Strach zemřít

Strach zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258616/bmid_strach-zemrit-258616.jpg 4 162 42

Alvarezová & Pescoliová série

Vrah nepokládá své konání za zločin. Mrtvá těla se totiž v jeho očích stávají uměleckým dílem. Celá řada lidí má z tuhých montanských zim hrůzu, ale on si je užívá. Jedině s pomocí krutých mrazů totiž může zabíjet tak, aby jeho oběti zůstaly i po smrti krásné. Tak rád sleduje ledový vodopád, který ženy zbavuje života, tak rád se dotýká jejich chladné kůže... Ano, celý svět může díky němu spatřit tu krásu – a jeho pomstu. V horském městečku Medvědí brod byly nalezeny dvě mrtvé ženy. Před smrtí je vrah nechal zmrznout na kost a pak je veřejně vystavil, jako by se chtěl pochlubit vykonaným dílem. Obyvatelé trnou hrůzou, kdo se stane příští obětí. Policejní vyšetřovatelka Selena Alvarezová obě zavražděné ženy znala. Proč ale na sobě měly její šperky? Chce jí tím vrah něco naznačit? Společně s kolegyní Pescoliovou a soukromým očkem O'Keefem se snaží dopadnout pachatele, který o ní zjevně ví až příliš mnoho. A který chce, aby Serena na vlastní kůži pocítila strach zemřít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Afraid to Die , 2012

konicekbily
09.11.2017 2 z 5

Hodně nevydařený příběh, více se zabývá až moc osobními životy obou hrdinek a vlastní děj thrilleru je na vedlejší koleji. Ale asi to není thriller, moc napětí jsem si neuži. Mnohé navíc zůstává nevysvětleno.

sabca
21.10.2017 5 z 5

Přesto, že je tu plno negativním komentářů, mě se kniha moc líbila. Četla se mi dobře od samého začátku a měla jsem problém knihu odložit. Děj byl zajímavý a napínavý. Za sebe mohu doporučit.

Standa24
13.09.2017 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Přijde mi, že autorka v příběhu popisuje hlavně osobní život obou hlavních hrdinek a pátrání po sériovém vrahovi je jen takový doplněk příběhu.

Amalberga
01.01.2017 1 z 5

Alvarezová a Pescoliová jsou detektivky na dvě věci. Vždycky přijdou do práce, odejdou se najíst o pauze, vrátí se, vytisknou dokumenty, které za ně vytvoří a zpracuje někdo jiný. Celou dobu řeší své osobní "problémki" a vrtají se v rodinných partnerských vztazích. Mezitím jim v Medvědím Brodě řádí sériový vrah, který unese tři ženy a ty dvě se nad kafíčky stále kladou ty samé otázky dokola: "Opravdu je někdo unesl? Nerozhodly se jen ve stejné době tři ženy sebrat a utéct? (bez kreditek, peněženky, jakýkoliv osobních věcí) Tak ne asi. A tyhle stupidní otázky si naše prvotřídní policajtky kladou i po nalezení první mrtvoly v ledu. Čekala jsem nějakou kriminální psychologii, rozbory místa činu a místo toho jsem se dočkala trapné červené knihovny.

TaLu
24.11.2016 4 z 5

Velmi ráda jsem si znovu připomněla obě vyšetřovatelky, které mi jsou opravdu sympatické. Pokud je mezi knihami určitý rozestup, pak ani nevadí, že se poměrně často a stále znovu vysvětluje jejich život a rodinné zázemí. Přesto bych tentokráte uvítala víc akce a méně toho opakování. Mělo by to větší spád a napětí. On i vrah byl takový nějaký málo uvěřitelný, či co. Vysvětlení minulosti Alvarezové bylo naopak velkým přínosem děje. Měla jsem radost, že se ve vztazích už dokázala posunout dál a přenést přes hluboká zranění.
Ovšem co to s těmi Vánocemi v Medvědím Brodě mají, že vždy probudí nějakého sériového vraha - že by za to mohla výzdoba na policejní stanici ? :o)

Martasek5
13.10.2016 1 z 5

Kniha mě od začátku nudila..Příběh o ledových mumiích zcela nezajímavý..Snad jen poslední dvě kapitoly byly čtivé. Proto jedna hvězda

evin84
16.06.2016 5 z 5

Tato kniha me bavila od zacatku. Tuhle serii ctu postupne takze mi nevadi,ze se v tehle knize spis probira zivot Alvarezove :-) proste me bavi. Za me pet hvezdicek.

