Anatomie lži

Anatomie lži https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169/bmid_anatomie-lzi-jGt-169.jpg 4 2485 290

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Arktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Deception Point , 2001

shmaic
11.11.2016 4 z 5

Je to typická Brawnovina, něco jako wikipithriller. Má to dlouhý nájezd, je to dlouhé a někde v první třetině jsem to chtěl vzdát, ale pak se to rozjelo natolik, že jsem začal předpovídat, co se bude dít, a to já nikdy nedělám. Pak jsem balancoval na hraně 3 a 4 hvězdiček, ale ono je to fakt tak propracované, že si to 3 hvězdičky nezaslouží. Takže 4:-)

Denisa153
11.11.2016 1 z 5

Nemohla jsem se dočkat, až si knihu přečtu, ale nakonec jsem ji ani nedočetla, Brownova nejhorší kniha co jsem četla, bylo to nudné, nezáživné, přitažené za vlasy - shrnuto, podtrženo jedno velké sklamání.

Targa Dall
31.10.2016 5 z 5

Vyborne, ctive az do konce. Naucne. Akcni.
Super, nutne precist :-)

Trosman
27.10.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem si z Brownových nechal jako poslední a musím uznat, že stejně jako u ostatních knih i tady jsem se od čtení nedokázal odtrhnout. Až mi na konci bylo líto, že už jsem od něj dočetl všechny knihy, ale pokud se ke mně dostaly správné informace, tak už pracuje na další knize, tak jen aby co nejdříve vyšla. :-) Jeho styl s tím, že na konci každé kapitoly je nějaký zvrat je takový, že nejde jeho knihu odložit. :-)

WeeWar
03.10.2016

tvl, cetl jsem (vidim ji tu v domaci knihovne), ale vubec uz nevim vo cem to bylo. Proc si dej nekterych knih pamatuju i pres 20let a nektere upadnou v absolutni zapomeni v podstate po par mesicich?

Toz nehodnotim knihu(?), ale pamet...

Jelen51
21.09.2016 5 z 5

první knížka, co jsem od něj četla a nemohla jsem se odtrhnout, těším se až si na ní zas najdu čas

Skip
15.09.2016 1 z 5

Začalo to vcelku dobře, ale konstantně s tím, jak přibývaly přečtené stránky, snižovala se i kvalita, až to nakonec byla vyloženě fantasmagorie.

CharlesWard
14.09.2016 1 z 5

Bohužel, Brownova zatím nejhorší kniha. Začátek a konec by ještě šel, ale satanžel zbytek knihy tvoří autorova snaha, unudit nás otupujícím politikařením.

kika_
01.09.2016 4 z 5

Příběh zajímavý, samozřejmě absurdní náhody tam jsou tak jako v každé Brownovce, musí se to brát trošku s nadhledem. Každopádně kniha napínavá a originální. :)

Aroucaria
30.08.2016 4 z 5

Zděděná kniha přišla a celkem i bavila. Čtení šlo snadno a snad i trochu lehkomyslně. Nechodím s davem, takže masovky mě nelákají, ale musím být v obraze, co na tom pánovi ostatní vidí ... Potěšil, neurazil ...

Rethon
25.08.2016 2 z 5

Přibližně do poloviny knihy je to paráda, nerad jsem příběh opouštěl na věci jako je práce nebo spánek. Potom se ale příběh začíná strašně sypat a konec plus vyjevení motivu celé akce je naprostá katastrofa - několikrát jsem se přistihnul se ptát, jestli ze mě dělá autor blbce dobrovolně nebo mu to jen ulítlo.

nenúfar
23.08.2016

Řekla bych že se jedná o Brownovo nejlepší dílo. Skvělý příběh, který mě fascinoval tak, že jsem knihu odkládala pozdě v noci a ráno šla do práce nevyspaná a přesto jsem další večer opět četla až do ranních hodin.

bookemma
01.08.2016 5 z 5

Příběh, který šlape jako naprosto přesný hodinový strojek...
Plný překvapivých zvratů a nečekaných událostí, příběh, který vás prostě uchvátí a nepustí, od první stránky až do poslední.
Je až strašidelné, jakou moc a cenu mají informace a jakou cenu jsou za ně někteří lidé ochotni zaplatit..

