Ateliér v Paríži

Ateliér v Paríži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421651/bmid_atelier-v-parizi-aaw-421651.jpg 4 213 70

Umenie je lož, ktorá nás učí chápať pravdu… V Paríži, obklopený rozkvitnutou alejou, sa skrýva ateliér – oáza pokoja uprostred ruchu veľkomesta. Prenajala si ho mladá londýnska policajtka Madeline, aby sa v ňom vyliečila z citového zranenia. V dôsledku chyby realitnej kancelárie sa v rovnakom čase do domu nasťahuje aj mizantropický spisovateľ Gaspard. Američan hľadá tiché ústranie vzdialené od ruchu veľkomesta, kde by mohol v pokoji napísať svoju divadelnú hru. Dve ranené duše sú tak nútené stráviť niekoľko dní pod spoločnou strechou. Ateliér slávneho maliara Seana Lorenza ešte stále dýcha umelcovou vášňou pre farby a svetlo. Keď Lorenzo utrápený vraždou svojho synčeka pred rokom zomrel, jeho posledné obrazy záhadne zmizli. Madeline a Gaspard, fascinovaní Lorenzovým géniom a ešte väčšmi jeho tragickým osudom, sa rozhodnú spoločnými silami výnimočné diela vypátrať. V priebehu vyšetrovania vyplynú na povrch šokujúce skutočnosti. Prípad Seana Lorenza skrýva desivé tajomstvo, ktoré oboch prinúti postaviť sa tvárou v tvár vlastným démonom a navždy zmení ich osudy.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Un appartement à Paris , 2017

Anne Leyyd
16.06.2019 5 z 5

Nejprve jsem chtěla dát 4 hvězdy, protože mi poněkud chyběla ona romantická linka, ale konec vše plně vynahradil. Pravděpodobně jeden z těch skvělých, nejlepších a neotřelých konců, jaké je možné postavám přát. Moc se těším na další Mussovo dílo a všechny jeho knihy doporučuji všemi deseti.

Zuziša
07.06.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal,kniha se mi moc líbila a už se těším na další.

JanaDor
08.05.2019 4 z 5

Autor mi nezůstal nic dlužen a opět mě překvapil zvraty v ději. Jasně, že jsem už očekávala, že není nic, jak na první pohled vypadá. Ale přesto mě dostal. Kniha mě bavila a přečetla jsem ji na jeden zátah (díky za státní svátek), protože jsem potřebovala vědět, jak to dopravdy je. Není to zamilovaný román. Je to o uzdravení duší hlavních hrdinů, kteří měli smutnou až tragickou minulost ne vlastní vinou. Je to o vyřešení tajemství a pátrání v minulosti. Je to prostě fajn čtení.

dagmar7365
27.04.2019 4 z 5

Po knize jsem sáhla tak trochu náhodou, není to můj obvyklý žánr, proto asi ani mé hodnocení nebude zcela objektivní, nemám mnoho knih na srovnání.
Čekala jsem spíš oddychový román pro ženy z pařížského prostředí, jehož hlavním motivem bude sdílení bytu. Omyl. Název je zavádějící. Vyklubal se z toho detektivní román. (moje chyba, kdybych si o knize a autorovi zjistila víc, nebyla bych překvapená) Nicméně účel - svižné lehké čtení, které mě pohltí a nepustí - kniha splnila:-)

Dela111
04.04.2019 4 z 5

To se tak omylem setkají v jednom bytě dva cizí lidé, naprosto rozdílní, s jinými zájmy, s jiným životním cílem, a přesto je jedna věc spojí - touha najít obrazy bývalého majitele domu.
Příběh se odehrává v Paříži a v New Yorku. A jak je autorovým dobrým zvykem, tak tajemství postupně přibývá, zápletka se rozrůstá a košatí. Netrvá to dlouho a cenné obrazy nejsou tím nejdůležitějším k nalezení, děj se přehoupne do něčeho mnohem vážnějšího...
Jednu z hlavních postav - Madeline už známe z Volání anděla, takže se dozvídáme další část jejího životního příběhu.
Zdá se mi, že román je psaný trochu jiným stylem než předchozí autorovy knihy, ale bavil mě, je svižný a hodně nápaditý. Zakončení jsem přesně takové tedy nečekala, ale líbilo se mi.

zuzana2599
03.04.2019 4 z 5

Byt v Paříži je takový jemně napínavý román... Četl se dobře a rychle, ale opravdu nejvíce se mi líbila poslední část příběhu - ta byla napínavá, svižná a závěr byl na celém příběhu nejlepší. Takový neuvěřitelný a něžně romantický. Celá kniha je nenáročná na soustředění, čte se lehce, ale přiznávám se, že mě nějak zvlášť nezasáhla.

kerstyn
26.03.2019 5 z 5

Tahle knížka byla pro mě velice milým překvapením. Sáhla jsem pro ni jako pro oddychovou četbu a překvapila mě svým spádem, zápletkou a vyústěním... Za mě určitě ano! :)

Lenka_83
23.03.2019 4 z 5

Nejsem typickým čtenářem napínavý románů, ale tenhle si mne opravdu získal. Perfektní popisy situací a dej místy strhující. Povedené dílo.

Hopulka
10.03.2019 3 z 5

Moje první kniha od toho autora a jsem z ní na vážkách. Byla místa, kdy mě štvaly všechny postavy, kdy přišla mi taková nějaká, a musela jsem se ke čtení nutit, ale o pár stránek dál to byla zase svižná jízda.
Líbily se mi citáty a že mě přiměla se podívat, jak malovali jmenovaní malíři.

ivousekk
07.03.2019 4 z 5

Bezva to bylo. Člověk by až neveřil, kam může vést jeden omyl s pronajatým bytem. Stačí málo a budete svědkem velice zajímavého a napínavého pátrání nejen po ztracených obrazech.