Nespoutaná Aljaška

Nespoutaná Aljaška https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518758/bmid_nespoutana-aljaska-q2U-518758.png 5 205 56

Aljaška série

1. díl

Když byly Calle dva roky, odstěhovala se do Toronta se svou matkou, která si nedokázala zvyknout na způsob života na Aljašce. Od té doby Calla svého otce neviděla. Dnes je jí dvacet šest let a žije typický velkoměstský život. Jednoho dne ji kontaktuje otcova kamarádka a sdělí jí, že je otec vážně nemocný. Calla se rozhodne po letech vrátit do rodného města. Vydává se na cestu, která jí v mnoha ohledech otevře oči – na Aljašce pozná úplně jiný život, než na jaký byla zvyklá. Život, který je svým způsobem velmi prostý, ale rozhodně ne jednoduchý. Jonah, talentovaný bush pilot a pravá ruka jejího otce, si neumí představit, že by se z Aljašky odstěhoval. O Calle, dívce z města, nemá vysoké mínění. Je přesvědčený, že je tak rozmazlená a zhýčkaná pohodlím, že se s životem v divočině nedokáže vypořádat. Přesto mezi nimi navzdory původním antipatiím postupem času vzniká přátelství. Nebo se snad jedná o nějaký hlubší cit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Simple Wild , 2018

Ketfl
15.11.2023 5 z 5

K. A. Tucker jsem si zamilovala kvůli sérii Deset malých nadechnutí, která u nás vyšla už před několika lety. Od té doby žádná další kniha nevyšla a já si začínala myslet, že o této autorce tady už neuslyšíme. Jsem tedy ráda, že jsem se spletla, protože kniha Nespoutaná Aljaška se rozhodně řadí mezi nejlepší knihy, co jsem v roce 2023 četla.

Calla je typická holka z velkoměsta. Když jí zavolá kamarádka jejího otce, aby jí oznámila, že je vážně nemocný, sbalí si Calla několik kufrů a vyrazí do svého rodného městečka na Aljašce. Po cestě ji má vyzvednout Jonah, bush pilot, který pracuje pro Nespoutanou Aljašku, leteckou společnost, kterou vlastní její otec. Ze začátku je vztah mezi Jonahem a Callou na ostří nože. Jonah nemá rád barbíny, jak Callu nazývá, a ona si celkem těžko zvyká na život na Aljašce, který rozhodně není jednoduchý a tím ještě Jonahovu nenávist přiživuje, protože se ukazuje, že je přesně taková, jak si myslel. Jonah ale brzy zjistí, že to tak úplně není pravda a vzájemná chemie mezi nimi se nedá popřít. I přesto je vývoj jejich vztahu spíš slowburn, od postupného spřátelení až po nádhernou lásku. Rozhovory a interakce mezi nimi mě ale neskutečně bavily a já si tyhle dva fakt zamilovala.

Příběh je plný zajímavých kontrastů a vyvolá ve vás celou škálu emocí. Calla se snaží napravit problematický a více méně neexistující vztah se svým otcem a zároveň se musí dívat, jak on bojuje se závažnou nemocí. Asi nemusím říkat, že jsem si v průběhu čtení několikrát pěkně poplakala. Prostředí Aljašky a popis tamního života jen knize dodává na zajímavosti a čtivosti. Kniha se četla opravdu sama a já jí absolutně nemám co vytknout. Teď už nezbývá nic než doufat, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

Velice doporučuji!

Dellphi
11.11.2023 5 z 5

Krásná knížka, autorka předčila mé očekávání snad v každém možném směru. Její styl psaní je skvělý, přesně dle mého gusta, čtivé, zábavné a plné emocí. A ten konec no nemám slov. Dlouho jsem si u knihy nepoplakala, ale tady to nešlo jinak Doporučuji, fakt se do toho pusťte, litovat nebudete.

shey
06.11.2023 5 z 5

Knížka je skvělá, ostatně i předchozí série se mi od autorky moc líbila! A teď jdu balit, letím na Aljašku! Chci taky bush pilota!!!

