Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1220/bmid_bajecna-leta-pod-psa-xsh-1220.jpg 4 3207 3207

Satirický a humorně laděný román, který je rodinnou kronikou zachycující období od roku 1962 do gorbačovské perestrojky. Děj se odehrává v Praze a v městečku Sázava. V autobiografickém příběhu chlapce Kvida je líčen příběh rodiny, která se pokouší utéci před politickými tlaky nastupující normalizace z Prahy do městečka Sázava. Zde Kvido dospívá v mladého muže a díky své posedlosti psaním se stává nejen svědkem, ale také posmutnělým i ironickým kronikářem kompromisních vzestupů i nekompromisních pádů ostatních rodinných příslušníků, zvláště pak svého otce, který je nejrozporuplnější postavou příběhu.... celý text

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Skvělé čtení. Doporučuji.

Monnyska
30.06.2017 5 z 5

Nejprve jsem si myslela, že se s Kvidem moc nezžiji, ale nakonec jsem knihu hltala. Moc se mi to líbilo :)

Kerberos
28.06.2017 4 z 5

Asi nejlepší Vieweg,ale film vzhledem k skvělému obsazaní ještě lepší.

Jana283
28.06.2017 4 z 5

Tak na tohle jsme, milé děti, stáli frontu. Nostalgicky vzpomínám na knižní čtvrtky - ty mi chybí - člověk potkával skutečné živé knižní blázny, se kterými se teď žel bohu setkáváme jen virtuálně na této databázi. A bylo nač stát - malé poklady. Čtvrtky mi chybí, ta doba ne. Koho by tenkrát napadlo, že tohle bude povinná četba. Je to dobře, i když pro naše děti je to něco jako Staré pověsti české. A to je vlastně taky dobře.

zanetkov77
20.06.2017 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuhle knížku vybrala do maturitní četby, protože jinak u mě Viewegh nebyl zrovna autorem na seznamu četby, kterou si chci přečíst, ani nevím proč. Každopádně tenhle příběh mě moc bavil a líbil se mi, samotného Kvida jsem si moc oblíbila, na rozdíl od později zhlédnutého filmu, ve kterém na mě tato postava nepůsobila tak sympaticky jako v knize.

boza7
19.06.2017 4 z 5

Kdybych tuhle knihu nedostal zdarma, nejspíše bych se k ní nikdy nedostal. Ale osud mi ji přihrál do cesty a po dočtení poslední řádky vím, že na ni budu vzpomínat s úsměvem ve tváři, vybavujíc si příjemně strávené chvíle s Kvidovou rodinou.

kami16
11.06.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla do čtenářského deníku a byla jsem z ní nadšená. Místy humorná, vtipná a zajímavá kniha. A místy mě z ní i mrazilo. Autor patří mezi mé oblíbence a jeho knihy čtu velmi ráda.

DeniseMarini
07.06.2017 5 z 5

Film jsem nikdy neviděla, tak nemohu posoudit z druhé strany. Knížka je skvělá, autor je můj oblíbenec.

Nikyyy
29.05.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem četla jako povinnou četbu. Z knihy mám smíšené pocity ale kniha svým dějem špatná nebyla.

blonde_elis
29.05.2017 4 z 5

Docela zvláštní kniha - místy neskutečně odlehčená a vtipná, někdy až mrazivá. Mám z toho takové smíšené pocity, ale byl to vcelku obohacující čtenářský zážitek.

Jarda72
21.05.2017 5 z 5

Čtivé od začátku až do konce. Jelikož jsem částečně tuto dobu zažil, tak mi místy bylo i dost smutno. Opět se potvrdilo, že kniha je vždy v mnohém lepší než film.

Adilajla
16.05.2017 5 z 5

Jak kniha tak i film velice dobře zpracované, kniha mě bavila.

Hermi1993
19.04.2017 5 z 5

Rozhodně nejlepší autorův román. Škoda že se, zejména ve své novější tvorbě, odklonil od dobrého stylu.

Rup
26.03.2017 5 z 5

Musím říct, že román mou pozornost opravdu zaujal, a to už je při mé dementní stařecké roztěkanosti co říct. I jsem se mnohokrát zasmál. Na druhou stranu mně poněkud, poněkud velmi, asociuje Irvingův Svět podle Garpa. A je mi smutno ze zjištění, že leckdo (viz komentáře níže) považuje knihu za oddechovku :-( Jak už nám sdělil Lukian, a zprostředkovaně V+W ve hře Osel a stín: „Abdérští se velmi nasmáli, aniž by se jakkoli změnili.“ Dávám plný počet a doporučuju.

Romanka89
20.03.2017 5 z 5

Film mám moc ráda, tak jsem byla zvědavá na knížku. Četlo se mi to lehce a svižně, představovala jsem si filmové postavy. Za mě doporučuji, a to Viewegha jinak vážně nemusim.

Čtenářská výzva 2017: Kniha od českého autora.

Karel.M.
16.03.2017 2 z 5

Knihu jsem četl po schlednutí filmu. A to byla chyba. Film je mnohem lepší

Val
21.02.2017 5 z 5

Kdysi dávno jsem viděla film. Viděla jsem ho jen jednou, ale do paměti se mi zapsal dokonale. Po úžasném zážitku s Účastníky zájezdu jsem se pustila do této knížky. Autorův humor mi vyhovuje. Smála jsem se tak, že se na mě dcera chvílemi dívala jako na blázna. Já tu rodinku prostě miluju :-) Jdu pokračovat v dalších autorových knihách a moc se na to těším.

JosefW
20.02.2017 3 z 5

Mé první a asi jediné knižní setkání s Vieweghem, jelikož mne žádná jiná kniha z jeho repertoáru neláká.
Filmové zpracování jsem již viděl před pár lety, avšak na knihu došlo až teď. Chvílemi jsem se pobavil, chvílemi si říkal, jaká je to šílená rodina. Inu, ačkoli se mi kniha líbila, na více než tři a půl hvězdičky to nevidím.

Tadam.120
11.02.2017 4 z 5

Podle mě velmi pozoruhodná kniha, která nenechá čtenáře si ji" zašuplíčkovat" až do konce. Celkově se mi kniha líbí. Nicméně úvod mi přišel poněkud chaotický.

andy_nejedla
02.02.2017 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila, mám ráda humor, který Viewegh používá a jsem moc ráda, že takovou knihu mám v maturitní četbě.