Artemis Fowl

Artemis Fowl https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70796/bmid_artemis-fowl-nSe-70796.jpg 4 549 65

Artemis Fowl série

Slávny čarodejnícky učeň Harry Potter dostáva konkurenciu – dvanásťročného chlapca Artemisa Fowla. Artemis je netypický hrdina, ktorý unáša škriatkov a kradne tajomstvá. Medzi Artemisom a škriatkami z Dolného sveta, čo sa snažia oslobodiť zo zajatia leprechaunku Helu Krátku, prepukne nemilosrdný boj. Kapitánka Hela Krátka používa metódy Jamesa Bonda a Artemis proti nej bojuje svojím mimoriadne vyvinutým dôvtipom o skrytý zlatý poklad.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Ikar (SK)

The Artemis Fowl Files , 2001

marketa3815
20.02.2024 3 z 5

Četla naše devítiletá dcera a několikrát odložila, než dočetla. Moc nadšená není, hlavní postava prý zlá a nesympatická, stálé popisy nějakých bojů a mlácení. Další díly už určitě číst nebude.

Liduka
04.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale pak se děj pěkně rozjel. Myrtu i Butlera jsem si oblíbila. S Artemisem jsem měla trochu problém, vzhledem k tomu, že to byla záporná postava. Další díl si ale určitě přečtu.

david9690
24.11.2023 5 z 5

Určeno pro mnohem mladší čtenáře, ale mě to neskutečně bavilo - skvělý příběh a výborné nápady, parádní humor, úžasné postavy a geniální propojení světů lidí a skřítků (skřetů, trolů, leprikonů, kentaurů atd) - přečteno za den a prostě musím na další díly, protože tohle je mega-jízda po tobogánu fantazie a dobrodružství. Pecka!!!

ja.kordo
03.04.2023 5 z 5

Jedna z obľúbených kníh môjho detstva. Návrat k nej ma zase raz ohúril, a teraz sa už teším na ešte lepšiu druhú časť :) Za mňa má táto séria všetko - akciu, napätie, humor, zvraty, emócie, zaujímavé postavy aj zaujímavé prostredia. Na prvej časti je za mňa najlepší pútavý začiatok, kde sa svižným tempom oboznamujeme ako s Artemisovým plánom, tak aj so skrytým svetom pod zemou, a kde na seba ani ústredný konflikt nenecháva dlho čakať. Kniha je potom aj naďalej pútavá, avšak za ďalší vrchol považujem až jej napínavý záver.

mia.com
15.01.2023 5 z 5

Artemise jsem jako dítě milovala, i když si je kupoval brácha. Super dobrodrůžo, napětí, fantazie, prostě pecka!

Artex
10.07.2022 5 z 5

Harry Potter nesahá ani po kotníky...

Bafy
15.06.2022 4 z 5

Netušila jsem co od toho čekat, ale je to fajn oddechové a zábavné čtení....

Hanncha
23.05.2022 4 z 5

Artemis Fowl mě moc bavil. Ale díly jsem nečetla postupně. Už v době kdy jsem ji četla, což byla nějaká třeba 7. třída, na mě kniha působila jako pro mnohem mladší čtenáře.

Simix.š
19.05.2022 5 z 5

Knihy jsem četla jako dítě. Mám první 3 díly a dodnes jsem si je nechala a nedarovala do knihovny, páč to je srdcovka. Nedávno jsem zahlédla, že natočili film, ale hodnocení děs a kritici ho pošlapaly. To je pro mě hrozné zklamání, protože knížka je bezva a má super filmový potenciál. Dokonce si ještě pořád pamatuji některá písmena z šifry, která jsme potom používaly jako abecedu pro dopisy na ZŠ, takže je učitelky nemohly číst, když nás náhodou chytily :D

Monisek.B
23.04.2022 3 z 5

Mily pribeh, zajimavy a prijemne kratky. Ale bohuzel mi prisel malo propracovany, chtela jsem se totiz o jednotlivych postavach dozvedet mnohem vic... Skoda.

Klarkare
18.10.2021 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila.

Eeper242
25.07.2021 5 z 5

fakt pekná kniha :)

mrník
11.07.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Artemise jsem si dokonce jednu dobu představovala jako ideál mého vysněného kluka. V dalších dílech, samozřejmě.

knihomolkajanca
14.03.2021 3 z 5

Když jsem byla mladší, hrozně často jsem na tuto knihu narážela v knihovně. Vždycky jsem po ní pokukovala, ale nakonec si ji domů nikdy nepřinesla. Když se ve čtenářské výzvě objevilo téma "Kniha, jejíž název je i jménem hlavní postavy", řekla jsem si, že bych teda konečně mohla ukojit svou zvědavost, i když je kniha určena prioritně pro mladší čtenáře.

No, nakonec bych řekla, že to bylo takové hodně průměrné čtení. S knihami pro mladší čtenáře nemám zas takový problém, někdy je fajn si přečíst něco trochu více pohádkového. Takže to určitě nebyl aspekt, který by mi vadil. Ale ty postavy. Já nevím, nemohla jsem si pomoct, ale nějak mi žádná z nich úplně nepřirostla k srdci. Nejzajímavější mi asi na knize přišel vztah Artemis x matka, díky kterému se ukázalo, že Artemis vlastně není až takový badass.

Určitě se knize ale nedá upřít čtivost. Jen ten příběh...no prostě mě úplně tolik nezaujal. Po dalších dílech tím pádem nesáhnu.

mili8953
16.02.2021 3 z 5

Já nevím. Jako fantazie perfektní. Ale mě se to četlo relativně těžce. Kolikrát jsem knihu i chtěla odložit, ale prostě jsem chtěla vědět, jak to dopadne.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Ako decko som to zbožňoval, strašne dobre sa to čítalo.

Blanchidlo
19.01.2021 5 z 5

Mám knihy s Artemisem moc ráda, čtou se v podstatě jedním dechem.

Nej_Emili
07.01.2021 4 z 5

Knížka byla zajímavá a napínavá. Parádní směs akčňáku s fasntasy :) A bavil mě svět skřítků.

Sany33
06.12.2020 4 z 5

Ku knihe som sa dostal v roku jej vydania a znova som sa k nej dostal práve teraz keď vyšlo filmové spracovanie. Film míľovými krokmi zaostáva za knižnou predlohou. Artemis je veľmi dobre napísaná postava nakoľko dokáže zaujať najmenších ale aj starších divákov. Interakcia sveta škriatkov s naším svetom je pútavá a má čo ponúknuť. Moc dobre si nepamätám ďalšie knihy ale idem si pamäť hneď oživiť... 85%

martinakraus
20.08.2020 5 z 5

Do letošního vydání reedice téhle knížky jsem netušila, že vůbec existuje a musím se přiznat, že závidím všem svým vrstevníkům, kteří měli možnost si tenhle skvost přečíst jako děti! Bože, jak moc bych si přála dostat se k ní když mi bylo tak 12, vím jistě, že bych to hltala a zamilovala si to.
Zbožňuju ten humor, postavy, výborně vymyšlenou zápletku, je to prostě úžasná dobrodružná jízda (nejen) pro mladší čtenáře, které už nebaví princezny a rytíři.
Je to chytrý, vtipný a zkrátka skvělý příběh a jestli někdy budu mít děti, rozhodně to budou milovat taky.