Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17871/bmid_bez-slitovani-4WZ-17871.jpg 4 445 55

Bakly série

Bakly… postrach gladiátorů a všech profesionálních bojovníků bez rozdílu. Sám sobě noční můrou, v noci se budí na potem zbrocené posteli, lidi dělí na ty, co mu stojí v cestě a ty ostatní. Nemá rád ani sebe a tvrdí, že jen to nejhorší je pro něj dost dobré. Důvěrnější vztah udržuje pouze s láhví mizerné kořalky. Krvavé dluhy minulosti splácí penězi, potřebuje jich hodně a nejlépe hned. Nechává se najímat na špinavou práci a jeho poslední zakázka kupodivu vypadá jednodušeji než spousta předešlých. První zdání samozřejmě klame. Šachová partie je složitější, než se zpočátku jeví, nehrají jen dva hráči, ale i u bočních stran šachovnice někdo sedí a přihazuje své figurky do hry. Protivníků přibývá, svět se přibližuje zlomu, realita se mění. Lidé, kalkulovatelné položky v gigantických plánech mocných, umírají, nikdo nevěří nikomu, nikdo nezná všechna pravidla a zádrhely. Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou. Kupodivu však není sám, protože cestou se jemu navzdory jeho osud proplétá s osudy dalších lidi. Uprostřed intrik, zabíjení a utrpení a se rodí přátelství i lásky, pro které stojí zato žít … a umírat.... celý text

Smolda
09.04.2016 5 z 5

Takový středověký terminátor .. opravdu jsem se pobavil doporučuji všem :)

trudoš
03.04.2016 5 z 5

Jak sehnat každý půlrok šest set zlatých? Jednoduše: zabíjet, zabíjet a zase zabíjet. Provést úkol, shrábnout peníze a nechat se najmout jinde. Problém ovšem může nastat, když přijmete příliš mnoho zakázek a najednou zjistíte, že máte chránit sám sebe a to před sebou samým...
Nepříliš inteligentní svalovec Bakly patří bezesporu mezi čtenářsky nejoblíbenější hrdiny Miroslava Žambocha. Důvod je prostý - žije na okraji společnosti, nestojí o soucit ani porozumění a se životem se rve co to dá, i když si většinou není jistý proč. Což jsou vlastnosti, s nimiž se dá ztotožnit. A na rozdíl od autorova drobet slavnějšího Koniáše, Baklyho selská logika je pro mě v mnohém sympatičtější, než mudrlantský nadhled zjizveného čahouna. Pravidlo, že když to nejde silou, půjde to ještě větší silou, své kouzlo má a ne že ne.
Čistokrevná heroic fantasy, řízlá pořádnou dávkou americké drsné školy. Tady se nehraje na počestné rytíře, ale na přežití za jakýchkoliv podmínek. Stručné, přímočaré a hlavně skvělé.

ruzer
05.01.2016 5 z 5

po druhom precitani musim pridat na hodnoteni a udelit plny pocet, nie az tak strhujuca ako Na ostri cepeli ale je to Bakly a Zamboch vo vrcholnej forme, jedina chybicka je azda len az prilis velky spad a obrovske mnozstvo postav na relativne tenku knihu, velmi rychlo sa da stratit prehlad

tony64
01.01.2016 5 z 5

Pro mne se Bakly dustojne zaradil vedle takovych legendarnych es,jako je Conan,Spatacus,nebo Bruncvik.Skvele napsana kniha,ktera se neomrzi a da se cist po letech znova.Libi se mi Zambochuv historicky styl,ktery by mohl byt zpracovan i filmove.Kdovi,treba po Drsnem spasiteli se dockame i Bez slitovani.

vorenus
21.04.2015 5 z 5

Tak tahle věc měla opravdu koule.Netušil jsem, že v našich končinách se vyskytují i tak výborní autoři.Hlavní hrdina, který vlastně hrdinou být nechce a podle toho se taky skoro celou knihu chová mi přirostl k srdci.A kniha mi byla skvěle zasazená do temného středověku a připomínala mi Hru o trůny.Prostě jsem to spolknul, jako malinu.

