Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73703/bmid_bajecna-leta-pod-psa-NLW-73703.jpg 4 3205 360

Děj knihy se odehrává v Praze a v městečku Sázava. V autobiografickém příběhu chlapce Kvida je líčen příběh rodiny, která se pokouší utéci před politickými tlaky nastupující normalizace z Prahy do městečka Sázava. Zde Kvido dospívá v mladého muže a díky své posedlosti s psaním se stává nejen svědkem, ale také posmutnělým i ironickým kronikářem kompromisních vzestupů i nekompromisních pádů ostatních rodinných příslušníků, zvláště pak svého otce, který je nejrozporuplnější postavou příběhu.... celý text

hana1984
08.06.2016 5 z 5

Jak filmové zpracování tak kniha jsou velmi povedeným dílem.Člověk si u toho odpočine a zasměje.

amysa
13.05.2016 4 z 5

Znala jsem mnohem dříve filmové zpracování než knihu samotnou... K jejímu přečtení jsem se dostala až teď a jsem spokojená, obě verze se mi líbí, je to zkrátka takový můj evergreen... No a Libuščiny bonmoty, tak ty nezklamaly, opět jsem se s chutí zasmála:-) Prostě Kvidovi rodiče jsou v podání Libušky Šafránové a Ondry Vetchého naprosto skvělí a vůbec mi nevadilo, když jsem si je "obsadila" i do knižního zpracování, padli mi tam dokonale!
Za mě povedený příběh, ke kterému se budu ráda vracet...

Matevi
08.05.2016 4 z 5

Z počátku jsem se dost nudila. Kvido mě strašně otravoval. Jakmile se ale pozornost autora stočila výrazněji na Kvidova otce, začala být opravdu zajímavá a hodnotná.
Je to velmi smutná knížka o ještě smutnější době. Době, která ničila životy slušných lidí. Nerozumím, jak někdo může o knize napsat, že se u ní smál.

Týnka94
19.04.2016 4 z 5

Knihu jsem měla zadanou v povinné četbě. Musím říct, že se mi četla jedním dechem. Za mě spokojenost.

RyxiraAmyGinger
04.04.2016 5 z 5

Tak tohle mě baví na sto procent. Miluji zejména "zdramatizovanou" kapitolu, která zobrazuje rodinu při večeři. Geniální! Smála jsme se u této knížky nahlas a zdaleka ne jednou. Kdo má špatnou náladu (a chce si ji zlepšit), vřele doporučuju.

Simik16
26.03.2016 4 z 5

Oddechové, zábavné. Kniha mě příjemně překvapila.

Toulawey
21.03.2016 5 z 5

Na této knize oceňuji břitký humor, který přichází znenadání, bez přípravy. Jste v ději, šup, dvě věty a výbuch smíchu ;)

gargamelka
13.03.2016 5 z 5

Povedená a zábavná knížka. Dost se podobá filmu. Stojí za přečtení.

kacka29
24.02.2016 4 z 5

Hezky napsaná knížka, ve které se podle mě najde každý. Já osobně jsem také začala číst ve čtyřech jako Kvído a zároveň se hrozně bojím psů jako jeho matka. Nejvíc se mi líbilo detailní vykreslení postav a vztahů mezi nimi.

Terazky
18.02.2016 5 z 5

Na to, že Viewegha nemám ráda, kniha byla opravdu hodně povedená.

rencovav
07.02.2016 4 z 5

Překvapilo mě, jak podobný a přitom možná o trochu vtipnější je tenhle román svému filmovému zpracování, které znám už odmalička. Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou a nelituji. Fakt jsem se zasmála. :)

zuzepka
28.01.2016 5 z 5

Kniha,která nikdy nezklame a líbila se mi její zfilmovaná podoba.Otevřela jsem knihovnu a po třech letech jsem znovu přečetla.

jprst
16.01.2016 5 z 5

Asi to nejlepší, co jsem od tohoto autora četl, i když můj náhled může být ovlivněn tím, že jsem onu dobu skutečně zažil.

angelice
04.12.2015 4 z 5

Sarkastické seznámení se s komunistickým režimem mně bavilo a udivovalo zároveň.

HankaMarek
26.11.2015

Film se mi líbil víc a to je co říct.

Matik95
11.11.2015 3 z 5

Knížka ze začátku byla fakt nudná. Myslela jsem , že jí snad ani nedočtu ale po pár stránkách to už šlo. Ale čekala jsem víc.

Karloska
17.08.2015 5 z 5

Čtivá zábavná kniha, ke které se budu určitě s radostí vracet. Přečtenou jsem ji měla hned, smála jsem se u ni, ale i prožívala zrovna ne příjemné chvíle.

Adamieri
11.08.2015 3 z 5

Zábavný vyprávění ze života jedný docela neobyčejný rodinky...přečteno jedním dechem, potěšilo. :)

tisha8409
11.08.2015 5 z 5

Jo, bejvávalo. Tak dobrou knížku už nenapíšeš, Míšo.

Maica
29.07.2015 4 z 5

Od Michala Viewegha jsem toho moc nečekala, jelikož mě od něj všichni poměrně zrazovali. Nicméně Báječná léta mě příjemně překvapila tím, jak děj plynul i přes časté vstupy rozhovorů redaktora a Kvida. Líbí se mi taky nahlédnutí do života "normální" rodiny v druhé polovině minulého století (ano, takových knih je mnoho, ale proč ne? Tematika je to stále celkem živá...). Ale i přesto si asi další tituly zmíněného autora nepřečtu...