Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1220/bmid_bajecna-leta-pod-psa-xsh-1220.jpg 4 3208 3208

Satirický a humorně laděný román, který je rodinnou kronikou zachycující období od roku 1962 do gorbačovské perestrojky. Děj se odehrává v Praze a v městečku Sázava. V autobiografickém příběhu chlapce Kvida je líčen příběh rodiny, která se pokouší utéci před politickými tlaky nastupující normalizace z Prahy do městečka Sázava. Zde Kvido dospívá v mladého muže a díky své posedlosti psaním se stává nejen svědkem, ale také posmutnělým i ironickým kronikářem kompromisních vzestupů i nekompromisních pádů ostatních rodinných příslušníků, zvláště pak svého otce, který je nejrozporuplnější postavou příběhu.... celý text

Kalima206
12.07.2016 4 z 5

Jedna z mých oblíbených :-)
Zezačátku trošku krkolomný rozjezd. Kniha je psána takovým zvláštním, až chytrolínovským stylem :D nevím jak to jinak nazvat, ale zezačátku se mi to na tom nelíbilo. Po dalších stránkách se mi to začínalo líbit. Hold to, že je Kvido jiný, neznamená, že by měl být nějak špatný. Pak se děj hezky rozjede, zejména, když je již orientovaný na většinu rodiny.
Příjemná oddechovka :-)

hana1984
08.06.2016 5 z 5

Jak filmové zpracování tak kniha jsou velmi povedeným dílem.Člověk si u toho odpočine a zasměje.

amysa
13.05.2016 4 z 5

Znala jsem mnohem dříve filmové zpracování než knihu samotnou... K jejímu přečtení jsem se dostala až teď a jsem spokojená, obě verze se mi líbí, je to zkrátka takový můj evergreen... No a Libuščiny bonmoty, tak ty nezklamaly, opět jsem se s chutí zasmála:-) Prostě Kvidovi rodiče jsou v podání Libušky Šafránové a Ondry Vetchého naprosto skvělí a vůbec mi nevadilo, když jsem si je "obsadila" i do knižního zpracování, padli mi tam dokonale!
Za mě povedený příběh, ke kterému se budu ráda vracet...

Matevi
08.05.2016 4 z 5

Z počátku jsem se dost nudila. Kvido mě strašně otravoval. Jakmile se ale pozornost autora stočila výrazněji na Kvidova otce, začala být opravdu zajímavá a hodnotná.
Je to velmi smutná knížka o ještě smutnější době. Době, která ničila životy slušných lidí. Nerozumím, jak někdo může o knize napsat, že se u ní smál.

Týnka94
19.04.2016 4 z 5

Knihu jsem měla zadanou v povinné četbě. Musím říct, že se mi četla jedním dechem. Za mě spokojenost.

RyxiraAmyGinger
04.04.2016 5 z 5

Tak tohle mě baví na sto procent. Miluji zejména "zdramatizovanou" kapitolu, která zobrazuje rodinu při večeři. Geniální! Smála jsme se u této knížky nahlas a zdaleka ne jednou. Kdo má špatnou náladu (a chce si ji zlepšit), vřele doporučuju.

Simik16
26.03.2016 4 z 5

Oddechové, zábavné. Kniha mě příjemně překvapila.

Toulawey
21.03.2016 5 z 5

Na této knize oceňuji břitký humor, který přichází znenadání, bez přípravy. Jste v ději, šup, dvě věty a výbuch smíchu ;)

gargamelka
13.03.2016 5 z 5

Povedená a zábavná knížka. Dost se podobá filmu. Stojí za přečtení.

kacka29
24.02.2016 4 z 5

Hezky napsaná knížka, ve které se podle mě najde každý. Já osobně jsem také začala číst ve čtyřech jako Kvído a zároveň se hrozně bojím psů jako jeho matka. Nejvíc se mi líbilo detailní vykreslení postav a vztahů mezi nimi.

Terazky
18.02.2016 5 z 5

Na to, že Viewegha nemám ráda, kniha byla opravdu hodně povedená.

rencovav
07.02.2016 4 z 5

Překvapilo mě, jak podobný a přitom možná o trochu vtipnější je tenhle román svému filmovému zpracování, které znám už odmalička. Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou a nelituji. Fakt jsem se zasmála. :)

zuzepka
28.01.2016 5 z 5

Kniha,která nikdy nezklame a líbila se mi její zfilmovaná podoba.Otevřela jsem knihovnu a po třech letech jsem znovu přečetla.

jprst
16.01.2016 5 z 5

Asi to nejlepší, co jsem od tohoto autora četl, i když můj náhled může být ovlivněn tím, že jsem onu dobu skutečně zažil.

angelice
04.12.2015 4 z 5

Sarkastické seznámení se s komunistickým režimem mně bavilo a udivovalo zároveň.

HankaMarek
26.11.2015

Film se mi líbil víc a to je co říct.

Matik95
11.11.2015 3 z 5

Knížka ze začátku byla fakt nudná. Myslela jsem , že jí snad ani nedočtu ale po pár stránkách to už šlo. Ale čekala jsem víc.

Karloska
17.08.2015 5 z 5

Čtivá zábavná kniha, ke které se budu určitě s radostí vracet. Přečtenou jsem ji měla hned, smála jsem se u ni, ale i prožívala zrovna ne příjemné chvíle.

Adamieri
11.08.2015 3 z 5

Zábavný vyprávění ze života jedný docela neobyčejný rodinky...přečteno jedním dechem, potěšilo. :)

tisha8409
11.08.2015 5 z 5

Jo, bejvávalo. Tak dobrou knížku už nenapíšeš, Míšo.