Bez tebe napořád

Bez tebe napořád https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367275/mid_bez-tebe-naporad-j7c-367275.png 4 177 177

Slyšeli jste už o supernovách? Na obloze září nejvíc ze všeho, prudce explodují a pak rychle pohasínají. Ráda si představuju, že se mnou a Benem to bylo podobné… za krátkou dobu jsme prožili víc vášně než jiní lidé za celý život. Elsie Porterová je průměrná dvacátnice, které se přihodí něco, co do průměru rozhodně nepatří. Jednoho deštivého dne v New Yorku se vydá pro pizzu pro jednoho. Nečeká, že by se v obchodě s někým setkala… a už vůbec ne s někým tak okouzlujícím a atraktivním jako Ben Ross. Chemie mezi nimi je okamžitá a elektrizující. Ben nevydrží počkat ani dalších čtyřiadvacet hodin, aby ji pozval na rande. Během pár týdnů se do sebe oba po uši zamilují a v květnu se potají vezmou. Jen devět dní poté srazí Bena na kole auto a on na místě umírá. Elsie slyší v bytě sirény, ale než se dostane dolů, Bena už odvážejí v sanitce. V nemocnici pak musí čelit své neznámé tchyni Susan, která vůbec netuší, že se její syn oženil a že Elsie existuje. Příběh Susanina uzdravování se proplétá s Elsiinou a Benovou tragickou romancí. Přerušeno navždy je dojemnou připomínkou toho, že existuje víc než jeden šťastný konec.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

Forever, Interrupted , 2013

Leeonteena
01.10.2020 4 z 5

Čtu běžně spíš těžší knihy a možná proto si pak mezi nima ráda odskočím k lehčí četbě. Je to už po třetí co jsem vsadila na Taylor Jenkins Reid a ani tentokrát nelituji stráveného času. Člověk se nemusí moc zamýšlet a jen otevře stavidla a nechává se unášet emocema.

Jajusenka
30.07.2020 5 z 5

Od této autorky jsem přečetla všechny knihy. Její styl psaní mě uchvátil. Ani tato kniha mě nezklamala. Chytla mě od prvních stránek a četla se sama. Moc se mi líbilo střídání minulosti s přítomností a nemohla jsem přestat číst.

Pedruska01
16.04.2020 3 z 5

Tohle byla poslední kniha, která mi od autorky zbývala přečíst. Dvakrát mě přesvědčila, že její příběhy jsou originální, čtivé a natřískané emocemi, tak, že svého čtenáře srazí na kolena. Dvakrát mě dostala a překvapila. Proto jsem na tohle dílo byla zvědavá.
Autorka znovu aplikovala dvě linky vyprávění - minulost a přítomnost, což mi přišlo jako skvělý nápad. Když to vezmu kolem a kolem, je to opravdu dojemný, silný až srdcervoucí příběh. Jenže, nejspíš jsem ho nečetla v tom správném období, protože to se mnou pořádně nic neudělalo. Takový příběh vás musí rozbrečet a dostat do takového stavu zoufalství, že nevíte kudy ven, ve většině případů, takže jsem trochu čekala, že mě to potká taky. Ale nestalo se tak. Nevadí.
Je ohromně těžké udělat si názor na hlavní hrdinku. Můžu se domnívat, co takový člověk cítí, proč se chová tak, jak se chová a říká. Určitě Elsie nebyla špatná, jen v ní zahořelo něco, co velmi rychle a nečekaně vyhaslo. Bylo mi ji líto a upřímně si nedovedu představit, jak bych se v takové situaci chovala já sama. Možná stejně. Nevím a upřímně to ani nechci nikdy v životě zjišťovat. Tohle je opravdu neštěstí obrovského kalibru.
Elsie musela ujít dlouhou cestu, co se týče sebe sama. Každopádně jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Že se sblížila se Susan. Že pokračovala v životě dál. Protože to byla cesta, protože nemohla stát na místě.
Druhá postava - Ben byl muž, kterého si každá žena musí zamilovat. V lince, kde vystupoval jsem si ho hodně oblíbila, i když neměl zase tolik prostoru. Jen se mi nepozdávalo tak uspěchané chování, činy. Přeci jenom vzali to hodně hopem, oba hrdinové.
Kniha, ačkoliv smutná, byla příběhem hezká - pokud se to tak dá říct vzhledem k ději samotnému. Byl to prostě život. A ten prostě nenosí růžové brýle. Četlo se to taky v pořádku. Každopádně, i když nevím, čí je to vina, tak na mě tentokrát kniha vůbec nijak emocionálně nezapůsobila, což je prostě škoda, takže jsem neměla ani problém knihu zavřít a nechat ji ležet na nočním stolku několik dní. Tím pádem jsme v rámci hodnocení na zlatém středu. :)

Ana72154
09.02.2020 4 z 5

Velmi dojemný romantický příběh, který se liší od ostatních, které jsem doposud četla.

Aneleh
16.12.2019 5 z 5

Kniha určitě může pomoci všem, kteří se musí vypořádat se smrtí nejbližšího člověka. Je psána velmi emotivně, tak, že se přímo vžíváte do situace a pocitů Elsie. Dojít ke smíření a najít sílu k dalšímu životu, to je strastiplná cesta, kterou nádherně a se vší upřímností spisovatelka popisuje. Je to jedna z knih, jejíž intenzita bude ve mně dlouho přetrvávat a na níž určitě nezapomenu.

