Až se tě život zeptá

Až se tě život zeptá https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135194/bmid_az-se-te-zivot-zepta-135194.jpg 4 233 55

Lucy Silchesterová přijde jednoho dne domů z práce a na koberci najde zlatou obálku s pozvánkou na schůzku se Životem. S vlastním životem. Termín si má stanovit sama. Připadá jí to neuvěřitelné, ale potom si vybaví, že o něčem podobném už četla v jakémsi časopisu. Stále se však nemůže odhodlat k rozhodujícímu kroku a určit čas a místo setkání. Nevede totiž nijak příkladný život – práce ji neláká a vyhýbá se rodině i přátelům. Po setkání s mužem, který se jí představí jako její Život, se ale všechno mění. Lucy poznává, že život je dar, jemuž by člověk měl věnovat pozornost, jakou si zaslouží.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

The Time of my Life , 2011

Aroucaria
05.09.2016 4 z 5

Ač mi stále vrtalo hlavou, kdo to tam ... jak to tam .... tak jsem se vždy s lehkostí začetla, užívala si to, pokyvovala hlavou a najednou byl konec ...

MartinkaSku
06.06.2016 5 z 5

tato kniha se mi líbila, pěkně ukázala, že lež je jako pavučina.

Káča Máča
23.03.2016 4 z 5

Velice poutavý a mírně fantasy příběh, naprostá oddychovka, když člověk nehledá nic složitého.

hrechaniuk
02.02.2016 5 z 5

Z příběhu jsem byla nadšená. Paní spisovatelka přišla se zajímavým nápadem, se kterým jsem se ještě v knize nesetkala. Příběh je velmi čtivý, humorný a zamilovaný, pohladí člověka po duší a rozesměje. Zároveň příběh poskytuje možnost zamyslet se nad určitými aspekty našeho života, co je pro nás vlastně v životě důležité a co odpovíme, Až se nás život zeptá... 5*

wiwa
03.08.2015 5 z 5

Pro mě od Ahernové jedna z nejlepších. Moc se mi líbí myšlenka, kdy člověk potká svůj život a vidí, jak na tom vlastně je... Myslím, že v dnešním světě by to potřebovala spousta lidí. Bohužel část z nich vidět nechce a nehodlá na sobě zapracovat a radši se utápí ve vlastním žalu; další část vidět chce, vidí, ale chybí jim ten impulz, aby s tím něco opravdu udělali...

daniela7015
29.07.2015 3 z 5

Kniha je dobrý námět na klasickou americkou romantickou komedii. Je velmi předvídatelná, doporučuji jako knížku na dovolenou. Rozhodně jak by mohl název napovídat, se nejedná o knížku, která přivede k zamyšlení nebo nějakým filozofickým úvahám. Průměr.

mišaša16
09.07.2015 4 z 5

Na knize mě hned zaujal její název :) Přečetla sem jí velmi rychle a opravdu se mi moc líbila. Hodně oceňuji originální název knihy a i samotný děj. Bylo to velmi zajímavé čtení a často sem knihu odkládala a přemýšlela nad pěknými větami co autorka napsala o životě, např. "Dokud jste na světě je s vámi i Váš život" a i tak celkově o ději. Myslím, že tato kniha mi dala hodně nového - názor a pohled na život. Četla sem sice už i lepši, ale tahle byla taky moc pěkná. Pohodové, nenáročné, místy i vtipné čtení a opravdu oceňuji skvělý nápad autorky! Takže DOPORUČUJI ❤️ Určite by každému z nás jednou za čas schůzka s vlastním životem prospěla :))

Jindřiška
23.05.2015

Až na vyjímku asi 3 knížky, se mi nestalo, že bych knihu nepřečetla, ale tady to byla nuda, nezajímavé, divně psané, tak jsem ji prolistovala a nic mi to nedalo.

