Běž, chlapče, běž

Běž, chlapče, běž https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219312/bmid_bez-chlapce-bez-63e658c54f93e.png 4 319 85

Na motivy skutečných událostí. Působivý a dobrodružný příběh židovského chlapce v Polsku, který se několik let skrývá v lesích a u rodin na venkově. Přežívá poslední z rodiny. Okusí nejhorší zradu, když ho jeho polští „zachránci“ ve skutečnosti za peníze odevzdají gestapu, ale dočká se i mnoha hrdinských činů pomoci. Během války přijde o ruku, ale přežije. Ideální jako doporučená četba pro děti. Překladatelka Lenka Bukovská dostala za překlad Ostrova v Ptačí ulici z hebrejštiny Zlatou stuhu za nejlepší překlad roku 2013 literatury pro děti a mládež. První vydání.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Práh

Ruc jeled, ruc , 2003

VladkaBU
22.06.2017 4 z 5

... to, že je kniha pro mládež, jsem zjistila, až když jsem ji už nějakou chvíli četla. Pokaždé se podivuju, kolik toho museli malé děti prožít v době války. Kolik nástrah, strádání začili kromě dětství, co známe my. Jsem ráda, že jsem četla.

Magriva
20.06.2017 3 z 5

Buď je kniha primárně určena dětskému čtenáři, nebo je stylisticky spíše průměrná. Příběh je jímavý, čte se dobře, ale není ničím výjimečný. Rozhodně znám lepší díla s židovskou/válečnou tematikou. Tato kniha mě příliš neoslnila.

Elsa14
12.05.2017 5 z 5

Úžasný, a zároveň smutný příběh. Knihu bych doporučila jak dětem, tak dospělým. Může si ji přečíst opravdu každý. Měla jsem to štěstí se dnes s Uri Orlevem setkat osobně. On sám to v životě neměl lehké.

mynamail
09.05.2017 5 z 5

Četla jsem - jako vždy - ještě před tím, než jsem knihu dala do ruky své 11 leté dceři.
Obdivuji malého chlapce, který svůj boj nevzdal. Slíbil to přece otci!
Úžasný příběh síly a bolesti, charakterů a slabochů. Překlad psaný stravitelným jazykem i pro mladší čtenáře.
Po přečtení jsem se podívala i na film v polštině, a to můj zážitek ještě umocnilo. Slzy opět kanuly proudem....
Doporučuji

Napůlanděl
27.04.2017 5 z 5

Krásna kniha...jsem názoru, že každý by si měl tuto knihu přečíst...

Liliana2006
18.04.2017 5 z 5

opravdu vzrušující,dobrodružná ale i trochu smutná kniha rozhodně si nenechte ujít každý správný občan by si tuto knihu měl přečíst. OPRAVDU SKVĚLÁ KNIHA !!!!!!!! Tato kniha nikdy nevíde z mody .... Opravdu autorovy za toto přímo mistrovské dílo dluží celý svět velký potlesk a Srulikovy jak bysmet že měl tak velikou odvahu jako málo kdo

DĚKUJEME

Princezna59
06.04.2017

je to ta nejůžasnější kniha kterou jsem četla krásný i když smutny příběh Děkujeme Urli Orleve

buccaneerka
11.03.2017 4 z 5

Podle mě lepší než Ostrov v Ptačí ulici, kterou jsem v polovině odložila. Tuto jsem zhltla a až potom jsem se podívala na film. Bohužel do filmu se hodně nevešlo, ačkoliv má některé scény skvěle zpracované.

Renatecka
19.02.2017 3 z 5

To je snad poprvé, kdy můžu říct, že film musí být lepší než kniha. Děj perfektní na 100%, ale strohý jednoduchý způsob, jakým je knižní zpracování podáno mi celkový dojem dost kazil. Nicméně kniha je spíše určená především mládeži, tak možná proto tomu tak je.

angelak
03.11.2016 5 z 5

Pěkný i když smutný příběh. Je neuvěřitelné že toto mohl malý Srulik přežít .Hrůzy války jsou popsaný citlivě, aby to mohly číst i starší děti. Rozhodně doporučuji všem.

LucieAlexandra
26.06.2016 5 z 5

Další skvělá kniha z období 2.sv války. Přečtená během pár hodin

boza7
08.06.2016 4 z 5

První jsem viděl film a čekal jsem, jako skoro vždy, že kniha bude ještě o kousek lepší. Ale nebylo tomu tak, čekal jsem od Srulikových osudů asi malinko více, větší hloubku...

Evik30
23.02.2016 4 z 5

Velmi pěkný i když smutný příběh. Už první kniha Ostrov v Ptačí ulici stála za to. I když je kniha především určená mládeži neurazí ani dospělého čtenáře. Některé informace jsou upravené, ale rozhodně se tato kniha vyplatí přečíst.

HedvikaJ
15.01.2016

Jedním dechem přečtená....čtivá, smutná apodle skutečnosti. Ach jo..

AlisekPac
30.12.2015 4 z 5

I když je kniha určena mládeži, ráda jsem si ji také přečetla. A mohu právě mládeži jen a jen doporučit. Příběh se čte lehce, i když je tak smutný. Jako matka dvou synů si jen těžko mohu představit, kdyby...., jak by....... Ani filmové zpracování mě nezklamalo, ale kniha je určitě lepší.

KLADIK
05.10.2015 5 z 5

Poutavé čtivé.Líbilo se mi. I když je to kniha psaná pro mládež pustil jsem se do ní a přečetl během jednoho dne.Co na tom, že už několik desetiletí nejsem mládež!
Moc se mi to líbilo.Udajně existuje film!

Ditules
01.06.2015 5 z 5

Román o statečném chlapci a jeho nesnadném osudu během 2. světové války. Je až neskutečné, kolik toho malý Srulik zažil a hlavně přežil. Autor má skvělý cit pro vidění skutečností dětskýma očima. Jeho Ostrov v Ptačí ulici je též kvalitní.

zuzanagelnarova
09.05.2015 5 z 5

Není co dodat tahle knížka mně úplně dostal já bych toho tolik nevydržela jako Srulik.

Michaelka2000
27.04.2015

Tahle kniha mě dá se říct zase přivedla ke čtení.Je to velmi krásný, ale i smutný příběh.Doporučovala bych tu knihu dětem 10+, protože se tam zabíjí apod.Rozhodně si tu knihu přečtu ještě někdy znova.Zaujalo mě jak je Srulik odvážný.

Nielada
15.03.2015 5 z 5

Kniha známého izraelského spisovatele je skvělým čtením pro všechny děti i dospělé. Narozdíl od autorovy další užasné knihy Ostrov v Ptačí ulici je psána více naturalisticky, proto bych ji doporučila spíše starším dětem (12 let a výše). Kniha byla zfilmována, ovšem lepší je podívat se na film až po přečtení. Je to neuvěřitelně silný příběh a moc moc doporučuji.