Pravdu znát nemusíš

Pravdu znát nemusíš https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175601/pravdu-znat-nemusis-175601.jpg 4 82 27

Alvira a Willy série

< 9. díl

Mariah je zdrcená z otcovy násilné smrti, ale znovu ji probere k životu, když z vraždy obviní její matku trpící Alzheimerovou chorobou. Protože otec těsně před smrtí překládal cenný rukopis, který nyní není k nalezení, padne podezření i na jeho kolegy a přátele. Dokáže Mariah uvěřit, že tátu zradil přítel, k němuž ji to nezadržitelně přitahuje, anebo se smíří s matčinou vinou?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

The Lost Years , 2012

Atara16
15.06.2023 5 z 5

Pohodová,čtivá detektivka, vraha jsem si tipla dobře.

zdenaR
08.01.2023 3 z 5

Napínavá a čtivá detektivka, ale autorka napsala určitě lepší.

čef
11.11.2022 4 z 5

Připadá mi jako by paní spisovatelka lehce opisovala z jiných svých děl jako například z románu Pod rouškou noci. Zejména závěr je jako přes kopírák. Ano, všechny její romány jsou čtivé, nepříliš náročné a přehledné. Hluboká tajemství života neodhalují, i když se tak někdy tváří jako zde příběhem okolo vymyšleného svitku psaného rukou Ježíšovou a hrůzou z Alzheimera. Pro chvilky, kdy se nám nechce moc přemýšlet a hrozí demence.

jarkaska
01.10.2022 4 z 5

Další z příběhů které pomáhá vyřešit Alvira. Pěkně čtivé.

laura
04.05.2021 3 z 5

Dost předvídatelné, ale stále čtivé. Konec překvapivý a akční. Patří k průměru, ale i tak se mi to líbilo.

Láska, nenávist, lži a přetvářka. Vina, bolest, smrt a zrada. Pravda nás dokáže zaskočit a vždycky zabolí. Zejména, pokud tne do živého...

Kekik
22.03.2020 3 z 5

Vyprávění je zde z několika pohledů. Žádná postava nemá hlavní úlohu. Prostor dostanou všichni, což se mi líbilo. Příběh je zajímavý. Téma svitku, který napsal sám Ježíš, mě zaujalo. Na konci autorka vytvořila napětí, které na mě působilo spíše křečovitě. Kniha nenadchla, ovšem ani zklamání nepřinesla. Na oddych tak akorát.

Ačkoli se jedná o devátou knihu ze série Alvirah a Willy, pro mě je to první setkání s autorkou. Ještě pár chvil před čtením jsem neměla tušení, že se jedná o sérii. Po přezkoumání, zdali je třeba číst popořadě, jsem se pustila do čtení. A jak jsem zjistila, vůbec to nevadí. Beru knihu jako celek. Sice zde ,především Alvirah, a Willy mají svojí úlohu, ale příběhu jako takovému nevadí, že předchozí díly neznám. Pokud se mi dostane do ruk nějaká jiná kniha s touto dvojicí, přečtu si ji.

Zlatinka.Emilly
28.09.2019 3 z 5

Námět nebyl špatný, ale říkala jsem si, kdyby tohle napsala jiná spisovatelka .... prostě mi nesedl styl psaní. Dokonce jsem se trefila i do vraha, i když jsem to nadnesla s úsměvem a byl to opravdu on.

Hasko
17.07.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla,ale cca od půlky mi děj přišel dost ,, strojený,,

Janča089
30.04.2018 3 z 5

Knihy od této autorky čtu moc ráda, tato mě však moc nenadchla, nevrhala jsem se ke knize každou volnou chvíli jako jindy. Četla se dobře, jen mě osobně moc nezaujalo zasazení do historického konceptu a trochu se mi tentokrát pletla jména.

Jája92
27.01.2018 4 z 5

Opět jedna z knih, která se skvěle čte.

i.stefany
11.12.2017 4 z 5

Jednoduchá, pohodová detektivka. Tentokrát jsem to trefila. Díky krátkým kapitolkám ji přečtete raz dva.

konicekbily
30.11.2017 4 z 5

Klasická detektivka oblíbené autorky. Systém krátkých kapitol jí umožňuje přepínámí děje mezi činy hlavních hrdinů. Oddechovka, nic jiněho nečekejte.

Peti
09.08.2017

Detektivní román s hlavní hrdinkou Mariah se točí kolem smrti jejího otce a cenného rukopisu. Zapletení jsou v tom otcovi přátelé nebo otce zastřelila nemocná manželka? Pro mě je téma starých artefaktů zajímavé, škoda jen, že to tu bylo zmíněno jen okrajově. Dle mého detektivka, která nenadchne ale ani neurazí.

TamaraKrejčí
15.07.2017 4 z 5

Už jsem od autorky četla lepší..,ale jo, dobře se četla, měla hlavu, patu.

polly43
31.05.2017 4 z 5

Autorka opět nezklamala.

koki.veru
13.05.2017 4 z 5

Taková spíš oddechová knížka, znám od M.H.Clark lepší a napínavější knížky.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Zase mě kniha dostala. Četla jsem ji jedním dechem. Fakt super.

ritz
14.10.2016 4 z 5

Mám ráda styl, jakým autorka píše, dobře se mě čte. Napínavé.

mariva
28.07.2016 5 z 5

Dobrý a napínavý detektivní příběh, jak je u autorky zvykem.

kika 13
18.05.2016 5 z 5

Super psané prostě mě se román četl pohodově a konec byl parádní rozuzlení.