Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308389/bmid_aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4 2744 531

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že si pana Bočka tak oblíbím.. Nejsem zrovna na českou literaturu a ještě k tomu romány.. Ale tohle mě hodně baví!

Bedřich63
21.10.2020 2 z 5

Opakuje se scénář z předchozích dílů. Některé situace jsou zajímavé a vtipné, ale mnoho z nich je jen opakováním dříve popsaného. Další knihy série už číst nebudu, protože je tolik jiných knih, které jsou pro mě zajímavé a které si to zaslouží více.

Knihomolka223
08.10.2020 5 z 5

Super kniha. Někdy mě rozesmála, až jsem skoro brečela. :-D Přečtu si i další díl.

Florindela
04.09.2020 2 z 5

U mně opravdu velké zklamání. I když tady jsem - po přečtení prvních dvou dílů - asi už věděla, o čem to bude. A proto jsem zklamaná, že jsem si tak dlouho přála mít celou trilogii a teď jsou to knihy, ke kterým se budu těžko vracet. I když autor ve psaní pokračuje, doplňovat sbírku nebudu.

vodovodnice
31.08.2020 5 z 5

Aristokratka na koni mne zase, stejně jako první díl rozesmávala k slzám, v tramvaji jsem měla nekontrolovatelné výbuchy smíchu, při kterých se po mě lidé otáčeli...
Je to taková psina :-)
Úžasný byl ten přepis rozhovoru z časopisu o mladých aristokratkách :-D
Knížek u kterých by člověk vybuchoval smíchy je málo a za tuhle jsem moc ráda.

Ještě mne tak napadá, když někteří tyto knížky hodnotí hůře, sice mne to mrzí, ale není to špatně... jen jim vyhovuje něco jiného... Na tom jde hezky pozorovat, že má každý jiný vkus :-)
Každému sedí prostě něco jiného.

Marekh
27.08.2020 3 z 5

Ačkoliv se jedná o třetí díl z této série, začal jsem knihu číst jako druhou v pořadí. :)

lucifess
21.08.2020 5 z 5

Opět jedním dechem. Téma a celá povedená rodinka mě velmi baví. Už čtu další díl. Brzy mi ale dojdou...co budu číst? :)

brzda.
20.08.2020 4 z 5

Dobrá a čtivá kniha.

Mumu46
15.08.2020 4 z 5

První půle tohoto dílu mě hodně bavila. Druhá už tak moc ne, ale stejně jako předešlé díly, se jedná o povedenou knihu s příjemným a odlehčujícím humorem. Rozesměje i při hodně špatné náladě.

Valja
01.08.2020

Zábavné, svěží.

LadyToTy
28.07.2020 5 z 5

U tohohle dílů aristokratky jsme se nasmala. Za mě nejvíc povedený díl.

tittanie
28.07.2020

Velmi vtipný příběh z Kostky. Líbil se mi.

Market = )
27.07.2020 4 z 5

Za mě i tento díl bezva :-D.

likaf
24.07.2020 5 z 5

Třetí díl ve stejném-komickém-duchu. Lehké, krátké letní čtení.

pige
19.07.2020 3 z 5

První díl je zřejmé nepřekonatelný, příběh začíná hodně uvadat.
Škoda jen, že autor nedokáže pracovat s knižními postavami, které stagnují. Ačkoli se konečně objeví nová postava, nijak nezahýbe životem na Kostce. A ony stále stejné reakce již dobře známých postav začínají být otřepané a už tolika nepobaví. Kromě pana Spocka, dokonce v závěru překvapil i Josef.

vladka321
17.07.2020 4 z 5

Tak toto pokračování ságy rodu Kostků se mi zatím líbilo nejvíce. Buď si začínám zvykat, anebo Bočkův humor začíná opravdu získávat punc originality a neotřelosti. Mimochodem paní Veronika Khek Kubařová je v přednesu čím dál lepší a lepší.

krevetka79
28.06.2020 5 z 5

A jede se dál :-)
Vtipné a oddechové pokračování ve stejném duchu...

lucie9998
20.06.2020 5 z 5

Knihy jsou bezvadné! Já vždy četla jeden díl jeden den a druhý den jsem hned navázala dalším, takže jsem to měla jako jeden celek. Výborně jsem se bavila!!!

pavlina3016
17.06.2020 3 z 5

Opět příjemná oddechovka.

Maevie
14.06.2020 4 z 5

Povedené pokračování série, ve kterém se na scénu polorozpadlého hradu Kostka vrací všechny známé postavy. Bočkovo vyprávění i styl a hladina humoru zůstávají stejné jako u předešlých dílů, body navíc ale u mě Aristokratka na koni získává za novou postavu zapomenuté a náhle se zjevující tetičky a svižnější vyprávění.