Sandruše
20.08.2014 5 z 5

Po mém oblíbeném triu Kulhánek, Kotleta a Kopřiva jsem byla zvědavá, jakým stylem píše mistr Žamboch. A jsem nadšená! Hlavní postava - Bakly - není prvoplánově kladným hrdinou, ale to je právě to, co mě na něm bavilo úplně nejvíc.
" Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou. "
Jednoznačných 5 hvězd a velké díky autorovi.

LucillaPeters
24.04.2014 4 z 5

Moje první setkání se Žambochem a odpáleno to bylo senzačně. Kniha mě bavila, četla se prakticky sama. Moc ráda bych se k ní po těch letech znovu vrátila, dělám si zálusk na nové vydání ... Výborné vyprávění, poutavý příběh a Baklyho musí mít rád snad každý ;-)

witko
03.01.2014 4 z 5

Rád jsem se k této knize vrátil. Byla stejně čtivá jako před deseti lety, kdy vyšla poprvé. Mám rád Žambochovo vyprávění.

Eigis
16.09.2013 5 z 5

Bakly sice postrádá Koniášovu vlčí rafinovanost a inteligenci, ale v konečném výsledku je jeho přístup stejně krvavý jako ten Koniášův. Dobré je, že hlavní hrdina není ta typická postava rytíře bez bázně a hany. Jeho postava je často větší parchant než jeho nepřátelé.

Fuksinka
03.08.2013 5 z 5

Bakly není žádný hrdina. 16 let dělal hnusné věci, jenom aby sehnal prachy a zachránil svou rodinu, zabil dokonce i ..... Přes to všechno to není žádný bezcharakterní hajzl bez svědomí. Není tedy divu, že si o sobě myslí, že jen to nejhorší je pro něj dobré, že se stará se jenom o sebe a na ostatních mu nezáleží. Jenže ona to není tak docela pravda.
Najednou je dluh splacen. A co dál? Provaz, nůž, jed, uchlastat se, nebo se v podstatě proti své vůli stát hrdinou, anebo....?
Další výborně napsaný román. Intriky, boj a perfektní postavy. Baklyho boj se sebou samým mě bavil asi nejvíc.
Doporučuji.

Raccon
04.06.2013 2 z 5

Pro mě spíš zklamání. Kniha mě nezaujala, nedokázal jsem se vcítit do hlavního hrdiny.

X3ON
21.02.2013 4 z 5

kolibrici se mi mozna libili vice, ale kazdopadne to je paradni kniha s vybornou zapletkou a necekanymi zvraty ;), muzu jen doporucit

OldaB
28.10.2012 5 z 5

Román ze světa, ve kterém je autor nejpevnější v kramflecích. Bakly je zabijácký monolit, který pluje životem s vytrvalostí vyvrhlého mrože. Je to exkurz do světa hrdiny, který už dávno svůj vyměřený čas vyčerpal. Přesto se dál pouští do zdánlivě nerovného boje. Detektivní příchuť k tomu, co víc si přát.

Brozik
05.02.2012 5 z 5

Klasická kniha od Žambocha. Bakly nelítostný zabiják, který se nelekne ničeho a před nikým.

gilthix
18.07.2011 4 z 5

Román s Baklym v hlavní roli příliš nevybočuje z vysokého standartu autora, zapadá do klasického schématu "žambochiády" a vlastně moc nepřekvapí. Na druhou stranu, to od téhle knížky nelze moc čekat, intriky jsou někdy maličko zmatené a pomalejší chápání hlavního hrdiny může brzdit i to čtenářovo. Ale je to Bakly jak ho známe a je to MŽ, tak jak ho máme rádi.

česká fantasy

Miroslav Žamboch