Ochotná zemřít

Ochotná zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432312/bmid_ochotna-zemrit-Aha-432312.jpg 4 111 30

Alvarezová & Pescoliová série

< 8. díl

Místo činu je stejnou měrou záhadné jako děsivé. Doktor Paul Latham a jeho manželka Brindel jsou nalezeni mrtví – každý leží ve své oddělené ložnici luxusního domu v San Francisku. Nikde není ani stopy po vloupání, ale přesto je zjevné, že pachatel nezavraždil náhodně zvolené oběti. Když se policistka Regan Pescoliová dozví o násilné smrti své sestry, cítí smutek aprovinilost. Neměla s Brindel nijak blízký vztah a téměř ani nezná svou dospívající neteř Ivy, tajnůstkářskou dívku, která se náhle objeví u dveří jejího domu. Pescoliová je sice na mateřské dovolené, ale pod tlakem výjimečných okolností se zaplete do vyšetřování, na němž se shodou okolností podílí její parťačka Selena Alvarezová. Podezřelých přibývá a stejně rychle stoupá i počet obětí... Pescoliové se zmocní mrazivý strach. Zpočátku si namlouvá, že ten pocit způsobují hormony a vyčerpání z raného mateřství, ale pak případ nabere děsivý zvrat. Její nejbližší i ona sama jsou vystaveni na milost a nemilost zabijáka, který udělá cokoli, jen aby ji viděl trpět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Willing to Die , 2019

Nepri
30.06.2020 2 z 5

Spíš podprůměrná detektivka. Hodně rozvláčná, zdlouhavá, u čtení jsem vůbec nebyla napjatá jak to dopadne, bylo mi to spíš jedno, už jsem prostě chtěla konec. Lisu Jackson mám ráda, ale tahle kniha se moc nepovedla.

alabra
01.06.2020 4 z 5

Letní detektivka k vodě, trochu napínavá, trochu romantická, trochu dramatická, žádná velká literatura, moc nepřemýšlet, nakonec vše dobře dopadne, trochu červená knihovna,

Katania
29.05.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, ale trochu slabší díl. Začátek trochu vleklých, ale pak se to rozjelo. Obě vyšetřovatelky jsem si oblíbila.

simona g.
27.05.2020 5 z 5

Za mne spokojenost. Dobře se to četlo, napínavé to bylo, nápad fajn, za mne doporučuji. Je to kniha, na kterou se těšíte, že si k ní zase sednete, hned se začtete a letíte dějem. Spokojenost.

Mandlevest
24.05.2020 3 z 5

Je mi to tak líto, ale tady už autorka opravdu vaří z vody a tím pádem si o lahůdce, na které si pochutnáte, nechte zdát. O to více mě to mrzí, že se jedná o mou oblíbenou sérii z Medvědího Brodu s mými oblíbenkyněmi , vyšetřovatelkami Pescoliovou a Alvarezovou. Odpustila bych , v tomto díle, zdlouhavou a místy dost nezáživnou osobní linku Pescoliové, která začíná sklouzávat do klišé romantických knih, ale nově zjevivší se vyšetřovatelka Tanakaová prostě není Alvarezová a co odpustit nemůžu je slabý , povrchně zpracovaný motiv celého zločinu , o nevěrohodném, zrychleném konci nemluvě. Ach jo, opatovská knihovna má do konce června karanténu, mám v ní zamluvenou další Lisinu knihu Jako o život. Doufám, že časová prodleva mi dá trošku zapomenout. Hvězdička navíc za věrnostní naději a moc pěknou obálku :-).

Didi15
12.05.2020 5 z 5

Tuhle sérii mám od Lisy nejradši, takže nemám více co dodat:)

Pípasek
29.04.2020 5 z 5

Lisa prostě nezklame, od první stránky do poslední jste vtaženi do napínavého děje, konec překvapí

Titas9001
21.04.2020 4 z 5

Průměrná detektivka. Všechny nitky nás vedou k pachateli....a najednou je všechno jinak. Ale autorku mám ráda a nic více jsem neočekávala.

Ajuszka
14.04.2020 5 z 5

Jako správná fanynka Lisy Jackson jsem si nemohla nechat ujít tuhle novinku.Ze které jsem mimochodem nadšená, protože se konečně vrací známá dvojka Alvarezová a Pescoliová. Celý příběh mi utekl ani nevím jak, najednou jsem zjistila že jsem na konci knihy, který byl ryze v jejím stylu. Určitě si knihu přečtěte

Martiiiik
27.03.2020 5 z 5

Lisa nezklame :-) Tak dlouho jsem se těšila a vůbec jsem nebyla zklamaná, ba právě naopak.. Čtivé, mělo to spád, nešlo to odložit, stále se něco dělo a člověk prostě musel vědět jak to dopadne.. Rafinovaně vede čtenáře k řešení a přitom ho jemně zamotává, aby o tom začal pochybovat... Prostě takhle vypadá pořádná detektivka :-) už aby tu byl další díl :-)