Připravena zemřít

Připravena zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275125/bmid_pripravena-zemrit-zzX-275125.jpg 4 149 33

Alvarezová & Pescoliová série

Na vrahově seznamu je šest osob. Když si prohlíží jejich fotky, zrychlí se mu dech. Šest tváří, šest vinných. První z nich už zemřel, další přijdou brzy na řadu. V seznamu jsou také policistky Alvarezová a Pescoliová. Vrah je pozorně sleduje a v duchu si přehrává ten slastný okamžik, kdy bude konečně moct stisknout spoušť a další bezvládné tělo padne do rudnoucího sněhu... Šerif Dan Grayson leží s těžkým střelným zraněním v nemocnici a policejní oddělení v městečku Medvědí brod zažívá šok. Policistky Alvarezová a Pescoliová vyslýchají osoby ze seznamu podezřelých a s každým dalším sepsaným protokolem sílí jejich jistota, že tento případ se dotýká i jich osobně. A pak je v lese nalezeno tělo ctihodné soudkyně a vrah pošle do novin vzkaz: „Kdo asi přijde na řadu teď?" Jen naprostý pošetilec by čekal, až pachatel tuto otázku zodpoví další vraždou. Pescoliová rozhodně čekat nehodlá, právě naopak. Pouští se do pátrání s ještě větší vervou než doposud... aby ji nalezené stopy dovedly přímo do náruče netvora, který ji měl celou dobu přímo na očích. A když se pak Pescoliová k němu přiblíží na dosah, musí být připravena zabít. Nebo zemřít...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Ready to Die , 2013

kneslova
22.12.2016 3 z 5

Jedna ze slabších detektivek od L. Jackson, avšak ne objemem.

TaLu
30.11.2016 3 z 5

Tak tentokráte jsem se utvrdila v tom, že autorka stále se opakující věty již trvale zařadila do své tvorby. Což je taková škoda ! Opravdu by mne mnohem více zajímalo, jací jsou kolegové na policejní stanici, než to, jak má vyzdobenou kancelář zástupce šerifa. Jednou bych takovou informaci i vydržela, ale proč to mám číst vždy, když jedna z vyšetřovatelek do kanceláře vstoupí ?
A vrah ? To jako vážně?
Pamatuji se, že v jedné z předchozích detektivek už vrah pobíhal po horské zapadlé chatě nahý a cvičením si dokazoval, jak je úžasný - to se tentokráte nemohl pro změnu navléknout třeba do norkového kožichu? Byla by to alespoň jiná úchylka. Celkově se styl posunul do ženského románu s detektivní zápletkou. Určitě to není thriller. To by mi ale nevadilo, jen když by děj plynul a neskládal se ze stále stejných informací. Jedna hvězdička za Alvarezovou a jedna za Pescoliovou, protože mám ty holky prostě ráda a jednu po chvilce uvažování přihodím za tu poslední kapitolu. Nevím, zda jsem někdy napsala tak nelichotivý komentář, ale je mi líto, jak se ta jinak pěkná série pokazila. Další knihu - pokud bude, si přesto přečtu, protože vyšetřovatelky mi přirostly k srdci.

pepa4081
25.11.2016 3 z 5

Bohužel musím souhlasit s některými názory ostatních čtenářů. Kniha je zbytečně dlouhá a víc než vyšetřování se zde popisují osobní trable zůčastněných. Konec je velmi dobrý, i když od určité chvíle dost předvídatelný. Jsem zvědavý na další knihu , snad to bude zase detektivka, na jakou jsem u Lisy Jackson zvyklý.

NADEI
11.10.2016 4 z 5

Další poutavé čtení, k autorce se opět velmi ráda vrátím

putpuda
25.09.2016 4 z 5

A mě se to líbilo ;). Sice to nebyl Hrobař a spíš se řešily soukromé problémy a vztahy postav a jak tu někdo psal, tak "vrahoun" byl jen tak na okraj, ale tak to mělo myslím být, vzhledem k tomu, z koho se vrah vyklubal ;), no krapítek stránek bych také ubrala, jinak se četla dobře. Jako vždy.
Už se těším na další pokračování.

DejnaDee
22.09.2016 2 z 5

Pro mě první knížka od této autorky a asi zrovna ne ta jedna z těch lepších. Nemám ráda detektivky, které v podstatě detektivkami ani nejsou. Pro mne to bylo nudné vyprávnění osudů mnoha lidí, ve kterých jsem se ztrácela a mnohdy ani nechápala co, kdo, jak a proč. Škoda, téma dobré, ale jinak me to zvlášť neoslovilo.

evin84
19.09.2016 5 z 5

Skvele poctenicko,za sebe doporucuji :-)

Martiiiik
09.08.2016 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila. Začátek byl výborný, člověk byl napjatý, co se bude dít a pak byla 200 stránek pauza, kdy jsem si pořád říkala, že už by se mohlo začít něco dít.. Z toho jsem byla rozpačitá.. Konec se povedl. Doporučuji :-)

Kátice
09.08.2016 3 z 5

Podle mě zatím nejslabší knížka od Lisy Jackson. Četla se sice jako obvykle dobře, ale v porovnání se všemi předchozími se tady mnohem méně času věnovalo pachateli. Byl tam jen tak naokraj, převažovaly soukromé starosti hlavních vyšetřovatelek a jiných osob. Možná příprava zápletek na další knihy, kdo ví. Ale této to moc neprospělo.

petrzel
23.06.2016 5 z 5

Perfektní knížka bavilo mě to moc.

Klarinecka
03.06.2016 2 z 5

Starší knížky se mi líbily, ale tohle byl fakt děs. Má to být detektivka, ale toho detektivního tam bylo hodně málo. Trochu spád měl konec, ale jinak fakt nuda. Ač se mi její jiné knihy líbí, tak s ní končím a nic dalšího už si nekoupím.

Didi15
01.06.2016 4 z 5

Mně se kniha moc líbila. Velice čtivé a tudíž za chvíli přečteno.

Marselle
21.05.2016 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, i když některé její části mi přišly zbytečně vleklé. Příběh sám o sobě byl pěkný, a celkem dlouho mi trvalo přijít na to, kdo je střelec a co ho k tomu vedlo. Podle mě je tato kniha taková klidná detektivka, nečekejte žádná brutální napadení a spoustu krve všude okolo. Vději se dozvíte hodně o samotném vyšetřování i o soukromém životě Pescoliové.

Montana

Lisa Jackson