Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17871/bmid_bez-slitovani-4WZ-17871.jpg 4 445 55

Bakly série

Bakly… postrach gladiátorů a všech profesionálních bojovníků bez rozdílu. Sám sobě noční můrou, v noci se budí na potem zbrocené posteli, lidi dělí na ty, co mu stojí v cestě a ty ostatní. Nemá rád ani sebe a tvrdí, že jen to nejhorší je pro něj dost dobré. Důvěrnější vztah udržuje pouze s láhví mizerné kořalky. Krvavé dluhy minulosti splácí penězi, potřebuje jich hodně a nejlépe hned. Nechává se najímat na špinavou práci a jeho poslední zakázka kupodivu vypadá jednodušeji než spousta předešlých. První zdání samozřejmě klame. Šachová partie je složitější, než se zpočátku jeví, nehrají jen dva hráči, ale i u bočních stran šachovnice někdo sedí a přihazuje své figurky do hry. Protivníků přibývá, svět se přibližuje zlomu, realita se mění. Lidé, kalkulovatelné položky v gigantických plánech mocných, umírají, nikdo nevěří nikomu, nikdo nezná všechna pravidla a zádrhely. Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou. Kupodivu však není sám, protože cestou se jemu navzdory jeho osud proplétá s osudy dalších lidi. Uprostřed intrik, zabíjení a utrpení a se rodí přátelství i lásky, pro které stojí zato žít … a umírat.... celý text

Archie
20.02.2020 4 z 5

Ona by to byla relativne tuctova, nasilna, fantasy detektivka. Gangy zamorena Zona, komplot, hlavni hrdina uprostred deni. A mozna zbytecne komplikovana v privalu jmen a pribehovych twistů. Jenze, Zamboch ma jednak cit pro budovani spinaveho fantasy sveta (necernobile charaktery, ekonomicke motivy, zeny..), predevsim pak skveleho anti-hrdinu Baklyho, na jehoz sirokych ramenou cely pribeh stoji. Namakane monstrum, byvaly gladiator, alkoholik, sebevrah na hrane, lidovy mudrc i primitiv, nasilnik se slabosti pro zeny, v jadru dobrak i psychopat, pragmatik. Tahle hora masa zkratka neni zadny tuctovy prumer.

apelttom
17.12.2019 4 z 5

Jedna z těch knížek, co začnete a v pět ráno obracíte poslední stránky epilogu.

Žamboch má dar od přírody.

MichalHoráček
29.10.2019 5 z 5

Koniáše jsem ještě nečtl, tak to s ním ani nebudu srovnávat. A Bakly se mi líbil , jen moc postav a jmen v ději, tam jsem se občas ztrácel ale jistě si přečtu celou sérii!

Hzjena
22.08.2019 3 z 5

No po přečtení Koniáše a ostatních knih z koniášova světa jsem čekal asi trochu víc. Na druhou stranu, je to první baklyho kniha, kde autor teprve rýsoval směr jakým se Bakly vydá a jak přemýšlí (ano není to moc chytrý chlapík, a spíš nad intrikami přemýšlí o kvalitě chlastu, ale takhle nějak by hora svalů s malým mozkem uvažovala ne?) Námět byl trochu otřepaný a zápletka tuctová, ale celkově děj působil promyšleně a neuspěchaně. Pravdou zůstává, že se zde projevil autorův neduh zbytečně opakovat některý z charakterových rysů hrdiny místo toho, aby dal přednost rozvíjení ostatních postav. Baklyho rozjezd je průměrný, ale vím že další knihy si určitě přečtu.

1972Sixo
13.07.2019 5 z 5

Ako Conan do postapokaliptyckeho sveta prišiel.

Ramiel
06.06.2019 2 z 5

Že by (hodně velká) inspirace Gemmellem? Bakly mi až příliš připomínal Drussa Velikého. I děj je velmi podobný tomu, co prožíval Druss v zemích kolem Drenaje. Takže nečte se to úplně špatně, ale originalita tomu chybí.

