Artemis Fowl

Artemis Fowl
https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70796/bmid_artemis-fowl-nSe-70796.jpg 4 557 557

Artemis Fowl série

Slávny čarodejnícky učeň Harry Potter dostáva konkurenciu – dvanásťročného chlapca Artemisa Fowla. Artemis je netypický hrdina, ktorý unáša škriatkov a kradne tajomstvá. Medzi Artemisom a škriatkami z Dolného sveta, čo sa snažia oslobodiť zo zajatia leprechaunku Helu Krátku, prepukne nemilosrdný boj. Kapitánka Hela Krátka používa metódy Jamesa Bonda a Artemis proti nej bojuje svojím mimoriadne vyvinutým dôvtipom o skrytý zlatý poklad.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Artemis Fowl Files, 2001

Michalala
20.03.2012 3 z 5

dovolenkové čítanie, prečítala som len prvý diel. na svete je toľko lepších kníh...

Layss
21.02.2012 5 z 5

Zbožňuji jakékoliv hrdiny, kladné i záporné, když jsou svým způsobem geniální. Poprvé jsem si Artemise přečetla tak ve 12, a ještě doteď si koupím každý nový díl.

Brozik
05.02.2012 3 z 5

Pěkná kniha, příjemné oddechové čtení, i když už je to nějaký pátek co jsem to jako mladík četl :-)

Skallarix
18.01.2012 2 z 5

Prapodivná fantasy, ještě prapodivnější pohádka. Možná některé dvanáctileté dívky a chlapce pobaví, jiné rozčaruje.. Colferův "James Bond ve světě víl" na mě ani v mých jedenácti letech dojem neudělal. Padouch Artemis Fowl spíš působí dojmem malého McGyvera - a především rozmazleného, zbohatlického spratka.

izabelle
11.03.2011 3 z 5

Četla jsem jenom tenhle jeden díl. Příjemně strávených pár letních dní a to je vše.

ichinose
30.11.-0001 5 z 5

I když jsou knihy od pana Colfera určeny především pro mladší čtenáře, nikdy mne jejich svět, a především svět Artemise Fowla, nepřestane okouzlovat. Obzvlášť jsem si oblíbila Klusáka a jeho sarkastický smysl pro humor, který je tak podobný mému.. :)