Muka

Muka https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56721/bmid_muka-4lY-56721.jpg 4 1219 147

Andělé / Padlí anjeli série

Nebezpečné, vzrušující a tajemné romantické dobrodružství Padlých andělů pokračuje v knize Muka. Druhou část série, ve které láska nikdy neumírá, napsala opět Lauren Kateová. Luce prožívá peklo na zemi. Trvalo dlouho, než našla svou pravou lásku, padlého anděla Daniela. Ten teď tvrdí, že ji musí opustit. Jeho úkolem je jít a bojovat proti Vyhnancům, nesmrtelným, kteří Luce usilují o život. Daniel ji ukryje ve škole na skalnatém kalifornském pobřeží. Jejími spolužáky jsou nezvykle nadaní studenti – Nefilim, potomci padlých andělů a lidí. A Daniel odchází hledat nesmrtelné… Luce se ve škole konečně dozví, co jsou ony záhadné stíny, které vídá od dětství, a jak může s jejich pomocí nahlédnout do minulých životů. Ale čím více se rozšiřují její znalosti, tím víc podezřívá Daniela, že jí neprozradil všechno. Něco skrývá, něco nebezpečného. A co když jí lhal o minulosti? Luce začne mít podezření, že ve skutečnosti je její osud jiný. Předurčeným vyvoleným nemusí být právě Daniel.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Torment , 2010

Arwen329
14.08.2016 5 z 5

Celá série mě bavila. :-)

AndyT
09.08.2016 1 z 5

Co na to říct? První díl, tedy Pád, se mi opravdu hodně líbil, i když měl své mouchy. Například autorčino natahování. Z druhého dílu jsem přečetla asi 100 stran a poté knihu odložila, protože jsem se do čtení musela vyloženě nutit. Nejspíš to bude stylem psaní.(I když v prvním díle se dal přehlédnout.) Každopádně mi druhý díl bohužel nesedl.

Adriana21
03.08.2016 3 z 5

Druhý díl se mi velice líbil, akorát ně štve, že jsem se ještě pořádně nic nedozvěděla o předchozích životech Luce. Jen malé střípky. Celkově jsem se o Luceině a Danielově lásce, jak k tomu došlo... nedozvěděla. Tak třeba v další knize.
Líbilo se mi prostředí pobřežní akademie, takovou školu a vyučování bych brala taky :D
Nové postavy jako Miles a Shelby se mi hodně zamlouvají :)
Super...

Lolaniky
21.03.2016

nwm proč ale tahle knížka jako pád mě začnou zabít až v půlce :( jste zvědavá na další díl :)

karolina1733
19.03.2016 4 z 5

Četla se mi docela pomalu, na první díl ani náhodou nemá, ale zase je mnohem lepší než třetí díl, který jsem založila zpět do knihovny a třeba ho někdy dočtu.

vandalindakova
03.03.2016 4 z 5

Další fajn díl série, tady už mi Luce trochu vadila, že neposlouchala, když jí varovali a byla tvrdohlavá, věčně se s Danielem hádala. Kniha se dobře četla.

peitho.1
19.02.2016 3 z 5

Námět je super, ale zpracování bohužel dost pokulhává. Styl psaní mi místy moc neseděl a i když mám ráda tvrdohlavý hlavní hrdiny, tak mi Luce vůbec nesedla, často se chovala dost naivně až hloupě, až jsem si párkrát musela zaťukat na čelo, co to zase vyvádí, o jejích myšlenkových pochodech ani nemluvě. Nedávno jsem četla Divergentní trilogii a Nástroje smrti, kde byly hrdinky taky pěkně tvrdohlavý baby, ale aspoň jejich chování dávalo smysl a dělaly to z dobrých důvodů, což se o Luce říct bohužel nedá... Drží to spíš vedlejší postavy, hlavně Daniel a Cam, ale těch jsme si bohužel v tomhle díle moc neužili... Dalšímu dílu ale ještě šanci dám, jen ne hned, musím si od týhle ságy trochu odpočinout a budu jen doufat, že příště to bude aspoň o kousek lepší...