Elea
05.05.2019 3 z 5

Drsný spasitel se mi líbil víc, s první polovinou této knihy jsem dost bojovala, příliš mne nebavila a váhala jsem, jestli ji raději neodložit a věnovat se něčemu smysluplnějšímu. Druhá část již byla lepší, měla větší spád, ale celkově mne kniha příliš nenadchla a jestli se ještě někdy k Balkymu vrátím, tak to bude až za delší čas.

Marry123
10.12.2018 5 z 5

I přes to, že nemám ráda knížky v elektronické podobě (jinak to nešlo) jsem se do téhle šílenosti pustila. A co? No Bakly je boží... možná jsem se občas trochu ztratila v těch jménech a kdo, kde s kým... ale nakonec jsem se v tom zorientovala... Na konci mi bylo Baklyho i líto, ale nakonec se to vybarvilo vlastně dobře i pro něj... :))

tonysojka
20.11.2018 5 z 5

Všechny knihy o Baklym mne neskutečně bavily

Teron
19.07.2018 2 z 5

Nakonec dávám dvě za dobrou ekonomickou konstrukcí a několik fakt dobrých momentů a hlášek. Jenže ty se topí v moři vaty a nezáživnosti. Více recka.

slawa.cap
25.02.2018 4 z 5

Momentálně čtu Žambocha systematicky a právě jsem se dostal k Baklymu. Nebylo to špatné, ale až moc mi to připomínalo Drsného spasitele - charakterově naprosto stejná postava, jenom v trochu odlišném světě. Jsem zvědavý, jak se jeho osud bude vyvíjet dál.

KAREL6725
20.11.2017 5 z 5

Jako vždy Bakly nezklame pro mě to nejlepší od autora.

Dragoneria
19.06.2017 5 z 5

Od autora mám přečteno vše a musím říct, že knihy z prostředí Baklyho a Koniáše mi sedí víc. Tahle je moc super Bakly se odhaluje až na duši a je skvělý jako vždy.

NemmamSlov
12.06.2017 5 z 5

Nooo, je to moja 3 kniha Baklyho, a na to ze je to dejovo prva, tak je najlepsia. Trosku mi bolo Baklyho luto a aj som sa zamyslal, ako by Baklyho zivot dopadol, keby mu zivot nedoprial taky nestastny osud, jedina moznost ma napadla, ze by bol kovacom ako jeho otec. Dejovo sa mi to zatial najviac paci od Zambocha aj ked som este necital ziadneho Koniasa, co je tiez vychvalovane. Knizka sa cita skoro sama, velmi zaujimava a vela dejovych zvratov. Urcite odporucam aj ked knizka sa uz tazko zhana. :)

feflo
11.03.2017 5 z 5

... za mne 1 s *... nechybí napětí, dějové zvraty ani dojemný konec... paráda... a jen tak mimochodem má tato kniha spád," čte se sama", atd. ... nějak nemám slov...

pomero
22.09.2016 5 z 5

Jsou ženy, co milují Džastina Býbra a ženy, co milují Baklyho, jejich spor je věčný :/.

Plútarchos
10.09.2016 3 z 5

Je to dobrý rodokaps. Bakly je sympaťák, který má problémy hlavně sám se sebou. Hraje si na drsňáka, nestará se o ostatní, ale z hloubi duše ochraňuje slabé a pomáhá spravedlnosti - i když prý kvůli penězům, jak sám říká.
Kniha naplňuje požadavky žádané čtenáři - napínavý příběh, tvrdý ale spravedlivý hrdina, násilí a bitky, romantika, krásné ženy, humor a filosofie - každý si tam najde něco, to svoje, aby se s Baklym ztotožnil!

