Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314423/mid_aristokratka-na-koni-Mmv-314423.jpg 4 2755 2755

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Skvělým řešením se zdá být projekt, v němž se mladá aristokratka Marie III. před zraky návštěvníků chystá, po vzoru svých předchůdkyň, předčasně zemřít. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt s aristokratkou v rakvi je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

Kathleen
09.06.2020 4 z 5

Další díl Aristokratky je opět navazující na předchozí díly. Příběh je opět napsán humorně, což u této knihy již očekáváte.
Autor se knihách zvlášť neposouvá. V podstatě je to "furt to samé". Je to vtipná oddechovka pro těžké dny.

Magrata15
30.05.2020 5 z 5

Další veselé pokračování zážitků mladé aristokratky Marie III. na rodinném sídle, zámku Kostka. Dál provází návštěvníky "muflony", poslouchá návrhy manažerky Milady na zlepšení, brblání otce, že jsou chudí, matku, která umí špatně česky a bojuje s naprosto nezvládnutelným personálem.
Ve čtení jsem nemohla skončit, dokud jsem nedošla na konec. A dost jsem se nasmála.

Bája89
27.05.2020 3 z 5

Úspěšně pokračuji v sérii Aristokratka a zatím mi přijde, že nejlepší byl první díl. Mám takový neblahý pocit, že s každým dílem jde kvalita příběhu o trochu níž. A prosím vás, můžete mi říct co udělal panu Bočkovi kníže Schwarzenberg? Ale jedno se tomu musí nechat, Veronika Khek Kubařová byla skvělá volba. A teta Nora? Bože, tak tu miluju. Díky ní přibyla třetí *. Už se těším na krutovládu Marie III.

Cajda
25.05.2020 5 z 5

Nevím, který z dílů "aristokratky" je nejlepší....všechny mi přijdou vtipné, úsměvné a přemýšlela jsem co z toho všeho je ještě pravda a co je výmysl pana Bočka. Poslala jsem mu podporující mail s poděkováním za jeho tvorbu. Také se těším, že se na zámek, kde v současné době "úřaduje" a snad stíhá i psát další knihu, zajedeme brzy podívat. Každý ať si o této sérii knih udělá vlastní názor, ale za mne prima oddechovky :o)

knihovniceS
11.04.2020 3 z 5

První i druhý díl jsem přečetla. Bylo to zábavné, ale třetí díl už mě nudil - nedočetla jsem ... , připadá mi škoda času ...

Natali.159
07.04.2020 4 z 5

Vtipně psané, čtivé, lepší než film.

Ksyu
03.04.2020 4 z 5

Nenáročná četba. Po prvních dvou dílech nic nového a všechno jede tak nějak dál.

Terezz1
02.04.2020 4 z 5

Upřímně, kdybych si třetí díl nepřinesla domů zároveň s druhým (který mě velmi zklamal), nikdy bych se do pokračování nepustila. Vzhledem k mému nízkému očekávání mě ale čekalo celkem příjemné překvapení, děj se opět rozjel a přinesl nové nápady.

Kerberos
31.03.2020 3 z 5

První díl mě nijak nenadchnul, ale po shlédnutí filmu, který mě pobavil, jsem si řekla dám tomu ještě šanci. Druhý a třetí díl jsou celkem průměrné.

Rihatama
12.03.2020 3 z 5

Potřebovala jsem si trochu odpočinout od vážných témat a volba padla na pokračování trampot hraběcí rodinky Kostků na Kostce. Nebudu si nic namlouvat. Největší nadšení ve mně vyvolala první, přesněji Poslední aristokratka, kde jsem se s Bočkovým humorem setkala poprvé a já se bezuzdně prosmála takřka celou knihou. S úsměvem na tváři a taky až s příliš častým zábleskem pochopení (to jsme přece my, Češi ;), jsem si s chutí přečetla i další pokračování aristokratky Marie & spol. A téměř po roce jsem postoupila k tomuto dílu. Boček je stále stejný. Humorný, všímavý, ironický a sarkastický. Moment objevného nadšení už ale pominul a jaksi se u mě potvrdila známá teze, že opakovaný vtip není vtipem. Prostě fajn oddechovka, ale počkám teď asi trochu déle, než otevřu poslední knihu.

Lucik94
10.03.2020 4 z 5

Volne pokračování 1.dilu. Splnila účel. Zasmála jsem se a odpocinula si.

madem
09.03.2020 4 z 5

Dost dlouho jsem si během četby myslela, že autor vyměkl a že kvality předchozích dílů nedosáhne. Ale ne. Jen se děj rozjíždí pomaleji. Až to bouchne. Moc děkuji, fakt jsem se nasmála.

Ála41
08.03.2020 3 z 5

Milé, vtipné.... Odpočinkové. Kniha se mi líbila.

JituleK
06.03.2020 5 z 5

třetí díl se mi líbil více, než druhý. je to taková oddechovka, člověk se pobaví

Rogalka
06.03.2020 4 z 5

Opět čtivá kniha. Od srdce jsem se zasmala když měla přijet reportérka Blesku a napsat članek do sobotního vydáni a když přišli lidé z "finančního úřadu", scéna v kuchyni byla opravdu velmi vtipná.

Ranuncul
27.02.2020 3 z 5

Asi nejslabší díl

hapac
20.02.2020 3 z 5

Vtipné a svěží.

Lizard
12.02.2020 3 z 5

Aristokratka má prostě svůj styl a svůj humor. Tento díl jsem přečetla ihned po dočtení druhého dílu, ale prozatím mě bavil nejvíc ze všech. Docela se těším na ten další.

Ani832
11.02.2020 5 z 5

Opět skvělý díl ze série Aristokratka! Několikrát jsem se smála nahlas, o vtipné situace zase není nouze. Mám hodně ráda výroky paní Tiché, ty tomu vždy nasadí korunu, ale všechny postavy jsou super a každá dělá děj vtipnějším a zajímavějším. Mezi nejlepší scény se určitě řadí příchod “finančáků” - to byla vážně zábava. Já můžu jedině doporučit, pro pobavení a oddych ideální volba.

Zzofinka
07.02.2020 3 z 5

Přiznám se, že jsem jaksi omylem přeskočila druhý díl a naskočila na třetí, ale dějově to nevadilo. Oproti jedničce ale trochu slabší, četlo se snadno a lehce, leckdy už mi ale povyskocilo místo koutku obočí...