Apatykář

Apatykář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402479/bmid_apatykar-Zka-402479.jpg 4 200 58

Historický román s detektivní zápletkou. Po studiích a dvouleté praxi v otcově pražské lékárně se František vydal za prací do Štramberka. Tíží ho zdravotní problémy a tajemství, která mu nedají spát. I ve zdánlivě poklidném městečku, kde se chtěl věnovat studiu přírody a zotavit se, však narazí na znepokojivou záhadu. Pronásleduje místní bohatou rodinu kletba, nebo jde o zločin?... celý text

Sofonisba
22.01.2021 3 z 5

Anotace byla slibná, čekala jsem víc. Na druhou stranu - kdo má rád bylinky a zná Štramberk a jeho okolí, mohl být knihou nadšen.

vitavita
11.01.2021

Příjemné počtení, podobně jako Kdo šije u Podolské ?, paní Lucie nás v budoucnu určitě překvapí. Třeba románem z Brněnska či Slovácka ...

volodymyr9620
20.10.2020 5 z 5

Určitě doporučuji! Kniha je opravdu zajímavá, dokáže udržet čtenáře v napětí od začátku do konce, uvádí do kouzelné atmosféry. Dynamický scénář, text není nudný, události navazují jedna na druhou. Dal by se podle toho natočit pjeknoučky film.

DreamerX9
22.09.2020 1 z 5

Kniha mě nijak nezaujala, příběh zajímavý ale to je tak všechno

MotyckovaP
28.08.2020 1 z 5

Ani jsem nedočetla. Nemohla jsem se k tomu dokopat. Vůbec mě nenadchla...

davas
18.07.2020 5 z 5

Pěkný příběh ze života z místa, které jsme navštěvovali od školního věku, později s vlastními dětmi.. Styl psaní a čtivost dobrá,bavilo mě to a proto hodnotím plným počtem

radus
29.06.2020 3 z 5

Knížka se mi líbila už podle obalu, ale po přečtení zdejších komentářů jsem se do ní pustila trošku s obavami. František mi nebyl moc sympatický, jeho minulost nebyla tolik tajemná jak se zpočátku zdálo a nemoc dítěte vlastně taky nebyla zas takovou záhadou. Ale autorka dokázala vnést do knihy tajemno a trošku nás napínala. Nakonec musím uznat, že to nebylo úplně špatné, jen jsem možná čekala něco jiného...

katka134
21.06.2020 3 z 5

Příběh o apatykáři mě nezaujal, i když bylinkaření mě baví.
Oceňuji jen neotřelou zápletku.

Odetta889
16.05.2020 3 z 5

Taková limonádka....

cérka
29.04.2020 5 z 5

"Komplikovanost dospělé světa nás někdy odvádí od toho podstatného, protože to důležité je někdy velmi prosté."

Věta, kterou jsem nedávno četla v úplně jiné souvislosti, která ale podle mě skvělé vystihuje podstatu děje této knihy.
Nečekala jsem vůbec nic a o to víc jsem mile překvapena!
Sedl mi jazyk (miluji různá nářečí), prostředí lékárny (asi si znova přečtu Farmaceutku), časové zasazení i postavy. Autorka skvěle popsala komplikovanost vztahů, upjatost doby svázané konvencemi a přetvářkou.
Navíc se v závěru knihy dozvíte, které postavy opravdu žily a které jsou pouze autorčinou fikcí. Čehož já si velmi cením.
Žádné hluboké myšlenky či vzkazy mezi řádky tady nehledejte. U této knihy si prostě odpočinete a zavzpomínáte na dobu přelomu 19. a 20. století. Ještě teď cítím vůni lékárny :)

KatkaP.
19.03.2020 5 z 5

Moc příjemná kniha, krásně vykreslené postavy, sympatická hlavní postava Františka.

hedvikasylar
18.01.2020 4 z 5

Velice čtivá a napínavá kniha, postavy čitelné a dobře propracované, ještě nemám dočteno, ale očekávám překvapivý a neotřelý závěr. Doporučuji, příjemné překvapení na domácí scéně!

hapac
04.12.2019 3 z 5

Docela hezký příběh z počátku minulého století odehrávající se ve Štramberku, zajímavě popsané prostředí lékárny a tajemný příběh k tomu.

