Beznádejná

Beznádejná https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182776/bmid_beznadejna-182776.jpg 4 2652 569

Beznádejná série

1. díl

Bez naděje série

1. díl

Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Nikdy proti tomu neprotestovala - ak jej v živote niečo chýbalo, tak len televízia a internet. Chce však študovať na vysokej škole, je teda načase prísť medzi vrstovníkov. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Holder je beznádejný prípad a Sky vie, že by sa s ním nemala stretávať. Ale ako, keď spolu chodia do školy a on sa o ňu zaujíma až priveľmi? Čoskoro zisťuje, že Holder vôbec nie je taký, ako sa obávala, citové puto medzi nimi nezadržateľne mocnie, ale v intímnych chvíľach Sky podlieha panike... Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope? Dávno zabudnuté či vytesnené spomienky sa vracajú a Sky zúfalo dáva dohromady skladačku svojho života od zvláštneho správania adoptívnej matky až po desivé rodinné tajomstvo z detstva. Našťastie je tu Holder a šanca na návrat do normálneho života plného lásky a vášne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Hopeless , 2013

Ella161
20.02.2021 5 z 5

Skvělý příběh, u které si popláčete, ale i usmějete :)

Raislin
19.02.2021 5 z 5

Tak tohle jsem vůbec nečekala. Jako vážně? Zase sedím a přemýšlím o knize, kterou jsem právě jedním dechem dočetla. Co k ní napsat... Nádherný, silný příběh se spoustou ran osudu! Zase slza ukápla a ne jen jedna! Ale nemůžu si pomoct. Knihy této autorky jsou prostě návykové!

RonnieSmithx
15.02.2021 3 z 5

Prvních sto stránek jsem si říkala, že tuhle knížku bych si více užila, kdyby mi bylo dvanáct, ale jak se příběh rozjel, tak jsem pochopila, že by to možná bylo na moje dvanáctileté já moc. Na začátku jsem opravdu vzpomínala na to, jak jsem četla příběhy na wattpadu, protože dialogy a děj byl velmi podobný. V jednu chvíli jsem přemýšlela, jestli by nebylo knihu lepší i odložit, protože jsem zjevně z young adult literatury vyrostla. Ale jak šel příběh dál, tak jsem si buďto zvykla anebo přestal být plný šílených puberťáckých řečí, takže jsem bez výčitek pokračovala dál.
Autorka tedy píše docela čtivě, ale její text je mířen na náctileté, což není úplně můj šálek čaje. Příběh byl dobře promyšlen a nejsmutnější na tom je, že takhle nechutní a zvrácení lidé opravdu jsou. Na druhou stranu je zase Dean až moc dobrý na to, aby by existoval, i když ty jeho výkyvy nálad by mě pravděpodobně odradily hned na začátku. Bez naděje je hezká knížka a určitě si od autorky ještě něco přečtu, abych viděla, jestli jsou všechny její knížky tak okatě pro náctileté a taky proto, že už na mě dávno čekají v mé knihovničce.

Kalima206
12.02.2021 5 z 5

Prokousávám se textem s tím pocitem, že je kniha spíš pro náctileté, ale nakonec se zakousnu tak, že čtu jedním dechem. CO, mě ale zarazilo (a řekla bych, že ta romantika už mě začínala trošku nudit) tak v tu chvíli, se to začalo hroutit, přišlo drama!

Občas už mi to přišlo trošku sci-fi, ale na druhou stranu, proč ne :)

Příběh je hodně zajímavý, líbí se mi i ta myšlenka a nakonec po uvážení dávám s klidným svědomím plný počet hvězdiček :)

Peslik
07.02.2021 4 z 5

Jéje to bylo bylo velmi čtivé, ke knize jsem přišla jak slepý k houslím a jsem za to moc ráda. Byl to takový relax pro mozek, občas jsem měla i problém knihu odložit a hlavně ubránit se pak slze bylo těžké.

veronika9761
31.01.2021 4 z 5

Velmi slibnej zacatek, i kdyz nejsem uplne cilovka téhle knihy. Pak uz jen patos. Skoda, mohlo to byt vsech 5 hvezd. Ale i tak to jsou solidni ctyri.

MOmoMO
28.01.2021 5 z 5

Hltala jsem každou stránku. Hooverová píše tak, že jsem knížku nechtěla odložit. Příběh mě zasáhl a dojal. Postavy mi přirostly k srdci. Kéž by bylo na světem víc takových Holderů. Určite doporučuji :)

maryska09
19.01.2021 4 z 5

Dobře napsaná, ale mírně přeslazená a dost průhledná kniha se snadno odhadnutelným koncem. Přesto neurazí a pro romantické duše doporučuji

KnihomolkaKatka
13.01.2021 5 z 5

Miluju tu knihu. Sama nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Je to dojemná kniha, která je plná lásky, přátelství, bolesti, pocitů, rodinných tajemství a záhad.Do Deana Holdera jsem se zamilovala tak, že mi bylo až líto, že doopravdy neexistuje. Myslím, že přesně takový by měl být každý přítel - trpělivý, ochotný, empatický a láskyplný. Všem holkám a ženám přeju, aby někoho takového, jako je Holder našli. Kniha opravdu stojí za to.
A souhlasím s ostatními komentáři, že to, co udělal táta hlavní postavě, je naprosto neodpustitelné a zvrácené.

