Beznaděj

Beznaděj https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415604/bmid_beznadej-kaK-415604.png 4 870 104

Stephen King v Beznaději maluje svým rozmáchlým štětcem apokalyptický souboj mezi Bohem a zlem, mezi šílenstvím a zjevením. Naplno uplatňuje geniální nadání napínat čtenáře a jeho fantazie je děsivě živá, když jeho cestovatelé - a čtenáři, kteří se odváží sledovat jejich cestu - začínají objevovat pravý význam slova beznaděj... Beznaděj vychází společně s románem Strážci zákona, oba příběhy na sebe volně navazují.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Desperation , 1996

kiddlinka
29.09.2011 4 z 5

Zdaleka to nejtemnější a nejhnusnější, co jsem od Kinga četla. Síla atmosféry přebije i relativní jednoduchost konceptu, příležitostnou nedomyšlenost "těch hlubokých věcí" i otevřenou směšnost (to neustálé "intenzivní zážitek"="erekce jak sviň", kterým King ošperkovává snad každou druhou knihu, mi pomalu začíná lézt na nervy).

audrey
07.08.2011 3 z 5

Osobně mám raději Osvícení, Řbitov zvířátek, ... ale musela jsem to dočíst, protože mě zajímalo, jak to nakonec dopadne. Příliš mnoho krve a vnitřností na můj vkus. :-)

teepek
03.12.2010 4 z 5

podle mě jedna z nejlepších Kingovo věcí

Rockwood
30.11.-0001 2 z 5

Docela se divím, že tahle kniha je všeobecně dobře hodnocená, podobně jako jsou hodnocené dalšího jeho příběhy, v některých případech dokonce i líp než příběhy, které mě osobně příjdou lepší. No při čtení této knihy mi přišly na mysl slova typu: naposrý úlet, kravina, tohle Kingovi totálně ujelo, i mistr tesař se někdy utne.
Mě osobně se to vůbec nelíbilo a ani ne v polovině jsem měl co dělat, abych to vůbec dočetl. Jenomže já nerad nechávám nedokousané příběhy, tak jsem zatnul zuby a přetrpěl to do konce. No prostě hrůza. Mě se to vůbec nelíbilo a přišlo mi to jako scénář k typickému béčkovému hororu a ještě ke všemu propadák. A ostatně i ten béčkový horor byl natočen a ten už opravdu nesklidil úspěch.