Anatomie lži

Anatomie lži https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169/bmid_anatomie-lzi-jGt-169.jpg 4 2483 290

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Arktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Deception Point , 2001

Mako123123
07.02.2014 2 z 5

Zatiaľ Brownova najhoršia kniha akú som čítal.
Na to čo to šľubovalo na začiatku musím so sklamaním skonštatovať že i napriek zaujímavemu deju asi tak do polovice knihy (kedy ma autor riadne vodil za nos, mimozemské organizmy na meteorite, prezident Ameriky, tajné organizácie...) ma to sklamalo.
už len samotná pointa ma strašne irituje... investigatívna reportérka či čo to vlastne je, na kolene splieta dohady a hypotézy o tom prečo sa niekoľko tímov vedcov a profesionálov v ich obore mýli.... ACH. No a ona vie do toho veľké prd, ale hlavne že počas deja kedy nadľudsky prekonáva prekážky s ktorými by mal problém i cvičený vojak, letí sem a tam, uniká guľkám, neje,nepije, nekaká, neciká, neoddychuje (ved načo?) postupne výsledky skúmania 50- tich vedcov ktoré sa nezávisle na sebe zhodujú ona vyvráti. Z ,,to je nemožné, inak sa to nedá,,... mení na : ,,takto by to možno šlo, keby sa použilo niečo o čom nemám ani páru,,....
. Prepáčte som realista a nie debil. Jediné čo je na tej knihe trocha v poriadku je paradoxne politika. Nemám rád politiku ale v tejto knihe bola akorát politika zaujímavá....

zpevSusannah
31.01.2014 5 z 5

Rozhodně tento dokonalý literární kousek řadím mezi nejlepší knihy od Browna. Tuto knihu jsem nejčastěji půjčovala svým blízkým a nenašel se nikdo, kdo by ji označiil za nudnou či úplně mimo. Už se těším, až si ji zase jednou přečtu :-)

hannah2000
20.01.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem od Dana Browna četla. Napínavá, s lehkou milostnou zápletkou, s překvapivými zvraty v ději a s trochou sci-fi. Hlavní hrdinka je během děje tak dokonale vykreslena, že máte pocit, jako byste jí viděli před sebou, a její přítel je doopravdy sympaťák, který, přestože je vědec, si poradí v každé situaci. Kniha se moc dobře čte a nemá žádná hluchá místa. Nezbývá než doporučit.

Pajina6
16.01.2014

Výborná záležitost! Má vše, co od knížky očekávám. . .

Luciga
28.12.2013 5 z 5

Nezaměnitelný Brown :o). Napínavé, zajímavé, se spoustou informací, které jsem doposud neměla potřebu znát. Lehce nečekané rozuzlení, nevtíravá milostná zápletka - co víc si od detektivky přát. Mám jeho knížky ráda, tahle mne určitě nezklamala. A jako bonus - uvítala jsem téma mimo historii a umění.

TerkaM
14.12.2013 5 z 5

Od Dana Browna mám moc ráda všechny knihy včetně této, kromě tedy Ztraceného symbolu.. ale Anatomie lži se mi četla velmi dobře a určitě se k ní ještě někdy vrátím, až mi z hlavy vyprchá děj, závěr, atd. a mám ji doma na poličce mezi Anděly a Démony (má nejoblíbenější) a právě tím jeho neblaze proslulým Ztraceným symbolem, takže vrátit se k ní nebude těžké :)

katerina-b
07.12.2013 4 z 5

Tak jako ostatní knihy od Dana Browna se i tato čte jedním dechem a v každé kapitole Vás čeká nový zvrat v ději. Rozhodně bych ji nezařadila do kaktegorie horory, ale spíš trhiller nebo detektivní ale pro mládež bych ji také nedoporučila. Ráda se k ní někdy vrátím.

