zvyky, tradice? Copak jí nebylo jasné, že tak odlišné světy se nikdy nemůžou shodnout? Chápu, že láska a zamilovanost nutí lidi dělat různé věci, ale zamilovanost časem vyprchá a pak začnou být důležité i jiné věci. Pokud se neshodnout v názorech, chybí tolerance, důvěra a úcta k druhému, vztah nemá šanci na přežití. A to nemluvím o všech nemocech kterými si musela projít a které ji málem způsobily smrt. Dá se mluvit o zázraku, že se jí podařilo z Afriky odletět i s její dcerou a mohla začít "normální" život v civilizovaném světě. Je také neuvěřitelné jaké štěstí měla na tamější rodinu se kterou udržuje stále dobré vztahy. Přála bych si autorku osobně poznat a položit jí snad milion otázek.

Sepurine
24.02.2014 3 z 5

Kniha se mi moc líbila - baví mě téměř vše, co popisuje jiné kultury, obzvlášť když je to pravdivý příběh. I když nechápu pohnutky hlavní hrdinky, proč to všechno dělala, kniha je moc zajímavá a často neuvěřitelná.

Ruxandra
27.11.2013 3 z 5

I když jsem na začátku knihy naprosto nechápala poblouznění autorky a to, že se pro muže vzdala naprosto všeho, i tak mě příběh uchvátil. Obdivuju Corinne jak dokázala všechno překonat (a to i přes to, že si za všehno prakticky mohla sama) a to nemluvím jen o problémech v manželství, ale vůbec život v Africe. Vždyť se tam žije uplně jinak, myšlení lidí je tam tak rozdílné. Bílá Masajka byl pro mě velmi silný příběh, ale ne jen o Corinne a Lketingovi. Autorka živě popsala krajinu a zvyky obyvatelstva, člověk si dokáže všechno nádherně představit.

Lenka Žofka
18.11.2013

ja jsem si nemohla pomoc, ale ani bych nespočítala prstech všech mých kolegů, kolikrát jsem si řekla: "Ježiš ta ženská je tak blbá a naivní!!!!"

ŠárkaD.
16.11.2013 5 z 5

Byla jsem nadšená, nedivým se, že kniha měla tak velký úspěch. Člověk si začne vážit toho, co má. Autorka má můj veliký obdiv - za to co prožila a hlavně za to, jak se k tomu všemu dokázala postavit. Samozřejmě jsem hned přečetla i další 2 pokračování a doufám, že si jednou budu moci přečíst, jak prožila své setkání s rodinou Napirai.

Patlalca
06.11.2013 5 z 5

Zvláštní a velmi poutavý příběh.

Rad1
27.09.2013 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, poutavý příběh, pro mě neuvěřitelný. Obdivuji, jak se může někdo takhle během pár vteřin zamilovat do Masaje a téměř okamžitě se rozhodnout vše opustit ve Švýcarsku a žít takovýmto, pro Evropana neobvyklým způsobem. Corinnu obdivuji, já bych to opravdu nezvládla.

Moncza
23.09.2013

Tato kniha mě moc nebavila, i přesto, že není příliš obsáhlá, jsem se jí nemohla prokousat. Ale je to spíš tím, že jsem loni četla knihu s téměř totožným dějem. Do dalších dílů už se pouštět nebudu.

remor
09.09.2013 4 z 5

Čtivý příběh o životě v Keni. Oddechová kniha, která zaujme.

Pájuš
20.08.2013 5 z 5

mám ráda knihy, sepsané podle skutečné události. Kniha má poutavý a silný příběh. Jediné co mi vadilo, je jednoduchý jazyk ve stylu červené knihovny avšak tento nedostatek odpouštím, protože příběh je na tolik silný, že pro mě není důležité jak je vyprávěn, ale co je v něm vyprávěno.

Verrrunka
12.08.2013 4 z 5

Zajímavý, poutavý příběh. Jen možná pro jinou generace než jsem já…

hrabenka
12.08.2013 5 z 5

Poutavý příběh,který se četl velmi dobře.

Andynka
03.07.2013 5 z 5

Ze začátku knihy jsem se zděšila, jak je kniha psaná jednoduše a obávala jsem se celého děje, ale velmi jsem se spletla. Kniha byla velmi strhující. Zvláště, když si uvědomím, že si to spisovatelka opravdu zažila...

stefi61
28.06.2013 5 z 5

Při přečtení prvních stránek jsem si říkala, že jde o typicky "sladký" román jak mladá a úspěšná žena našla svého prince v Africe, vše se jevilo dokonale a ze strany autorky a zároveň hlavní hrdinky až naivně. O to větším překvapením je pozdější procitnutí a reálný život v Africe. Doporučuji, stojí za přečtení, o to víc že jde o pravdivý příběh.

lusila
24.06.2013 4 z 5

Prečo nie. Aj takéto nepochopiteľné veci sa stávajú. Corinne som držala palce, aby sa zobudila. Ale odvahu mala veľkú, za to má môj obdiv.

budíček
08.06.2013 3 z 5

Nemůžu říct, že by to nebyl zajímavý příběh, kdepak to co ta ženská v Africe zažila, rozhodně nezažije kdokoli, a popis jejího života a osudu tam stojí za přečtení jenže... Jenže mně přišla místy tak strašně naivní, až jsem si říkala, jestli to fakt myslí vážně. Četla jsem to už nějaký rok zpátky, ale vím, že jsem si tehdy říkala, jestli tak opravdu jedná dospělá ženská nebo nevyzrálá puberťačka (té bych to tolerovala ale dospělé hrdince bohužel už ne), aspoň tehdy mi tak její zkratkovité pobláznění do toho Masaje a její takřka bleskový obrat o 360 stupňů připadalo a myslím, že kdybych četla podruhé asi bych to posuzovala stejně. Nicméně určitě stojí zato si přečíst jaký byl životní příběh Evropanky, která si vzala Masaje a jak nelehký ale přitom i pestrý a nevšední byl její život v Africe.

I tak si myslím, že to je jedna z knížek, kterou stačí přečíst jedenkrát a to co si z ní odnesu mi postačí pro zbytek života (ať už to bude pozitivní nebo negativní), takže znova ji nejspíš číst nebudu.

sabanka
07.05.2013 5 z 5

Skvělá kniha pro milovníky pravdivých příběhů. Nikdy bych nechtěla být v její kůži.