MaláKnihomolka
04.11.2023 5 z 5

„I might take risks, but theyre always worth it.“

O téhle knize bych vám teď pravděpodobně zvládla vymluvit díru do hlavy, jak jsem nadšená. Nevím proč, ale svým způsobem jsem z Nespoutané Aljašky měla Nové začátky (Lilly Lucas) vibes. A já Nové začátky vážně miluju. Stejně, jako teď nejspíš budu milovat i tuhle sérii od K. A. Tucker.
Po opravdu dlouhé době jsem si navíc u knihy pobrečela, ke konci to jinak ani nešlo. Nechtěla jsem tu knihu dát z ruky a zároveň se ani s příběhem loučit.
Co se týče prostředí, hned bych se taky vypravila na Aljašku. O bush pilotech jsem četla poprvé, stejně tak o tomto prostředí, které za mě autorka zvládla hezky vykreslit a já si to o to víc užila.
Callu jsem většinou chápala, ona ani její otec to neměli lehké. Navíc se mi líbilo jak se postupně její postava vyvíjela. Jonaha si taky nejde neoblíbit i když se ze začátku ke Calle nechoval zrovna mile, jenže ho v průběhu pochopíte. A navíc slovní přestřelky těch dvou skvělý! Hrozně mě to bavilo. Stejně tak byli skvělí i Wren, Agnes, Mabel, Bandita..

Asi už jste pochopili, že jsem z Nespoutané Aljašky nadšená, takže tu žádné mínus momentálně asi nevyplodím. Maximálně to, že jsem si myslela, že další díl už je o někom jiném. A ono ne, je to pokračování tohoto. Takže doufám, že bude brzy. Jinak odkládám vše ostatní, abych nevím jak dlouho louskala druhý díl v aj. Třetí už by měl být o Marii, jež tu taky poznáte.

Příběh o vztazích mezi lidmi, odpuštění, porozumění, kompromisech, kterému nechybí ani humorná část.

Víc tu asi kecat nebudu, jelikož mě ig klasicky utne, když mám ještě hodně co říct. Takže co závěrem? Budu ráda pokud na mé doporučení dáte a NA si přečtete nebo si ji budete třeba přát i pod stromeček.

lusitta05
02.11.2023 5 z 5

Jedným slovom - nádhera. Revala som ako malé decko,ale naozaj to stálo za to. Krásny príbeh, veľmi emotívny.

PetraN17
01.11.2023 5 z 5

Tato kniha mi připomněla, proč jsem si autorku zamilovala. Naprosto úžasný příběh v naprosto úžasném prostředí :))
Velice doporučuji

Evitsa
30.10.2023 5 z 5

Příběhy z Aljašky hltam jedním dechem a nikdy nezklamou!
Sice jsem tam nikdy osobne nebyla, ale prstem po mapě jsem tam byla nesčetněkrát: -)
Za poslední dobu co jsem cetla, tak tento příběh byl nejvíce emotivní a určitě na nej nezapomenu!
A oči budu mít asi natekle ještě zítra v práci jak jsem této knize podlehla..
Moc krásný a zároveň i smutný příběh a ondatra mi vykouzlila úsměv na tváři, ja čekala spíše losa...
Všem moc doporucuji

mysterygirl
28.10.2023 5 z 5

To bylo tak krásný..

Janápek621
27.10.2023 5 z 5

Po dlouhé době zase kniha, kterou jsem neměla chuť v půlce odložit. Calla a Jonah, každý úplně jiný a přesto je to k sobě táhne. Jejich hašteření super. A konečně tu byl pomalu rozvíjející se vztah (ne, že se od druhé kapitoly milují až za hrob). Konečnou část knihy jsem se snažila zadržovat slzy, ať se mi doma nesmějí, že pláču u knížky a stejně jsem to nevydržela a brečela jak divá. Také bych radši, aby ta určitá část příběhu dopadla dobře, ale bohužel. Knihu doporučuji všema deseti, závidím těm, co ji teprve budou číst. Ještě se mi nestalo, že bych si po přečtení knihy měla v zápětí chuť, si ji přečíst zase znova. K.A.Tucker prostě umí.

Paja1709
23.10.2023 5 z 5

K.A.Tucker opět nezklamala. Mám její knihy ráda.To je vždy takové pohlazení na duši.Uz ted se těším na druhý díl s Jonahem a Callou.Muzu jen doporučit.

Jeanine8
21.10.2023 5 z 5

Moc milá kniha, líbil se mi vývoj postav. Hořkosladký závěr knihy, ale takový je život. Emotivní.

Martule44
21.10.2023 5 z 5

Vskutku emotivní příběh, jak uvádí sama autorka na závěr knihy. Na začátku jsem si říkala, jak je to poklidný, romantický příběh, který vyvolá úsměv na tváři i na duši...to jsem ale netušila, jak budu s blížícím se závěrem bulet. Jsem cíťa, přiznávám. A proto jsem si knihu užila :-)