anibeni
12.04.2015 4 z 5

Komentáře, které jsem tady ke knize četla, jsou dost rozporuplné - buď se líbí a nebo ne... Byla jsem na tu knihu zvědavá, ale nějak se mi do ní stále nechtělo, i když jsem na druhou stranu hledala vhodnou chvilku, kdy se do ní pustim... A ta nastala včera, takže knihu jsem začala číst a dočetla až do konce. Nevadil mi styl psaní, ani romantika, vadilo mi, jak moc hrdinka lhala... nejen okolí, ale i sobě... Přece jen, ženská s třicítkou na krku.... Nicméně o tom ta kniha byla, o tom, jak vlastně naložit s vlastním životem... Knihu jsem dočetla a i když to nebyla kniha, nad kterou bych vyloženě "áchala", tak mi docela sedla, líbila se mi a jsem ráda, že jsem si ji přečetla..

hrabenka
05.02.2015 3 z 5

Tato kniha mi vůbec nesedla,styl psaní mi nevyhovuje,několikrát jsem přestala a vrátila se k ní.

17.elisa
10.01.2015

Vyborny napad spisovatelky! Knihu jsem cetla 2x.

studentice
28.10.2014 3 z 5

Podle mě by to byla průměrná romanťárna až na ten originální nápad se Životem, který ji odlišuje. Prostě nenáročná četba na pohodu:)

Tess.96
19.10.2014 3 z 5

První kniha od Cecelie, která se mi četla tak těžce. Nemohla jsem se do ní vůbec začíst a tím jsem neměla vůbec chuť vzít knihu do ruky a konečně se někam pohnout, ale na druhou stranu příběh je originální. Nikdy jsem nečetla, neviděla ani neslyšela podobný příběh, jako byl tento.

gossipavlina
27.09.2014

Asi patřím do skupiny, která tuhle knížku nepochopila. Zkoušela jsem ji dočíst, ale prostě mě to nebavilo. Zápletka mi přišla zajímavá, Nicméně styl autorky mi tak nějak nesedl.

Zdenka21
09.09.2014 5 z 5

Oddechové čtení to sice je, pěkně se to čte, rychle to utíká, ale zde oddechovost končí. Téma je fenomenální, potkat se já se svým Životem, myslím, že by mi asi naplácal. Kniha mě donutila se zamyslet a už teď vím, že ji nečtu naposledy. Opravdu lhát sám sobě, je to nejhorší, co Životu lze udělat.

dubakm
07.08.2014 4 z 5

Lhát všem kolem sebe je hrozné, lhát sám sobě je zničujíci.
Umíte číst i mezi řádky? Tak tahle kniha je plná meziřádkové pravdy o nás a našem životě. A netvrďte, že jste nikdy nelhali, příšti návštěva s Životem může být u vás :-))

Life is really simple, but we insist on making it complicated.

Confucius

Terka Novo
31.07.2014 5 z 5

Fantastická kniha s nápaditým dějem:)

tereza-mari6218
18.06.2014 5 z 5

Nenáročná kniha s celkem originální zápletkou, pro mne nečekané vyústění, kolikrát jsem se v tom našla. Její jednoduchostí je ta kniha moc hezká a patří k mým oblíbeným. Charaktery postav často potkávám kolem, líbí se mi popis prostředí, sarkastický humor se kterým je kniha psaná, zvláštní jiskra do života.
Líbí se mi ta kniha.

solarka
14.05.2014 4 z 5

No, tak nejdříve smíšené pocity, než jsem se začetla, a pochopila Lucy Život. Celkem jednoduchá kniha, nenáročná na čtení s celkem dobrým příběhem. Něco podobného jsem už četla......od české česká autorky. A teď marně přemýšlím, kdo od koho opisoval :-)

hrubik
21.04.2014 5 z 5

Super, super a ještě jednou super! Knížka, která měla všechno, co tam chci mít. Rozesmála mě, rozplakala a donutila k zamyšlení nad svým vlastním životem. Určitě všem doporučuji.

Cecelia Ahern
irská, 1981
2016  86%Vadná
2006  82%Kde končí duha
2009  76%Díky za vzpomínky
2009  78%Dárek
2020  81%Dokonalá

Kniha Až se tě život zeptá je v