Ivan F
05.07.2016 5 z 5

Najlepšia kniha od Dana Browna, ostatné si mohol kľudne odpustiť. Howgh.

TeaPeter
03.07.2016 5 z 5

Patrně nejlepší Brownův thriller vůbec. Je to velmi povedená kniha na motivy notoricky známých rčení "přání otcem myšlenky", "na zázraky nevěřím, ale spoléhám na ně" a "účel světí prostředky".

vodkasesemtexem
04.06.2016 4 z 5

V pořadí asi moje třetí Brownova detektivka, a myslim, že mě bavila nejvíc! Pamatuji si scénu, jak chcíp ten čínan pod vodou,že tam plavali kladivouni a ta vnučka byla sexi - musím si to znovu přečíst!

MTB
17.05.2016 3 z 5

Čte se dobře, má spád, ale:

a) je schematicka - je to moje čtvrtá kniha od Browna a už je únavné, jak je základní schéma stejně (někdo prchá nebo se za něčím ženě, hodní jsou zlí a zlí jsou hodní, dejovy zvrat, finále, nepravdepodobny konec...)

b) příliš náhod - se spousty zapeklitych situaci se hrdinové dostanou jen díky naprosté shodě okolností a náhod, vždy na poslední chvíli. Přijde mi to vůči čtenáři nefér, to už mohl autor rovnou připustit, že hlavní postava ovládá magii, udělá carymaryfuk a je vše vyřešeno. Brown tím přiznává, že nemá na to, vymyslet verohodny, ale přesto překvapivý, způsob, jak takové situace vymyslet.

c) je pritazena za vlasy - už s tu rozebiralo, jak vědci jsou o něčem skalopevne přesvědčení a je to tutovka, ale jakmile mladá hrdinka něco zmíní nebo na něco upozoeni, hned vlastně zjistí, že tohle prehlidli, tamto zanedbali a že vlastně zdaleka nic jasně není. Taktéž je naprosto mimo, jak se chovali vycviceni vojáci z Delta Force na lodi a jak se nechali naprosto trapné přemoci bandou vedcu.

d) je plná chyb - někomu to asi nevadí, ale mně ano. Autor buď má psát scifi nebo fantasy a v ní nechť klidně jsou antigravitacni oblečky, hypersuper nadsvetelny pohon, neplatí fyzikální zákony a magie je na každém kroku. To mi nevadi. Ale když se autor tváří, že jde o reálný příběh z našeho reálného světa víceméně ze současnosti, měl by ctít fyzikální a jiné zákony. Při čtení některých pasáží mi bylo až fyzicky nepříjemné, jaké blbosti autor píše. Chyba za chybou a nesmysl za nesmyslem je zejména v části odehrávající se na lodi Goya. Víc nebudu prozrazovat, aby to nebyl spoiler.

hejnak
10.05.2016 5 z 5

Knížky Dana Browna mám ráda, jsou napínavé, čtou se jedním dechem a ani Pavučina lží není výjimkou. Četla jsem ji již po druhé.

fmash
11.04.2016 3 z 5

Slušně napínavé, mírně přecpané futuristickými hejblaty s nálepkou zaručeně pravé. Obvyklé zapeklitosti a konspirace. Zato pravou romantiku a milostnou zápletku bych Brownovi do rukou raději nesvěřoval.
Audiokniha, Vladimír Kudla, slušné.

Michina
15.03.2016 3 z 5

Má první audiokniha, kterou jsem četla cestou z práce a do práce. Dostala jsem se k ní úplně nahodoznáhodou. Nic jsem od ní nečekala, Browna jsem do té doby nečetla. Můžu říct, že jsem se cest v autě nemohla dočkat a kolikrát seděla v autě až do konce kapitoly. Kniha mě hodně pohltila, přeposlouchala jsem jí téměř jedním dechem.

Arktida thrillery napětí vynálezy a objevy konspirační teorie

Dan Brown
americká, 1964