Algren
29.11.2013 2 z 5

Po tejto knihe sa mi akosi Dan Brown zhnusil. Jeho "ľahká" forma písania, ktorá mi v jeho predošlých dielach, ktoré som čítal (Šifra mistra Leonarda, Anděllé a démoni) vyhovovala, tak teraz mi bola skôr na obtiaž. Jednotlivé pasáže a v podstate celá kniha bola príliš naťahovaná. Samotná zápletka a podstata tej knihy mi prišla fádna a nezaujímavá. Taktiež ma rozčuľovali zakončenia skoro v každej kapitole, kde sa autor snažil udržať čitateľa v napätí aby knižku len tak neodkladal z ruky. Mne to prišlo na smiech.

Kindle82
14.11.2013

Po Ztraceném symbolu jsem přečetl Pavučinu lží a nezklamala mě. I když názory na tuto knížku byly i negativní, já jsem ji přečetl bez připomínek. Jelikož jsem zvyklý na sci-fi, tak mě nějaké situace "přitažené za vlasy" vůbec nevadily.
Takže doporučuji.

Paluska
05.10.2013 5 z 5

Pro mě oddechová knížka, která se mi opravdu zalíbila. Určitě si ji ještě přečtu..

barunkaandilek
27.09.2013 5 z 5

Já jí mám jako Pavučinu lží, opět perfektně čtivá kniha, Brown je génius, který zde popsal 24 hodin plných napětí a zvratů.

vpadysak
20.09.2013 2 z 5

Niekde nižšie v komentároch som čítal, že rozjazd knihy je trochu pomalší a iba to ju zachránilo od toho aby som ju už po pár stránkach nezakopal niekde hlboko pod povrch . Kde by ju nenašiel ani skener hustoty hornín obiehajúci okolo Zeme.

Prečkal som teda začiatok, ktorý sa mi zdá často nelogický a naivný. Lenže... Lenže po začiatku sa nič nezlepšilo. Postavy jednajú ako decká zo školy. Skoro všetko sa im prepečie a a neohrozene stvárajú také kusy až sa človek čuduje.

Samotná zápletka by bola fajn, keby Brown nebol taký dolepený a išiel vo svojích konšpiráciách hlbšie a zaťal by do živého. Kniha je napísaná tak, aby si autor nikoho nepohneval a fakty v nej si každý stredoškolák už určite dávno prečítal na internete.

Postavy sú len tak načrtnuté a mne bolo fuk čo sa s nimi deje, aj keby ich všetkých zhodili do mora. Dobrí sú dobrí a zlí sú zlí.

Na záver sa síce dočkáme prekvapenia, ale to mi už bolo tiež jedno a v zúfalstve som dočítal posledné strany.

Ak má teda niekto rád reklamu na USA a NASA a nevadí mu príbeh, pri ktorom sa cíti ako malé decko, ktorému rozprávajú hlúposti, tak nech sa páči to je kniha pre neho.

Pre mňa je to prvá kniha od tohoto autora a hneď takáto katastrófa. Budem musieť dlho rozmýšľať, či dám Brownovi ešte niekedy šancu...

Zlord Antiježíš
20.09.2013 1 z 5

Bohužel jsem se nechal přemluvit a dal jsem Brownovi ještě šanci. Ač s obrovskými obtížemi a přemáháním, které se někdy během nekonečně natahované pasáže na lodi změnilo již v čisté utrpení a agonii, vydržel jsem do konce. Důvodem proč jsem vydržel je jedině to, že jsem knihu nečetl v klasickém provedení, ale v podobě audioknihy, jako takzvaný "podklad" při řízení v autě.
Brown zde převedl to nejhorší (doufám) čeho je schopen. V Šifře Mistra Leonarda šlo alespoň o napínavou konspiraci, která díky zamlčování/doplňování skutečnosti podle toho, jak se to zrovna hodilo, dávala trochu smysl a fungovala. Pavučina lží smysl nedává, respektive samotná její existence je nesmyslná. Z logiky zůstala hromádka výkalů a vrstvení náhod, které se stávají tak maximálně jednou za... ...stránku a půl, až hraničí s drzostí a nabízí otázku - Jak si autor může dovolit urážet inteligenci svých čtenářů a takto otevřeně z nich dělat voly?
Čekal jsem šablonu, čekal jsem ohýbání skutečností, čekal jsem oddychové a nenáročné čtení. Čekal jsem ale zábavu, nedostalo se mi jí. Kdo Browna zná, nečeká od jeho knih zázraky, ale co je moc, to je příliš.

