Vražedné léto

Vražedné léto https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204927/mid_vrazedne-leto-204927.jpg 4 100 22

Anders Knutas série

Na ostrůvku Farö dojde k chladnokrevné vraždě muže. Nevinného otce rodiny, která v místním kempu trávila dovolenou, někdo zabil jediným výstřelem do hlavy. Uprostřed letní sezóny jde o pohromu i pro všechny, kteří žijí z turistického ruchu. Komisař Knutas je právě na dovolené, případ se proto stane první velkou příležitostí pro inspektorku Karin Jacobssonovou. Kam ji dovede pátrání po vrahovi majitele stavební firmy? Co když si už dávno vyhlédl další oběť? Pravdu hledá také novinář Johann Berg, zatímco jeho vztah s Emmou Winarnovou prochází další krizí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

I denna ljuva sommartid , 2007

Kloki
09.06.2014 5 z 5

Líbilo se moc. Autorku čtu a mám pocit, že po drobném propadu úroveně je tahle knížka zase na stejně vysoké úrovni jako její prvotina Neviditelný. Tentokrát zase chápu její velkou oblíbenost ve Švédsku, u některých dílů jsem váhala. V každé z knížek je vzadu slovníček s výslovností jmen, takže člověk může při čtení osoby i místa dokonce správně vyslovovat ;-)

ciniminisek
04.06.2014 4 z 5

Máme tu další várku Švédské krimi, která jasně dává najevo, že severské detektivky jsou právem na knižním výsluní. Vražedné léto v sobě skrývá čtivý styl a propracovanou zápletku, díky které Vám příběh bude ubíhat. Vezmeme to ale od začátku, do knihy jsem se začetla okamžitě a čekala na tu velkou akci, která rozhýbe celý příběh. Dočkala jsem se poměrně brzy a těšila se na samotné vyšetřování. Ovšem jaké bylo překvapení, když jsem zjistila, že kniha v sobě nese více aktérů a co je podstatnější i více dějových linií. Byla jsem lehce zaskočena, ale již po pár dalších stránkách jsem se ujistila v tom, že příběhu to neškodí, naopak prospívá. Kniha je napsána velmi dobře a čtenářovi tedy nedělá problém se v klíčových postavách vyznat, dopomáhá tomu fakt, že na tradiční, severská jména, se v tomto příběhu ocitají taková, která jste již někde zahlédli, nebo jsou velmi jednoduchá, tudíž nic Vás od čtení nevyrušuje.
Na závěr bych ve zkratce napsala, že Vražedné léto je čtivá detektivka s šokujícími zvraty a proto bych ji doporučila milovníkům detektivek a všem, kteří touží po nepředvídatelném a neotřelém zážitku.

severská krimi

Mari Jungstedt