Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411715/bmid_bajecna-leta-pod-psa-653b9f8b250ac.png 4 3207 3207

Formou smutné grotesky a s velkou dávkou ironického nadhledu líčí autor situaci rodiny, která se odmítla zařadit do šiku nemyslících konzumentů a po svém se snažila čelit dusivé dobové atmosféře. Se smyslem pro absurdní komiku psaný příběh rodiny bezpartijního ekonoma a právničky, kteří se po srpnu 1968 odstěhovali na venkov, aby se vyhnuli následkům normalizace. Brzy zjistí, že se mýlili a že i na maloměstě se musejí uchýlit k nejrůznějším trikům, aby si mohli zachovat své přesvědčení a zároveň zajistit snesitelnou existenci. Vtipně, bez patosu a sentimentality podává autor svědectví o době a jejím dopadu na charaktery lidí. Znění tohoto textu vychází z díla Báječná léta pod psa tak, jak bylo vydáno nakladatelstvím Petrov v Brně v roce 2002. Verze 1.0 z 2. 4. 2019.... celý text

kika 13
05.11.2012 3 z 5

Pěkná knížka asi popsané dětství autora nebo velká jeho část.Film také fajn.

Kaka.cs
29.10.2012 1 z 5

Povinná školní četba.Knížka mě nebavila, vlastně jsem se celou dobu těšila, až ji dočtu.

Malin
26.10.2012 2 z 5

Viewegh mě celkově nijak neoslovuje, je na mě příliš vulgární a prvoplánový. Aspoň že v tom filmu hraje Vetchý...

Ronny
24.10.2012 5 z 5

Nejlepší kniha tohoto autora. Promítl zde skutečné události ze svého dětství, možná je trochu pozměnil. Opravdu čtivé,velmi vtipné. Dopporučuji!

maryzka
15.09.2012 odpad!

No kniha poplatná době. Novodobý spisovatel co e chce zalíbit režimu

AnnaSk
13.09.2012 5 z 5

Má můj styl humoru. Nejlepší postavou je babička, která ráda chodí na východ :-)

Vernika
06.09.2012 4 z 5

Tato knížka je z Vieweghových asi nejlepší. To si o sobě ještě tolik nemyslí a nedává to ve svých dílech tolik znát. Zde je docela vtipně vylíčen život českých lidí v době komunismu. Místy jsem se dost smála a i když jsem nežila v té době, myslím si, že děj dosti sedí.

Pikina
03.09.2012 3 z 5

Opravdu jedna z mála knih od Viewegha, která mě příjemně překvapila.

Radkab.
29.08.2012 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila.

petrak
19.07.2012 4 z 5

Povinná četba, která se mi líbila :-)

Zuzvil
30.06.2012 4 z 5

Báječná kniha :-) Nedá se nepoužít autorova slova: "...je to jakési převážně veselé ohlédnutí za převážně neveselou dobou, jakýsi ironický obraz naší nedávné historie...". Líbilo se mi, jak je v knize krásně zobrazeno, jak někteří (pan Šperk) rychle dokázali převlékat politické kabáty. Knížka je psána s nadhledem, klidem, humorem sobě vlastním. Líbilo se mi jak knižní, tak i filmové zpracování. Rozhodně doporučuji k přečtení.

oolinkaa
15.06.2012 3 z 5

maturitní četba,ale ničím mě až tak neokouzlila..

princesse
11.06.2012 5 z 5

Výborná kniha, dnes již "klasika". Skvělé počtení a musím říct, že i film se víc než povedl. Doporučuji.

Weiler
20.04.2012 4 z 5

Vieweghův opus magnum a zřejmě právem - styl, kterým píše, je docela neotřelý a přesto čtivý. Období, které si pro děj vybírá, přidává hodně na kvalitě a tak jediné, co pro mě sráží hodnocení na čtyři hvězdičky, je vejtaha Kvído, který mile rád ukazuje světu, že je nadprůměrně inteligentní děcko, což jsem, vzhledem k pseudoautobiografickému charakteru knihy, nemohl odpustit.

brabofka
12.04.2012 3 z 5

Jedna z mých prvních knížek od tohoto autora. Asi jako jedna z mála, která se mu povedla.

Bránolog
03.04.2012 4 z 5

Nejspíš jediná knížka, kterou si od "fabriky na literaturu" Viewegha kdy přečtu (už se stalo).

Téjuš37
01.04.2012 5 z 5

Hodně lidí mi řeklo, že se jim moc líbil film.. Každý, kdo si tu knížku přečte, musí na film plivnout. :) Kniha je nádherná, čtivá a hlavně plná humoru! Ve filmu toho je až moc vynechaného..

Kamca206
27.03.2012 5 z 5

Jedna z mých velmi oblíbených knih. Čte se jedním dechem, je psaná taková pohodovou formou, takže se k ní ráda vracím. Rozhodně stojí za přečtení :)

LilyFair
18.03.2012 5 z 5

Knihu jsem četla, protože jsme ji měli v povinné četbě. Viewegha jsem vždy považovala za spisovatele, který umí skvěle psát, ale přesto píše braky... Tato kniha se mi moc líbila, naprosto mě strhla. Výborná práce s textem a hodně jsem se nasmála... Co můžete od knížky více chtít?

Jack Bauer
06.03.2012 2 z 5

Na doporučení známých a ohlasů čtenářů jako „četl/a jsem jedním dechem a nejlepší Vieweghova kniha" apod. jsem si ji nechával až na konec a začal číst jeho méně hodnocené knihy, které se mi líbily mnohem víc. Prvně jsem viděl film, který se mi zdál lepší než kniha, což se nestává a také mě moc nenadchl. Zrovna ho dnes dávají v tv tak ho zkusím ještě jednou zhlédnout. Jeho novější romány se mi líbí mnohem víc. Dosud moje nejlepší Vieveghova kniha je Mafie v Praze.