Až na ten konec dobrý

Až na ten konec dobrý https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481900/bmid_az-na-ten-konec-dobry-dwc-481900.png 4 351 107

Humorný román o smrti. A je v tom všechno. Láska, smrt, sranda, vesmír, sex i zázrak. Slovy jedné z postav, je to prostě „háelpéčko* jako prase“. (*háelpéčko (HLP) –Hluboký Lidský Příběh v novinářském žargonu) Pavel Tomeš je stand-up komik, kterého můžete znát z TV pořadů Comedy club a Na stojáka. Vydal sbírky fejetonů Tohle lidi hodně berou, Zápisky malého tyranosaura a Facky z Marsu.... celý text

Chytuš
10.11.2023

Nehodnotím, protože jsem nedočetla. Jednak se mi netrefila do momentální nálady a jednak jí musím vrátit zpátky do knihovny... Škoda, fejetony od Pavla Tomeše jsem hltala a mám je dokonce koupené doma - u téhle knížky jsem došla na stranu 88, ukončeno před kapitolou Dědkudebilečovole, ačkoli vzhledem k obsahu jsem měla asi spíš ukončit na straně 69, to by bylo takové hezky symbolické. Komu se líbí Hartlovky, bude se mu pravděpodobně líbit i tahle kniha... Možná tomu dám ještě někdy v budoucnu šanci a znovu se zařadím do fronty v knihovně - uvidíme.

DanielaH
31.10.2023

Nemohu se začíst, odkládám. Možná zkusím audio,jak někdo níže udává.

Kacased
04.10.2023 3 z 5

Mě ta kniha nenadchla. Humorný, čtivý román si představuji jinak. Četla jsem tu knihu velmi dlouho, nebavila mě. Právě ten konec kdy už to mělo děj a spád byl nejlepší. Vyzdvihnout musím češtinu a to, že se vypravěčsky spojila. To je asi tak vše.

StihOMam
28.09.2023 5 z 5

Za me dobry, a to az do konce! Presne takhle ma podle me vypadat roman s nalepkou "humorny". Zde jsou oceneni, predni mista v knihkupectvich i hlasita doporuceni na miste. Tuhle si kupte, tu doma chcete mit ;-)

Peggy2711
26.09.2023 5 z 5

Hodnotím plným počtem, protože tato kniha si to zaslouží. Je výborně literárně zpracovaná, promyšlená, propletená, chytrá a navíc vtipná. Ano najdou se tam i hluchá místa, ale to mi vůbec nevadilo, vždy jsem se na čtení těšila a moc mě zajímalo, jak se dnes ti tři mají a co zase dědek vymyslí. Ano smála jsem se občas i nahlas a některé hlášky se nám zaryjí do naší domácí mluvy, protože jsme četli s manželem oba a víme...

amejzlík
21.09.2023 4 z 5

Místy jsem se skutečně velmi bavila. Oceňuji když se u knihy mohu nahlas smát. Autora znám ze stand upů a přečetla jsem si i jednu sbírku fejetonů. V knize se řeší spoustu témat- některé názory mi vůbec nesedly jiné byly fajn. Postavu Dědka jsem měla nejraději. Nejvíc mne pobavily pasáže s Cikánkou, Kristýnkou a Žabákem. Co mne opravdu nenadchlo byly části s vesmírem a kosmonautkou.

Adinlea
02.09.2023 5 z 5

Perfektni!!!!!! Dlouho se mi nestalo, abych u knizky rvala smichy nahlas :) mozna to teda bude i tim, ze normalne saham po temnejsich knihach
Snazila jsem se cist pomalu, poradne si to uzit, ale neslo to a od poloviny knihy jsem to proste zhltla na jedno zacteni se.
Idealni cteni na dovolenou, pokud chcete rozesmat i lidi okolo sebe svym smichem :)

Janeyx21
24.08.2023 4 z 5

Až na ten konec dobrý....:-) Kniha dělá čest svému názvu. Je to pěkné, zábavné a oddychové čtení, i přesto, že se dotýká témat jako smrt, truchlení, stárnutí, rozchod... Zápletka se smrtkou mě bavila. Je to taková hodně lidská situace. Tři lidi, tři generace, tři různé pohledy, ale docela jiná a docela obyčejná realita.

olma
13.08.2023

Řekla bych: český stoletý stařík co vyskočil z okna. Vtip- někdy až moc vynucený. Zápletka -takova krkolomna. Sex-skoro moc. Ale otevírá témata o kterých se mluví málo. Přesto mě kniha bavila.