HonzaT
16.09.2013 4 z 5

Tak Daneček mě docela překvapil - umí psát a to dobře. V knize se dozvíme věci o meteoritech, kladivounech i severských větrech. Rachel se projela a proletěla snad vším, stíhačkou, sněžným křížníkem, ponorkou, lodí. Je to politický thriller.

Chogori
13.09.2013 3 z 5

Poměrně napínavé, jak už se na Browna sluší a patří, ale třeba Šifra nebo jiné knihy s Langdonem mi přišly napínavější. Některé pasáže mi připadaly dost nereálné (jak už tu někdo zmiňoval - hlavní postavy vždycky jakoby zázrakem uniknou o vlásek smrti), některé zbytečné (love story...). Jinak pěkný politicko-dobrodružný thriller. (poslechnuta audiokniha v aj)

endroo25
10.09.2013 3 z 5

Tuhle knihu jsem četl jako čtvrtou od tohoto autora a už mě trochu nudila struktura jeho psaní a vedlejší kostra příběhu, která je všem jeho knihám podobná - a to, že se dva hlavní hrdinové (muž a žena) do sebe zamilují. Mění se jen prostředí a ta omáčka (hlavní téma knihy) okolo.

marwinmh
02.09.2013 4 z 5

Pravda vítězí nad lží, ač v boji za ni padlo několik nevinných osob....kniha byla čtivá, chytila mě od prvních stránek, děj plynul přirozeně a nedocházelo ke zbytečnému natahování, samozřejmě se v knize najdou pasáže, jež jsou více než přitažené za vlasy a hlavní hrdina vždy na poslední chvíli unikne jisté smrti, ale to autorovi ráda odpustím. Já jsem se při čtení příjemně bavila a za mě určitě doporučuji.

jethro.tull
28.08.2013 4 z 5

Jak už tady někdo poznamenal, prvních sto stran se trochu vleklo, ale pak jsem se začetl a nedokázal se odtrhnout. Dan Brown je opravdu dobrý spisovatel - řemeslník a vystavěl román tak, že se čte jedním dechem. Autor přitom čtenáře občas navádí nesprávným směrem, takže o překvapení není nouze. Jen jedno mně dost vadilo. Pozor: drobný SPOILER. Americký prezident, který říká, že ´není nad čistou pravdu´, který se vyznačuje ´laskavou opravdovostí a čestnou důstojností´, to je pro mě už příliš velká pohádka a dávám proto románu o hvězdičku míň, než jsem původně zamýšlel.

Tereza39
05.08.2013 5 z 5

Kniha, kterou čtu jako 3. v pořadí od Dana Browna se mi líbila zatím nejvíce, četla se na jedno nadechnutí až do konce, v životě by mne nenapadlo, že mi tento autor tak sedne. Díky bohu, že jsi Dane Browne!! :-) :-D :-)

Lilithen
25.07.2013 5 z 5

Stejně jako všechny knihy od Dana Browna, které jsem zatím četla, i Pavučina lží pro mne byla velmi čtivou. Sice jsem už zhruba od poloviny knihy tušila, kdo za vším stojí, vlastně jsem téměř pokaždé uhodla, jaký dějový zvrat autor zamýšlí, ale i tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Pro mě byla Pavučina lží oddechovou četbou, na kterou jsem se každou noc po těžkém dni těšila. :-)

Arktida thrillery napětí vynálezy a objevy konspirační teorie

Dan Brown
americká, 1964