Ehwaz
20.09.2019 1 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že tohle o knize napíšu, ale tohle se vážně nedá číst... jednu hvězdu za pěkný obal

a.k
19.09.2019 5 z 5

Mladý lékárník František opouští Prahu a nastupuje do apatyky ve Štramberku. S sebou si nese temnou minulost, která sžírá jeho duši.
Román je zasazený do počátku 20. století, moc pěkně se čte a dýchá starosvětskou atmosférou. Bavily mě postavy i celková zápletka. Rozluštění záhady až detektivního záběru jsem dopředu neodhalila. I přes temnou auru okolo postav a děje to bylo velmi příjemné čtení.

KudrnatáHolka
10.09.2019 2 z 5

Po přečtení anotace jsem se na knihu hodně těšila. A to možná byla chyba, protože anotace mi přišla nakonec poutavější než kniha sama. Čekala jsem prostě víc a do knihy se mi nepodařilo se tak nějak správně začíst. Prostředí lékárny je kouzelné samo o sobě, mám ho ráda a bylo v knize hezky vylíčeno, hlavně příprava léků. Příběh i postavy mi ale jinak přišly nedotažené, spíš jen načrtnuté tužkou jako ve skicáři hlavního hrdiny. Lehká chuťovka třeba na dovolenou. Neurazí, trochu potěší, ale velké nadšení, aspoň za mě, se nekonalo.

Kalina
09.09.2019 4 z 5

Příjemné čtení, které dle mého názoru trošičku zavání červenou knihovnou. Ovšem příběh je zajímavý a poutavě napsaný. Také mne okouzlilo nářečí používané v tamním kraji. Knihu doporučuji přečíst.

eva3992
05.09.2019 4 z 5

Příběh Františka, který se vydal z lékárny svého otce z Prahy, aby utekl před svou minulostí. Začne pracovat ve Štramberku v malé lékárně, kde se snaží zapomenout na nepříjemné události, které ho tíží.
Jeho zálibou jsou zkameněliny a při výpravách do nedalekého lomu si najde přítele, který se mu snaží pomoci v jeho trápení.
Rozplétání Františkových problémů Vás nakonec určitě překvapí.
Dalším příběhem v knize je záhada u nejbohatšího muže ve městě, kterému umírají děti a nikdo neví proč. Je to kletba nebo jde o zločin? Vyřešení záhady je určitě zajímavé.
Příběh hezky plyne, je pěkně napsaný. Stále Vás udržuje v napětí a nutí Vás číst dál.
Velice mě bavilo vyprávění z lékárny - všechny bylinky, tinktury, výroba mastí, léků i jedy.
A i seznámení se s tradicemi na venkově kolem roku 1910 bylo moc zajímavé, některé jsem vůbec neznala.
Ač je příběh smyšlený, dočtete se v něm i o reálných postavách, např. T.G. Masaryk, Sigmund Freud, Gustav Hell....
Příjemné čtení, doporučuji.

rozarada
25.08.2019 4 z 5

Celkem nízké hodnocení mě odrazovalo se do čtení pustit. Nehledejte žádnou hloubku, trochu tajemný, čtivý příběh na víkend, který končí happyendem. Bavilo mě to.

knihovnička007
21.08.2019 4 z 5

Nebýt umístění knihy do Štramberku, asi bych hodnotila jinak, ale zdejší kraj mám ráda, stejně jako se ráda toulám po Opavě. Příběh byl nakonec zajímavý, konec mne překvapil, ale připadal mi hodně uspěchaný. Je zajímavé, jak se za poměrně krátkou dobu změnilo tolik věcí...
Něco mi chybělo, ale příběh se mi líbil.