Andynka
24.11.2019 3 z 5

Nejslabší kniha od T.J. Reid. Bylo to krásně romantické, ale na mě už to bylo moc. Klido bych na té fantazii zde ubrala.

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Příběh byl opravdu krásný a dojemný. Autorka umí velice hezky popsat jak jsou do sebe hlavní postavy zamilované a co vše prožívají při vzájemném poznávání. V další kapitole však umí autorka vylíčit co zažívá hlavní hrdinka Elsie, když láska jejího života zahyne. Je to popsáno s takovými detaily, že jsem cítila takový smutek jako bych to byla já, kdo přišel o Bena. Kniha je tedy jak smutná tak i veselá a místy vtipná, protože kapitoly se střídají a my tak zažíváme jak chvilky štěstí tak taky období, kdy se Elsie zbortí život jako domeček z karet a ona se musí snažit žít život dál.

Damonka12
10.09.2019 3 z 5

Kniha je úžasně napsaná a dobře se čte, ale téma není nic pro mě. Na začátku je smrt a pak už mi přijde že se nic závažného neděje. Ocenila bych víc akce. Ale někdo může mít tento typ knih rád.

Elsasbooks
04.09.2019 3 z 5

Od knížky jsem čekala hodně a bohužel se mi to nesplnilo.

Aires
30.06.2019 5 z 5

Slyšeli jste už o supernovách? Září ze všeho nejjasněji. Prudce explodují a pak rychle vyhasínají. Představte si lásku silnou jako supernova. Která však náhle skončí, protože jste rozděleni. Již navždy..

Bez tebe napořád je objevem letošního roku. Tahle kniha je neuvěřitelně dojemná a emotivní. Při jejím čtení skoro jistě uroníte slzu. Jde o příběh Elsie a jejího uzdravování. Pere se s bolestí v srdci a mezitím vám zpětně vypráví všechny nejdůležitější okamžiky jejich lásky. Je to hodně intenzivní čtení s velkou silou. Občas je to ničivé a pak tu jsou i šťastné okamžiky. A zatím vším visí otazníky. Jak se vypořádat se smrtí manžela. Co když vám všichni říkají, že máte celý život před sebou a tohle byla jen první láska, ale vy v duši cítíte, že to byl ten Pravý s velkým P?

Artep25
15.03.2019 4 z 5

Milé ,romantické ,dojemné .

petuzla5591
11.03.2019 5 z 5

Toto je moc krásné a smutné zároveň. Autorka píše úžasně.

bookcase
20.12.2018 5 z 5

Autorka se mi zamlouvá čím dál víc. Nádherný, dojemný, hořkosladký příběh o velké lásce a bolesti.

Olous1
08.12.2018 5 z 5

Tak toto byla opravdu krásná kniha, i když byla i velice smutná. Prolínali se zde dvě dějové linie (před a po smrti Bena),ale to mě nevadilo.Chvilkama jsem zamáčkla i slzu.Krásně napsané...autorku řadím do oblíbených. Určitě doporučuji.

Allla9
23.11.2018 4 z 5

První kniha od této spisovatelky. Určitě ne poslední.

alnahu
22.10.2018 4 z 5

Velmi dojemná kniha ve které se střídá minulost s přítomností, smutný ,ale krásný příběh.

PetraBery
15.10.2018 4 z 5

Z autorčiných knih pro mne asi nejslabší, přesto dobře stravitelná kniha o mladé ženě Elsie, které pár dnů po svatbě zemře manžel. Jak ji přijme Benova matka, která o ní vůbec neví? A jak se se smrtí své lásky smíří hlavní hrdinka? Dojemná čtivá romance.

kanitsuj
01.10.2018 4 z 5

Zpočátku velmi smutné, emocemi nabité čtení, které pěkně plyne. Postupem času se hlavní hrdinka učí žít v nové situaci, ale pro čtenáře již nepřichází žádný nový moment. Jistou vnitřní dynamiku knížka získává střídáním časových rovin "předtím" a "potom" a to je na ní asi nejzajímavější. Ačkoli se jedná o autorčinu prvotinu /a přiznám se, že si již příliš nepamatuji pointy Možná v jiném životě a Jediných pravých lásek/ zakončení působí sevřeným dojmem a je velmi zdařilé. Autorku budu nadále sledovat, její romány jsou nejen čtivé, ale přináší pokaždé "něco navíc" k zamyšlení, co v podobném typu románů často schází.

jengibre
07.09.2018 2 z 5

Nerada jsem tak kritická, ale tohle mě vážně nudilo :-( První část knížky mi připadala jako zdlouhavé psaní o ničem. Ve druhé části nabral děj trochu spád, ale můj celkový pocit z knihy to moc nezachránilo. Naprosto průměrná romance, u které očekáváte, že Vás chytne za srdce, ale nakonec se žádné velké emoce nekonají.

ladyka
07.09.2018 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, protože předchozí dvě autorčiny knihy se mi moc líbily. Styl psaní je obdobný, ale přiznám se, že mě knížka nedokázala tak hluboce dojmout (i přes velmi tklivé téma) jako její předchůdkyně. Místy ano, ale ne celkově. I tak jde o poutavé niterní příběh, jež se mi líbil. Doufám ale, že další knížka bude zas tak skvělá jako "Možná v jiném životě", která u mě vede.