Addison
26.01.2016 5 z 5

Konečně větší orientace než v prvním díle. Co kapitola to větší napětí a touha zjistit co se stane dál, možná i díky názvům kapitol, kdy se odpočítávají dny ztrávených Luce v nové škole. Kniha končí ještě větším napětím, kdy Luce získává o sobě více a více nových informací o tom kdo vlastně je a co dokáže. Ale vše se stejně nedozvídáme, takže jupíí na další díl.

Danča:))))
22.01.2016 4 z 5

Původně jsem chtěla dát jen tři hvězdičky ale nakonec dávám čtyři. Bylo to o něco lepší než Pád.
Tentokrát to nebyla Luce kdo mi lezl na mozek ale Daniel. Tak přehnaně ochranitelský snad nikdo být nemůže. Ani tam nebyl tolik jako v Pádu ale stejně se jeho stín táhl celou knihou. Což mi celkem vadilo. Myslím tahle jeho prezentace.
No jedeme dál. Vytržení jsou přede mnou.

maca1245
19.01.2016 4 z 5

Druhý díl byl o mnoho lepší jako první díl, ale stále tam občas byly slepé místa bez děje.

PKunovska
03.01.2016 3 z 5

Dobrá kniha, ale první díl byl lepší :)

DeniskaD
27.12.2015 4 z 5

Tento díl byl 100x lepší než první! Více akce, zajímavější děj. Knihu jsem přečetla jedním dechem a hned se vrhám na další díl.

petra3242
09.12.2015 3 z 5

Super název pro tuhle knihu, místy opravdu muka to číst. Poslední třetina knihy není vůbec špatná. Jen mi začíná vadit hlavní hrdinka, taková malá kňoura. Ostatní se můžou přetrhnout, aby ji ochránili a ona si jen stěžuje.

Pája-91
08.12.2015 3 z 5

Zajímavý nápad, ale úplně mě tento příběh - tento díl - nechytl.

dudunka
22.11.2015 3 z 5

První polovina knihy nehorázná nuda... až jsem si říkala že knihu odložím... Naštěstí druhá půlka knihy o něco lepší dokonce čtivá :)

Petra17
25.10.2015 3 z 5

První polovinu knihy jsem se přemáhala, abych knihu nezavřela, ale chci vědět jak to dopadne, takže nejspíše přečtu všechny díly, ale prostě to se nedalo, zmáhalo mě to. Druhá polovina přečtená za jedno odpoledne, nadšení a touha číst další díl a zjišťovat víc, proto 3 hvězdičky, jinak za ten začátek by byli pouze dvě.

Mudblood
25.10.2015 5 z 5

Druhý díl mě z celé série bavil asi nejméně. Nevím čím to, asi mi chyběl Daniel :D druhý díl je ale v celkovém výsledku dost důležitý, protože tam Lucy zjistí hodně důležitých věcí.. Takže dám stejně 5 hvězd :)

dudunka
16.10.2015 3 z 5

První polovina knihy byla nudná o ničem rozjelo se to až před polovinou knihy jsem zvědavá jak to dopadne :)

lapetitedeny
14.10.2015

Jsem vážně ráda, že jsem se rozhodla tohle zrecenzovat až jako celou sérii a ne po jednotlivých dílech, protože recenze na Pád i Muka by pravděpodobně vypadala téměř stejně. První půlka byla zas nepopsatelná nuda, druhá pak byla mnohem lepší a čtivější. Pořád naivní a plná hovadin, ale prostě to něco má, něco díky čemu chci ten příběh Daniela a Luce znát, ať už jsou ti dva sebepitomější.

mišule5
02.10.2015 3 z 5

Opět mě knížka že začátku vůbec nebavila.. až ke konci se příběh konečně rozjel a nemohla jsem knihu odložit. Doufám, že mě třetí díl nezklame :-)