Babičky

Babičky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2029/bmid_babicky-QBM-2029.jpg 4 408 52

Dvě babičky s odlišnou politickou orientací, jejich vnuk Matěj, narozený v padesátých letech 20. století, humorné příhody, v nichž autor mísí literární fikci s realitou komunistického Československa – to jsou Babičky Petra Šabacha.

fruitbueno
23.05.2016 5 z 5

Čtení na jedno dopoledne v řadě na STK! Matějovy babičky mi sedly a navíc jsem tiše obdivovala jeho vztah k nim. Pěkné čtení!

Michla76
08.12.2015 4 z 5

Hm...... tak já nevím. ...... a nebo nic.

Disease
01.12.2015 3 z 5

Vcelku vtipné, chápu, proč Šabachovi vyčítají selankovitý pohled na období totality. Kdysi čtený Občanský průkaz mi přišel lepší

Salci
17.08.2014 5 z 5

Dle mého názoru se zatím jedná o nejvydařenější Šabachovo dílo. Kromě tradičního "hospodského" humoru mě tato kniha zaujala i samotným dějem. Příběh o tom, jak si pražská rodina žila za socialismu, sice není ničím, co by vybočovalo (vzhledem k Šabachově tvorbě), ale ve srovnání s jinými příběhy je tento děj více propracovaný a složitější.

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Vtip této knížce dodává jakýsi šmrnc, díky kterému se tato kniha stává zajímavou a dobře čtenou, doporučuji :)

ellaella
02.12.2013 4 z 5

Dobrá kniha...

ChrisSparrow
29.05.2013 3 z 5

Už je to dlouho, co jsem ji četla... vím, že se mi líbila, ale popravdě řečeno už si jenom matně vzpomínám, o čem byla.

Zorka
05.03.2013 4 z 5

Typicky pelíškovský humor, začátek chytne, konec je ale slabší. Přiznám se, že jsem měla za dva dny problém vzpomenout si, jak to vlastně skončilo.

Melanka
29.01.2013 4 z 5

Kniha mi udělala radost, mám podobnou životní zkušenost, jen by se moje kniha jmenovala Dědečci.

inikori
09.09.2012 3 z 5

Skvělý začátek mne namlsal a druhou část jsem již spíš dočítal. Škoda

bovinka
04.05.2012 5 z 5

Tahle kniha Petra Šabacha mě kdysi dostala.

Addie
03.04.2011 4 z 5

Babičky jsem četla už před lety, výborně mě pobavily i přes částečnou vážnost tématu.