Artemis Fowl

Slávny čarodejnícky učeň Harry Potter dostáva konkurenciu – dvanásťročného chlapca Artemisa Fowla. Artemis je netypický hrdina, ktorý unáša škriatkov a kradne tajomstvá. Medzi Artemisom a škriatkami z Dolného sveta, čo sa snažia oslobodiť zo zajatia leprechaunku Helu Krátku, prepukne nemilosrdný boj. Kapitánka Hela Krátka používa metódy Jamesa Bonda a Artemis proti nej bojuje svojím mimoriadne vyvinutým dôvtipom o skrytý zlatý poklad....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70796/big_artemis-fowl-nSe-70796.jpg 4.2499

Artemis Fowl 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Ikar (SK)

The Artemis Fowl Files, 2001

Kniha Artemis Fowl

Monisek.B

Mily pribeh, zajimavy a prijemne kratky. Ale bohuzel mi prisel malo propracovany, chtela jsem se totiz o jednotlivych postavach dozvedet mnohem vic... Skoda.

Klarkare
18.10.2021

Kniha sa mi veľmi páčila.

Eeper242
25.07.2021

fakt pekná kniha :)

mrník
11.07.2021

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Artemise jsem si dokonce jednu dobu představovala jako ideál mého vysněného kluka. V dalších dílech, samozřejmě.

knihomolkajanca
14.03.2021

Když jsem byla mladší, hrozně často jsem na tuto knihu narážela v knihovně. Vždycky jsem po ní pokukovala, ale nakonec si ji domů nikdy nepřinesla. Když se ve čtenářské výzvě objevilo téma "Kniha, jejíž název je i jménem hlavní postavy", řekla jsem si, že bych teda konečně mohla ukojit svou zvědavost, i když je kniha určena prioritně pro mladší čtenáře.

No, nakonec bych řekla, že to bylo takové hodně průměrné čtení. S knihami pro mladší čtenáře nemám zas takový problém, někdy je fajn si přečíst něco trochu více pohádkového. Takže to určitě nebyl aspekt, který by mi vadil. Ale ty postavy. Já nevím, nemohla jsem si pomoct, ale nějak mi žádná z nich úplně nepřirostla k srdci. Nejzajímavější mi asi na knize přišel vztah Artemis x matka, díky kterému se ukázalo, že Artemis vlastně není až takový badass.

Určitě se knize ale nedá upřít čtivost. Jen ten příběh...no prostě mě úplně tolik nezaujal. Po dalších dílech tím pádem nesáhnu.

mili8953
16.02.2021

Já nevím. Jako fantazie perfektní. Ale mě se to četlo relativně těžce. Kolikrát jsem knihu i chtěla odložit, ale prostě jsem chtěla vědět, jak to dopadne.

MatoPalkes
27.01.2021

Ako decko som to zbožňoval, strašne dobre sa to čítalo.

Blanchidlo
19.01.2021

Mám knihy s Artemisem moc ráda, čtou se v podstatě jedním dechem.