Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 2001 2001

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

essidaven
23.11.2018 2 z 5

Tak místy jsem se i zasmála, ale už to není stejné jako první díl, vlastně to o Aristokratce vůbec nebylo...trochu zklamání

zdenislava
23.11.2018 4 z 5

U třetího dílu jsem se trošku nudila, nepřišlo mi že by se děj nějak posouval, všechno mi přišlo na jedno brdo.
Tento čtvrtý díl byl však pojat trochu jinak, byly přidány postavy a zase to byla ohromná legrace ;-)

magnolia
22.11.2018 4 z 5

Taková konina :) Jelikož jsem četla i předchozí díly, stačilo pár stránek na naladění se na tohle lehké počtení před usnutím - přišlo mi vhod. Jsou tu i nové postavy a situace, několikrát jsem vyprskla smíchy (to je důležitý faktor při hodnocení humoristické literatury :) a do dalšího dílu půjdu zas.

marcolka
21.11.2018 4 z 5

Mně se to líbilo, ostatně jako všechny díly Aristokratky. Pohodové, vtipné, oddychové.. Doufám, že vyjde ještě nějaké pokračování, abychom se dověděli jak bude pokračovat vztah Maxe a Marie a příhody ostatních obyvatel Kostky.

raty
20.11.2018 3 z 5

Jednohubka na jeden večer. Autorův typický humor. Dovedu si představit, jak se mazlí s každou větou a hláškou. Ale asi jsem se těšila moc. Ve srovnání s předchozími díly to nebylo to, co jsem čekala.

petula22
20.11.2018 4 z 5

Autorův typický styl, já se pobavila :-)

Lukana82
19.11.2018 3 z 5

Dávám tři hvězdy za ten konec, to jsem opravdu brečela smíchy. Mám přečtené všechny díly Aristokratky ale tenhle byl nejslabší.

martina2704
19.11.2018 2 z 5

Ach jo... Aristokratka se bohužel s každým dílem zhoršuje. Opravdu bych při čtení jedničky nevěřila, že bych pokračování někdy hodnotila pouhými dvěma hvězdičkami. Je sice fajn, že Boček změnil styl vyprávění z deníkových zápisů na retrospektivu, ale bohužel zatímco jsem se u čtení prvních dvou dílů chlámala na celou tramvaj, tady jsem se místy pouze trochu pousmála. Myslím, že mi nejvíc vadilo, že děj byl až moc přitažený za vlasy - a to i na humoristický román. Tak snad se už celá série chýlí ke konci a Boček brzy přijde s něčím novým, neokoukaným...

Merhaut1622
18.11.2018 1 z 5

Velice jednoduché čtení, které mě příliš nezaujalo. Kniha je jednoduchá, odpočinkové čtení, bez zajímavého děje

pedroK
18.11.2018 5 z 5

V tomto díle vlastně Marie vypráví o jednom průšvihu, co se udál na Kostce. Není to tedy o jednotkivých persónách Kostky, jak jsme zvyklí, ale o dvou různých partách ,které si na poklady Kostky brousily zuby. A musím říct, že mě to bavilo. Bylo lehké, svižné čtení a zejména rozhovory Majerových byly jak vystřižené z reálného života. Marie byla jako vždy při zemi..: "co se tak na Kostce mohlo odehrát? Zabil Josef nějaké návštěvníky? Zabila Milada Josefa? Zabil Josef Miladu? Zabili někoho naši psi? Uřkla někoho tetička Nora? Předávkoval se někdo prozacem nebo ořechovkou? Otrávil někdo něčím někoho? Vysála někomu Deniska krev? Zabil otec kontrolu z finančního úřadu? "

Sandy007
18.11.2018 3 z 5

Tenhle díl mě nebavil, i přesto, že aristokratku mám hodně ráda. Nemůžu říct, že bych se občas nezasmála, ale absolutně mě nezajímalo, jak se stalo, že na Kostce vypukla vlna zločinnosti. Chtěla jsem vědět, jak to bude dál s Marií, Maxem, Matkou, Otcem a ostatními, což jsem se vlastně vůbec nedozvěděla.

Hanifa
17.11.2018 3 z 5

Jak jsem se těšila, tak rychle mě to přešlo. Oproti předchozím dílům, kdy jsem hltala každý řádek, zde jsem se těšila na konec. Úsměv mi naběhl párkrát, smích bohužel vůbec. Moc mi chyběla paní Tichá, tatínek, maminka a další osazenstvo. Avšak tak to mělo být, beru to, možná až knihu vezmu podruhé do ruky, situace se zlepší. Bude-li další díl, určitě se na něj budu těšit. Přečtěte si tuto knihu, jděte do toho.....a navyšte, prosím, moje 3*.

Elea
17.11.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, víc než předcházející dvě knihy autora. Báječně jsem se bavila a hodně mi zlepšila náladu, víc vlastně od humoristické knihy ani nečekám.

bigben
16.11.2018 3 z 5

Sice už čtvrtý díl, ale já se dva večery bavila barvitým popisem děje a hlavně postav. Pro mě příjemné rozptýlení na podzim.

felia
15.11.2018

Nejsem schopný najít shodu se zdejšími čtenářkami. Knihu jsem přečetl, proto byla přece vydána, ale za celou četbu jsem se ani jednou neusmál, žádný humor jsem v ní nenalezl a přitom humoristické knihy miluji. Neodvažuji se srovnávat pana Bočka s Thurberem, Sakim, Woodehousem, Jirotkou, Twainem nebo s Jerome Klapkou Jeromem a dalšími spisovateli, jejichž humorné knihy mám rád

Jeanie
15.11.2018 4 z 5

Knížka je vtipná a u některých pasáží jsem se dost nasmála, ale každá sranda musí jednou skončit. S každým dalším dílem klesá kvalita, některé vtipné situace mi už přišly přitažené za vlasy. I tak doporučuju

Naďa1984
14.11.2018 5 z 5

Pan Boček opět nezklamal. Zprvu jsem se bála, že tam budou nové postavy a už to nebude takové, ale opak je pravdou...velice jsem se nasmála. Takže určitě doporučuji.

Áňa 998
13.11.2018 5 z 5

Četla jsem kritiku, ale já musím hodnotit pěti hvězdami. Konečně je tu další díl mé milované Aristokratky, na který jsem se tolik těšila. Spousta humoru a situací, které by čtenáře nenapadly!

111moni
11.11.2018

Prima jednohubka na odpoledne,zápletka plnå zvratū,humoru.Nic sofistikovaneho,žædný hluboký význam,oddechové čtenī,které se velmi dobře čte,člověk se pobaví.

Keddie
10.11.2018 5 z 5

Sice se jedná o úplně jiný styl humoru než je ten Wodehouseův, na něhož odkazuje název, ale i tak jsem se náramně bavil. Jen škoda, že kniha je příliš krátká.

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček