Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411715/bmid_bajecna-leta-pod-psa-653b9f8b250ac.png 4 3204 360

Formou smutné grotesky a s velkou dávkou ironického nadhledu líčí autor situaci rodiny, která se odmítla zařadit do šiku nemyslících konzumentů a po svém se snažila čelit dusivé dobové atmosféře. Se smyslem pro absurdní komiku psaný příběh rodiny bezpartijního ekonoma a právničky, kteří se po srpnu 1968 odstěhovali na venkov, aby se vyhnuli následkům normalizace. Brzy zjistí, že se mýlili a že i na maloměstě se musejí uchýlit k nejrůznějším trikům, aby si mohli zachovat své přesvědčení a zároveň zajistit snesitelnou existenci. Vtipně, bez patosu a sentimentality podává autor svědectví o době a jejím dopadu na charaktery lidí. Znění tohoto textu vychází z díla Báječná léta pod psa tak, jak bylo vydáno nakladatelstvím Petrov v Brně v roce 2002. Verze 1.0 z 2. 4. 2019.... celý text

veslynka
29.02.2012 4 z 5

Tato kniha mne opravdu zaujala, o její chytlavosti svědčí už to, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout a přečetla jsem ji za jeden den. Příběhy Kvida z jeho dětství, popis života na prosklené terase a všemožné politické intriky, to jsou věci činící tuto knihu velmi zajímavou. Opravdu doporučuji přečíst. ;-)

Snow
20.02.2012 5 z 5

Viewegha rád opravdu nemám. Jeho zájezdy, romány pro muže a ženy kladně rozhodně nehodnotím a samotného autora také, ale musím uznat, že Báječná léta pod psa je opravdu dobrá kniha, asi jediná, která se od Viewegha dá číst...

kapllu
13.02.2012 3 z 5

Super oddychová knížka, Kvido bere život s nadhledem. Přesto ji nepovažuji za nějak výjimečnou, zkrátka takové oddechové čtení.

BUBINA1971
03.01.2012 4 z 5

Dost dobrá knížka.Doporučuji

jprst
04.11.2011 5 z 5

Tato kniha z Vieweghovy tvorby výrazně vyčnívá, hodně jí pomohlo i filmové zpracování. Pokud si tuto knihu přečtete jako první knihu od tohoto autora, budete z dalších jeho knih asi dost zklamaní.

4xab
09.10.2011 5 z 5

Tohle je jefina jeho kniha, ktera stoji za to. Ostatni ve mne nic nezanechali, jen mmou propluly.

Miškáá
02.09.2011 4 z 5

Celkový dojem z knížky je dobrý. Je zábavná, dost jsem se nasmála. Hlavně teda v první části, kde byl Kvido malý. Příhody z jeho dětství byly často velmi komické. Druhá část už byla vážnější, bylo tam totiž víc politiky a podobně z té doby. Doporučuji přečíst ;-)

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Asi to nej(lepší) z autorovy tvorby. To psal ještě od srdce a ne kvůli splátce na hypotéku.

Livien
24.07.2011 5 z 5

Opravdu mě ta knížka bavila. Viewegh spojil jednu z politováníhodných částí naší historie s nadhledem, humorem a ironií, proto je to tak čtivé a zábavné.

Darkjober
18.07.2011 4 z 5

Velmi dobré čtení. Vieweghova nejlepší kniha :-)

bovinka
27.03.2011 5 z 5

Řekla bych, má nejoblíbenější kniha od Viewegha. Smála jsem se opravdu s chutí, až mi tekly slzy

Flooper
23.03.2011 3 z 5

Michal Viewegh u mne díky této knižce nabral nějaké ty plusvé body, ale né moc, pořád ho nemusím.

Pájuš
27.02.2011 5 z 5

četla jsem jedním dechem:-)

vodnicka
30.01.2011 5 z 5

Viděla jsem film jako první. Byla to druhá knížka od Viewegha, která se mi dostala do ruky. Prvním titulem byl Román pro muže, ktertý jsem nedočetla. To nešlo... ;-) Báječná léta pod psa mě zaujaly, bavily mě, hlavně druhá polovina knihy. Tu jsem přelouskala za dva dny. (To je co říct... vzhledem k mému šnečímu tempu a nedostatku času.) Nasmála jsem se dost. :-)

katla
11.11.2010 4 z 5

Ač současné české literatuře příliš nefandím, tahle kniha mě dostala. Nevím co do autenticity, ale její humor mě velmi oslovil. Měla jsem ji s sebou v nemocnici a musím říct, že to byla správná volba.

knedlik
30.11.-0001 4 z 5

Jediná kniha od Viewegha, kterou jsem si přečetla (edit: a taky jediná, na kterou nebudu plivat, nýbrž pět trochu chvály). Některé okamžiky či situace mě naprosto dostaly, kupříkladu scéna, kde si tatínek stlouká vlastní rakev. Celkový dojem z knihy je hodně dobrý. Jako rekreační četba na dovolenou ideální :-)

misssicccka
30.11.-0001 4 z 5

Dobrá věc, která se dočkala nádherného filmového zpracování...

Li@
30.11.-0001 4 z 5

Inteligentní humor. Viewegh je moje srdcová záležitost a dokážu ho číst kdykoli a třeba po sté.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha z dob, kdy ještě o autorovi nepsali, že je pouze komerční spisovatel ...

stopni
30.11.-0001 4 z 5

Báječná léta pod psa je jedna velká knížka do každé nepohody. Úsměvný román s četnou dávkou kritiky totalitního režimu u nás opravdu přitáhne každého čtenáře, i toho, který tuto (ne)šťastnou dobu poznat.:-) I stejnojmenný film je opravdu velice dobře zpracovaný.