Opatov
10.01.2021 3 z 5

Skvělá zápletka, kterou bohužel zkazil přeslazený a zdlouhavý začátek. Druhá část lepší, i když některé vyličené události jsou těžko uvěřitelné a navíc občas nedávají smysl a jsou hodně vzdálené realitě.

lihate
07.01.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla za jeden jediný den. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát, ale úplně mě pohltila. Byla to moje první kniha od této autorky a rozhodně mě překvapila hloubkou příběhu. Dobrá kniha se podle mě pozná podle toho, kolik emocí a pocitů vám během čtení zvládne předat. Kolikrát se cítím osaměle, smutně nebo vesele, kolikrát se mi chce plakat, křičet, utíkat, zavřít rychle knihu, jen abych ji zase musela otevřít a čelit tomu, čemu čelí hlavní postavy. Nebo kolikrát mě přivedou otázky v knize k myšlenkám, ke kterým bych jinak nedošla. A že tahle kniha je sakra dobrá.

Život se nedá rozdělit do kapitol... Jen do minut.

Lejčís
04.01.2021 4 z 5

Tohle byla má pátá kniha od Colleen a opět samozřejmě nezklamala. Je to čtivý jak blázen, je to napínavý jak struna, dojemný jako *** (nechci být sprostá), plný neskutečných zvratů, který jsem teda fakt nečekala a sakra... zase mě to dostalo. Není to tak dobrý jako její new adult knihy, ale to bude asi tím, že už nejsem cílový čtenář. I tak jsem si čtení nesmírně užila. :)

LaDouche
01.01.2021 5 z 5

Uf... Autorka opravdu skvěle zpracovává vážná témata. A toto jsem opravdu nečekala. Často u knížek už tuším, jakým směrem se bude děj vyvíjet, ale tato kniha mě úplně zaskočila a překvapila. Je opravdu skvěle napsaná.

zamilov.do.knih
27.12.2020 5 z 5

Na začátek bych chtěla zmínit, že tohle byla moje první knížka od Colleen Hoover. O téhle autorce jsem toho hodně slyšela. Říká se, že její knihy jsou čtivé, krásné a s nějakým vážným tématem. Do téhle knížky jsem se pouštěla bez větších očekávání, čekala jsem pouze čtivost a romantiku. Ale už při čtení jsem se do knihy pomalu zamilovávala a když byl najednou konec, neměla jsem slov. Vlastně je pořádně nemám ani teď. Tohle bylo něco tak nádherného, že to ani nedokážu popsat. Romantická linka byla úžasná, styl psaní se mi zalíbil hned po prvních stránkách, hlavní postavy mi byly sympatické, knížka byla čtivá od začátku do konce a to vážné téma, o kterém pojednává, mi nedalo spát. Hlava mi prostě nebere, že někdo, koho v životě milujeme, nám může udělat něco takového. Že někdo může něco takového udělat a procházet mu to. Že to někdo může někomu udělat a ten člověk si kvůli tomu vezme vlastní život. Na jednu stranu byla tahle knížka opravdu nádherná, ale na druhou stranu i odporná (kvůli té věci, o které kniha pojednává – nechci spoilerovat, ti, co četli, ví). Emočně mě tahle knížka rozložila, ale přesto jsem chtěla číst dál a dál a nechtěla jsem, aby to skončilo. Propojování minulosti s přítomností se mi moc líbilo, zápletka se "Sky" a "Hope" byla skvělá a také bych ráda zmínila jediné slovo "Hopeless", které je prostě úžasné (opět, ti, co četli, pochopí). Tahle knížka v mém srdci a paměti zůstane ještě hodně dlouho a musím dodat, že je to jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy přečetla. Určitě mám v plánu přečíst si i Ztracenou naději, protože potřebuju více z tohoto příběhu. Nakonec napíšu jen pár posledních slov. Kdybych tuhle knížku měla popsat stručně, stačilo by mi jediné slovo: wow.
~
10*/10*

d.a.s.a
25.12.2020 3 z 5

První dvě třetiny se hrozně táhly, psáno stylem spíš pro dospívající, přeslazené pasáže, které by mě ale před dvaceti lety asi oslovily.. na konci měla kniha spád i dobrou pointu,kterou jsem tak trochu čekala. Na dlouhý zimní večer dobrý,ale už se k ní nevrátím.

krevetka79
22.12.2020 5 z 5

Síla....
Opět nádherný a silný příběh od této autorky.
Propletené osudy postav a napínavý děj až do konce.
Jsem zvědavá na pokračování.

hlentilka
18.12.2020 5 z 5

Silný příběh, provázaná dějová linie mezi všemi postavami. Láska Sky, která se podvědomě bojí zamilovat, protože se jí vybavují vzpomínky na první roky svého života. Nemohla jsem se odnakonec příběhu odtrhnout.

majavcelicka
27.11.2020 5 z 5

Nádherný a nápaditý příběh. Sice kouskama pro mě to bylo zdlouhavé v některých pasážích. Ale konečně příběh, kde jsem půlku knížky nechápala, proč se někdo může nějakým určitým způsobem chovat a hlavně jsem si říkala, že není nic, co by to omluvilo. Nenašla jsem vůbec žádný důvod, ale autorka ho našla. Konec jsem tušila, jaký bude, ale vůbec nevadilo.

m.valova
26.11.2020 4 z 5

Ze začátku příběhu jsem si říkala,puberťácké starosti o ničem..ovšem jen do chvíle než jsem se prokousala částí knihy.Události nabraly spád a já se nestačím divit,co všechno se mohlo v životě dvou mladých lidí odehrát,náhoda někdy zamotá životem lidí,ale tento příběh jim ho obrátil doslova vzhůru nohama a poukázal na témata,která se bohužel opravdu dějí i ve skutečném životě..kéž by všechno mělo jen šťastné konce tak jako tady v této knize.

janik6969
26.11.2020 5 z 5