Básnické počátky

Básnické počátky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451464/basnicke-pocatky-prekladyWnX1KF-OMf-.jpg 4 23 4

Čapkova poezie z raného tvůrčího období, doplněná překladem povídky amerického autora. Kniha je cenným dokumentem pro zkoumání Čapkova ověřování možností básnického výrazu a svědčí o nesnadném hledání uměleckého sdělení.

MilanCFC
18.05.2020 4 z 5

Bylo vůbec něco, co Karel Čapek s perem nedokázal, co neuměl? Rozhodně to tak nevypadá. Tímto dílem už ve svých čtrnácti letech dal docela dobře najevo, že se svět má na co těšit. Na básně a poezii já osobně opravdu nejsem, ale od Čapka bych přečetl cokoliv, a některé z jeho zdejších básní byly, i vzhledem k věku, opravdu silné, poměrně dost smutné a celkově moc vydařené.

Aliii
10.02.2020 4 z 5

Karel Čapek dokázal ve svých básních volit slova tak, že jsem se naprosto vžívala do jeho pocitů. Musela jsem si básně číst s časovým odstupem, aby toho smutku a zoufalství nebylo moc...

angloumene
16.09.2017 3 z 5

Ačkoliv jsou některé básně lehce krkolomné, je poznat, že se jedná o první nesmělé krůčky budoucího velkého autora. Navíc zde Čapek odhaluje své nitro a bez ironie nebo humoru ukazuje své vnitřní strasti.

denib
06.01.2017 5 z 5

Nádherné smutné básně. Příjemný rytmus. Rozhodně se k této knize budu vracet.

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938