Vatram
11.08.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Byla svěží, vtipná i smutná zároveň. Konec mě překvapil. Určitě stojí za přečtení.

LenV
08.08.2023 4 z 5

Prostředek knihy byl moc fajn. Mám ráda, když dojde k momentu, kdy se příběhy protnou. Všechny postavy byly milé a všem jsem vlastně fandila. Nápaditý příběh. Na začátku bylo humoru až moc na můj vkus. 80%

Nina291
08.08.2023 1 z 5

Tak mi připadá že asi budu za exota, ale já se prostě nemůžu začíst. Odkládám a možná to někdy zkusim.

orson
04.08.2023 4 z 5

Jo tohle se mi líbilo!

hoopoo
24.07.2023 4 z 5

Tak úplný háelpéčko to nebylo, ale celkem pobavilo. Hlavně jak příběh přeskakoval mezi třemi hlavními postavami a čtenář mohl jen hádat, jak se jejich osudy protnou. Určitě zkusím i další knížky od autora.

GabrielaSim
10.07.2023

Bavilo mě to asi do strany 50, autor je mistr jazyka a je opravdu vtipný. Pak mi začalo být divné, že je vtipný každou větou, a pak mi to začalo být protivné. Ale i tak - za mě - víc, než dobrý. Až pozdější líčení sexuálních akcí těch dvou děvčat jsem nedala, asi jsem moc prudérní, na mě už viel zu viel. Ale rozhodně velmi schopný autor....

ArkAngel
30.05.2023 3 z 5

S knížkou jsem se poprvé setkal během Festivalu autorského čtení ve vlaku, kdy jsem si řekl, že si jí nakonec musím koupit. Místy je to velmi vtipný text a věrně pracuje s mentalitou jednotlivých ztvárněných skupin (novinářka, důchodce, dítě). Za plus bych taky označil, že se autor nebojí bořit tabu a pracuje s tématy smrti, sebevraždy, nebojí se ve větší míře pracovat s romskými spoluobčany apod. Ale mezi oněmi vtipnými momenty se člověk kolikrát hodně nudí, takže tentokrát za tři hvězdy.

Danago
09.05.2023 5 z 5

Moc pěkné, milé , vtipné , chytré, dojemné, citlivě napsané. I když je zde poměrně černý humor je velmi trefný. Na určitých místech jsem se hodně nasmála. Originální pojetí, opravdu se to povedlo. Je pravda, že zpočátku se vše rozjíždí pozvolna až jsem váhala jestli to bude pro mě, ale děj postupně nabírá na obrátkách a otáčíte stánku za stránkou smějete se a čekáte, co bude dál. Konec přišel tak nějak rychle z ničeho nic. Škoda četla bych ještě a ještě.

mountaindragon
24.04.2023 3 z 5

Pobavila! A to je hlavní. Jediné, co bych knize vytkla je uchvátaný konec. Dvě třetiny knihy se vinou pozvolna, a pak jakoby se autor zalekl přílišného počtu napsaných stránek, děj nabírá na obrátkách, a pak jako když utne. Přesto bych knihu doporučila všem příznivcům černého humoru :-)

Jana283
17.04.2023 3 z 5

Až na ten konec dobrý... Zpočátku to bylo skutečně jako stand up komedie, rychlé střídání situací, vtip stíhal vtip, smála jsem se nahlas... Ale pak toho bylo najednou nějak moc. Jako když si dáte moc velký kousek dortu, je výborný, ale nemůžete ho dojíst. Tak já jsem nakonec knihu zkonzumovala celou, ale nebylo to už zdaleka takové nadšení jako zpočátku. Všichni tři hrdinové mě ale bavili svým neotřelým pohledem na svět (nejvíc asi Luna). Prostě byl to takový dortík pro zpříjemnění odpolední kávy nic míň nic víc...

biairicia
02.04.2023 2 z 5

Knihu jsem začala číst, ale šlo to hrozně pomalu a vůbec se mi do toho nechtělo. Skončila jsem na straně 160, pak jsem to musela doposlechnout jako audio. Ano, občas jsem se zasmála. Ale na mě tam byla až moc vidět snaha o to být cynický, sarkastický a rádoby rozesmát každým druhým slovem. Takže to na mě působilo trochu lacině a otravně. U audio verze ovšem oceňuji skvěle vybrané hlasy, které propůjčila Jana Stryková, Dušan Sitek a Coco Rafajová.