Hella
29.03.2016 2 z 5

Od třetiny jsem četla jen ze setrvačnosti a chvílemi dokonce stránky přeskakovala. Nebavilo mě to a nebylo to od autorky poprvé. Bohužel. Její první knihy byly výrazně čtivější - alespoň pro mě.

Pavlnka
21.03.2016 4 z 5

Opět výborné. Autorka nezklamala.

ina77
14.03.2016 5 z 5

Jako vždy supr,perfektní děj a hlavně zápletka.Pro mě 5 hvězdiček a nemohu se dočkat pokračování.

gonegirl
19.02.2016 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Byla napínavá až do konce, celou dobu jsem byla zvědavá, jak dopadne, jen mě mrzí, že nebyl konec trochu více rozepsaný.

orinka3
09.02.2016 1 z 5

Spíš podprůměr. Do třetice mám smůlu na dobrou knížku. Zpočátku se zdálo, že to bude zajímavé, napínavé a že to bude mít švih. No, tak zase nic. Nehledě k tomu, že pachatel každého ihned napadne, je kniha zbytečně vycpaná milostnými eskapádami, o které - aspoň já - v detektivce vůbec nestojím. Jednu hvězdičku dávám za čtivost, zbytek nestojí za hovor.

pepa4081
31.01.2016 3 z 5

Další napínavá knížka s dvojicí Alvarezová - Pescoliová. Jen konec se mi zdál trochu uspěchaný. Klidně bych se rád dozvěděl víc, jak to bylo s vrahovou manželkou nebo proč si jako hlavní oběť vybral (kdo to četl, tak ví koho). Přesto určitě doporučuji.

Mischone
04.01.2016 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila, co jsem od L. J. přečetla tak mě zatím nezklamalo :)

putpuda
04.01.2016 4 z 5

No mě se docela líbila. Sice to nebyla ta Lisa, na kterou jsme zvyklé, žádné velké drama, ale četla se dobře. A docela mě zajímalo, jak to dopadne s Alvarezovou, tedy s jejím dávným "tajemstvím" ( abych něco neprozradila ;)).

Příští snad bude větší adrenalin ;)

Šánka
27.11.2015 3 z 5

Je mi líto, Lisu J. mám ráda, přečetla jsem od ní téměř vše, ale tohle nebyl thriller. Snad posledních třicet stran, a to je málo. Mně by ani ten osobní život hlavních hrdinek - vyšetřovatelek nevadil, dokonce jako oživení příběu to vítám, ale co mně vadilo nejvíc - absence napětí, o dovysvětlení proč, co toho magora vedlo k vraždám, už ani nemluvím.
Dle mého nejslabší autorčina kniha, ale nezanevřu, Lisa psát umí, tak někdy příště.

Michaela91
22.10.2015 3 z 5

Za mě zatím nejslabší od autorky. Jako vždy jsem se těšila na fajn detektivku ale v téhle bylo moc jiných věcí okolo. Hodně se řešili osobní vztahy hlavních hrdinek a na samotné vraždy už tolik času nebylo. také mě zklamal konec, kde ani vrah neřekl proč se zaměřl právě na Alvarezovou a hned na to byl mrtvý. na tyto konce jsem u Lisy zvyklnutá ale i tak jsem dočetla a budu se těšit že další bude o mnoho lepší.

Luca287
18.10.2015 3 z 5

No žádná bomba to nebyla... každopádně mám od Lisy všechny knihy... tak i tuto řadím do knihovny... pravdou je, že už to není, co to bývalo....

petrzel
27.09.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila,ale jak je psáno je tam dost věcí ,které tam vůbec nemuseli být. Ať románek Alvarezové do toho spadal vynechala bych scény s milováním to sem vůbec nepatří. Jinak se to četlo dobře.

Baiba
26.09.2015 2 z 5

Lisa Jacksonová je průměrná spisovatelka, a to jak sype z rukávu jeden román za druhým jim na kvalitě rozhodně nepřidává. Nelze ji upřít jistá čtivost, ale ta nepropracovanou zápletku, banální dialogy a nesympatické, jednorozměrné hrdiny (všichni jsou samozřejmě krásní :) nezachrání. Žádné napětí nečekejte a tak vycucaný závěr z prstu jsem už dlouho nečetla.

zima Montana

Lisa Jackson