Vražedné léto

Vražedné léto https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204927/mid_vrazedne-leto-204927.jpg 4 100 22

Anders Knutas série

Na ostrůvku Farö dojde k chladnokrevné vraždě muže. Nevinného otce rodiny, která v místním kempu trávila dovolenou, někdo zabil jediným výstřelem do hlavy. Uprostřed letní sezóny jde o pohromu i pro všechny, kteří žijí z turistického ruchu. Komisař Knutas je právě na dovolené, případ se proto stane první velkou příležitostí pro inspektorku Karin Jacobssonovou. Kam ji dovede pátrání po vrahovi majitele stavební firmy? Co když si už dávno vyhlédl další oběť? Pravdu hledá také novinář Johann Berg, zatímco jeho vztah s Emmou Winarnovou prochází další krizí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

I denna ljuva sommartid , 2007

bonpar2
13.02.2023 5 z 5

Oddechovka, dobře se četlo :)

jarda007
19.11.2022 3 z 5

Příjemná oddychovka.

knihovna1
26.07.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Měla letní atmosféru. Příběh se odehrával na švédském krásném ostrůvku. Líbilo se mi zakomponování v ději i osobní životy vyšetřovatelů. Mírně časově navazuje na předchozí knihu Neviditelný. Ta se mi taky moc líbila. Kniha se čte dobře, stránek akorát.

Ava365
02.05.2021 4 z 5

Nechápu proč jsou zrovna tyto severské detektivky tak špatně hodnoceny. Nemyslím si, že by kvalitou pokulhávaly za jinými ze stejného ranku. Spíš se jim nedostává takové reklamy a nejsou správně "in".

Simi
07.05.2019 5 z 5

Další velmi pěkně napsaný přiběh, který se mohl stát. Bez úchylů a psychopatů. Tentokrát tým komisaře Knutase vyšetřuje podivnou vraždu muže, která připomíná popravu. A nebude jediná. Setkáváme se s nám známými kriminalisty a v závěru knihy se dovídáme i ukrývané tajemství Knutasovi zástupkyně Karin. I tým regionálních zpráv bude opět v akci. Mohu napovědět každěmu, kdo drží palce Johanovi a Emmě, že tentokrát nebude nikdo z nich zraněn ani unesen a (PSSSST) těšte se na závěr knihy. Po dočtení cítim příjemné uspokojení, že vše dopadlo nejlépe, jak mohlo. Jen vyšetřování pro Knutase ne tak, jak by mělo. Mám pocit, že jsem na Gotlandu doma a určitě píšu do seznamu svých budoucích cest.

LutherKing
16.04.2019 2 z 5

Nic se nedá knize vytknout, jen že byla příliš krátká.

kob
29.03.2019 4 z 5

Žádný výbuch, ale detektivka, která se dobře četla a nic mě v textu nerušilo.

SilvieSisinka
06.04.2018 5 z 5

Oddechové skvělé čtení ;-)

konicekbily
31.12.2017 3 z 5

Průměrné dílo ze severské krimi s pokusem o napsání detektivky v klasickém stylu. Jako odpočinkové čtení povoleno!

rekon
20.11.2017 4 z 5

Za mě moc pěkná kniha, zajímavý příběh. Nedivím se, že pachatel (ka) takto jednal (a). Žít s takovým traumatem není nic jednoduchého a pomsta byla v tomto příběhu dokonána. Četla jsem už třetí knihu, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách (čtu totiž knihy od více autorů)-kdo je Johan a Ema. Určitě si přečtu i díly předešlé.

moudivlacek
04.08.2017 3 z 5

Tento díl série byl pro mne spíš takový průměrný, předešlé se mi líbily víc, měly více napětí. Jediné pozitivum - změna vztahu Johana a Emmy. Také se dozvíme, že Karin nosí v sobě jedno tajemství a na konci příběhu se přidá další. A abych byla upřímná, tak jí vůbec nezávidím.
Jsem zvědavá na další díl.

Peti
11.03.2017

Pátý díl ze série. Tentokrát se prolínají dva příběhy - jeden z minulosti, druhý v přítomnosti. Případ vyřeší nakonec Karin (zástupkyně komisaře), která se vydá na ostrov, kde se vražda stala. Tam, nad knihami v muzeu, vše vyplave na povrch. Karin zaplatí za to ovšem zaplatí další tajností do sbírky. A co naše love story? U Emmy a Johany se vše k dobrému obrací a svatební zvony bijí.

petrarka72
13.02.2017 3 z 5

Švédská detektivka anglického střihu. Atmosférou nedosahuje Neviditelného nebo Této tiché noci, ale obsahuje pár sugestivních pasáží - a jako vždy u Jungstedtové ne úplně samozřejmé řešení.

Aymira
01.05.2016 4 z 5

Místy docela chaotické, ale musím říct, že mi příběh přišel uvěřitelný a motiv k vraždám bych v tomto případě nezatracovala.

Enti
15.02.2016 2 z 5

Vražedné léto je pro mě synonymem odfláknuté knihy. Přišlo mi, jako by Mari Jungstedt potřebovala mít splněno pro nakladatele. Vcelku chabý příběh, podivné rozuzlení, všechno takové "načaté". Až násilně. Jen aby mohla pokračovat v dalším díle. Který mám tedy už v čtečce, takže později,snad po lepších knihách, přečtu.
Bezkonkurenčně zatím nejslabší z Knutas série.

jasmína
30.04.2015 5 z 5

Skvělá detektivka, neodtrhla jsem se, pohodové popisy osob a i reálné události života, šťastných i smutných zážitlů, jsem zvědavá, zda se v další knize k některým tématům vrátí....

Georgine
02.04.2015 3 z 5

Lepší než Umírající dandy, ale horší než předchozí tituly. Prvotní nadšení z autorčiných knih nějak opadává...

skulenka
24.03.2015 4 z 5

Detektivka, která je čtivá tak akorát. Lze ji přečíst najednou, ale i odložit na později. Dobrý námět, zápletka i velmi překvapivé vyústění. Čtenář se až na konci knihy dozví jednu důležitou pointu, která ovlivní směr detektivky. Knihu bych pojmenovala jako Vražedné tajemství....

MahulenaK
08.12.2014 3 z 5

I když jsou knížky MJ dost předvídatelné a některé dějové linky mě už fakt nebaví (Johan a Emma), tahle je přece jen zase kapánek lepší než ta předchozí (Umírající Dandy). Asi jí dám ještě šanci :-)

magnolia
13.07.2014 2 z 5

Prostě další detektivka od Jungstedové. Soukromé osudy hlavních postav se posunuly zase o kus dál (zajímala mě jen Karin), jinak moc napětí nebylo. Do další už nepůjdu, bude-li nějaká.

severská krimi

Mari Jungstedt