Covenant
14.07.2016 4 z 5

Žamboch možná úmyslně vytvořil postavu Baklyho, jako svalnatého hromotluka jen proto, aby odlišil postavu od útlého, šlachovitého Koniáše. Schválně z něj udělal částečného "negramota", protože Koniáš je do knih blázen, Bakly trpí sebevražednými sklony a Koniáš miluje život, atd. Přesto vše je cítit, že uvnitř jsou si obě postavy velice podobné a odlišně působí jen navenek. Celkově mi tedy přišlo, že plynule navazuji na Koniášova dobrodružství prostřednictvím jiné osoby a to je jenom dobře, protože mě bavila. Trochu mínus, ačkoliv to může být mojí hloupostí, jsem se ztrácel ve jménech a zápletka mi přišla překombinovaná. Knihu jsem četl po krátkých úsecích s velikými mezerami a tak jsem se trochu ztrácel. Musel jsem zpětně listovat a dávat si vše dohromady. Jestli takhle budou pokračovat i ostatní knihy, budu si muset asi začít kreslit nějaké schéma.

Fidaa
04.05.2016

Prvni setkání z autorovou tvorbou a byl jsem příjemné překvapený. Doporučuji přečíst

Terva
19.04.2016 5 z 5

Tak jsem konečně sehnal první knihu ze série Bakly od mistra pera Miroslava Žambocha.
Již seznámen s příběhy Koniáše jsem čekal něco podobného. A dostal.
Bakly je jen přívětivější a hezčí. Ale zase používá dosti ironického humoru a spokojen se svým koncem, nezná zábrany a bojuje jako bůh – respektive, jako padlý anděl.
Nesmím jej však moc chválit, něco takového nesmím dovolit, zbláznil bych se, noční můry by mě dostaly.
Bakly není žádný beránek a usmrtit protivníka je pro něj velmi jednoduchý akt.
Vlastně, dá se napsat, že nezná bratra. Je jen on sám a ostatní jsou vzduch, pokud mu zrovna nestojí v cestě. Pak je nutné je odstranit.

Malá ochutnávka.:
Kymácel se ze strany na stranu, ale to bylo v pořádku. Já se taky kymácel, takže jsme si byli kvit.............

Kdo je Bakly – tedy, jak vypadá?
Na ježka ostříhaný chlap s buldočí čelistí, ústa neustále zkřivená ve šklebu. Oči šedé a studené, vypadá, jako by se mu stále něco nelíbilo. Hlava vyrůstá z příliš širokých ramen, kůži na zátylku má namačkanou do varhánků. Není to příjemný člověk a nevzbuzuje sympatie.
Přesto jsem si k němu našel cestu a začal ho obdivovat..
Jednoduchý příběh napsaný z přehledem o muži, který nevypadá zrovna nejlépe, ale dokáže z vás vyždímat i slzy uznání.

CITÁT - Po zabíjení spím vždycky dobře.

Jeho názory na ženy jsou rozporuplné a nejhorší je to s čarodějnicemi. V posteli by nevěděl co s nimi. Zda se jich štítit, nebo se bát. Rozhodně zatím nechce a nemá chuť šukat s čarodějnicí.
Ale je to pokrokový člověk a nikdy nesoudí den před večerem.
S lidma se taky moc nesere a jak jsem již psal, když mu stojíš v cestě, pravděpodobně zemřeš.
A proto ty hnusnej gyzde, jest-li rychle nevyklopíš, na co se tě zeptá, rozmaže ti ten tvůj křivej frňák po ksichtu, urve ti pravou ruku a tou tě umlátí – toto je BAKLY.

PS – Trochu jsem se bál, že příběh bude na pokračování, páč je tu vepsáno pět knih o Baklym. Naštěstí je příběh jakž takž ukončen a tak se nemusíte bát, když neseženete další knihu. Klidně ji můžete přeskočit, každá kniha je samostatný příběh o jednom člověku, který nosí meč, sekyru a používá své tělo jako zbraň.

Z knihy jsem vyčaroval okolo dvaceti, slušných citátů a pomocí magické klávesnice je vepsal mistru Žambochovi do análů – tedy do profilu.

CITÁT - Budete žít tak dlouho, dokud se budete starat jen sám o sebe.

Tyto příběhy mohu vřele doporučit.
Je to České, pohodové, dobrodružné, ironické a velmi lehce se to čte.

česká fantasy

Miroslav Žamboch