Kat9
20.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Prvních pár stran mi trvalo zvyknout si na styl psaní autorky, kdy mi přišlo, že některé věci a lidi popisuje až přespříliš detailně. Ale jakmile jsem si zvykla, už se to četlo samo. Na knize se mi líbila, že byla realističtější a méně přeslazená, než by člověk od romantické knihy čekal. Callu jsem dokázala pochopit, příjezd do divočiny by pro mě byl asi podobný, jako pro ni :-D. A její matka mi v pár momentech připomněla člověka, který je mi blízký, ale jen v dobrém.
Co se týče jejího vztahu s Jonahem, v některých chvílích mě opravdu štval, hlavně když ji tak ošklivě zhodnotil, ani jsem si pak chvíli nepřála, aby skončili spolu, ale ke konci se to pak změnilo. Líbilo se mi, jak bylo popsáno obyvatelstvo Aljašky. Je krásné, jak lidé tuto zemi milují i přes její "nespoutanost", jak žijí podle sebe a přitom drží při sobě, což u nás podle mě zvykem není. Všichni působili jako moc milí lidé, které by měl člověk rád za přátele a sousedy. Skutečné bush piloty člověk může jedině obdivovat.
Kniha mě trochu zklamala v tom, že jsem očekávala častější a detailnější popisy aljašské přírody, což pro mě byl hlavní důvod, proč jsem si ji pořídila. Těchto popisů jsem se příliš nedočkala, kniha byla zaměřená spíše na popisy vztahů a života lidí. Ale přesto se mi líbila. Také mě trochu naštvalo, že i když tohle bylo realističtější love story, tak Jonah byl opět typický krasavec s ostře řezanou čelistí a dokonale souměrným tělem :-D. Tu jeho krásu bych možná trochu zmírnila, každý přece nemusí být dokonalý, zvláště když se nejedná o fantasy. Další věc, co bych změnila, byla vážnost diagnózy Wrena, která mě hodně překvapila a konec mě pak rozesmutnil. Naštěstí to autorka příliš detailně nepopisovala, což mi ale vlastně vyhovovalo. Ale stejně bych raději, aby se vyléčil. Celkově byl konec tak trochu uspěchaný. Co ale musím pochválit, je milostná scéna v chatě, která byla podle mě hezky a poměrně neexplicitně popsána. Jonah vyhlížející ze dveří mi lehce připomněl Jamieho z Cizinky.
I přes všechny nedokonalosti musím dát knize nakonec plný počet, protože mě jakýmsi způsobem dokázala chytnout za srdce. A doufám, že u nás vyjdou i další díly.
A mimochodeme, písnička Treacherous od Taylor Swift se k této knize podle mě perfektně hodí, pokud by si někdo po dočtení chtěl o ní ještě trošku popřemýšlet.

terari95
16.10.2023 5 z 5

Tuto autorku mám moc ráda a jsem nadšená, že u nás vyšla další kniha od ní Hořkosladký příběh o nalezení, ztrátě, lásce a odpuštění spolu s úchvatnou krajinou kolem. Callu a Jonaha jsem si zamilovala i všechny ostatní. Ještě teď se tuto knihu snažím rozdýchat a budu ji muset přečíst ještě jednou abych si plně ujasnila mé pocity z ní

jana7289
08.10.2023 5 z 5

Tak tohle bylo strašně moc fajn počtení. Chvílemi milé, chvílemi smutné a chvílemi jsem se dost nasmála. Končilo to celkem dobře a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

monika0181
08.10.2023 5 z 5

Autorku mám moc ráda, na další knížku jsem se těšila. Nevím proč, jak jsem viděla, že jde o Aljašku automaticky mi naskočil Jack London - samozřejmě s touto knihou nemá nic společného, ale protože jsem kupovala dvě novinky, tuto jsem vzala do rukou až jako druhou. Ta první měla přitažlivější obálku. Ale ouha, první ne tolik nadchla a tady jsem moc litovala, že jsem ji nevzala do rukou první. Je to nádherná kniha, stejně jako jiné autorčiny knihy. Popisy krajiny a života lidí na Aljašce a srovnání s námi z velkých měst či "civilizace". Při čtení si uvědomíme, jaké máme ve většině pokřivené hodnoty, co potřebujeme a co je důležité. Příběh je o Calle dceři pilota/vlastníka letecké společnosti na Aljašce a Jonahovi pilotovi v otcově společnosti. V knize vnímáme lásku mezi rodiči Cally. Přestože matka nemohla/nechtěla žít na Aljašce, celý život manžela milovala a on zase miloval ji, přestože nedokázal Aljašku opustit a žít jinde. Jejich láska nás provází celou knihou, přestože již spolu nejsou. Při čtení mi bylo docela líto Simona, který maminku Cally miloval a věděl, že její srdce pořád patří bývalému manželovi. Řešíme v příběhu závažnost naší minulosti a našeho přístupu k ní. Calla se špatně vyrovnává s tím, že s ní otec přestal jevit úplně zájem a Jonah měl pocit nedostatečnosti pro svého otce. Jejich setkání a společné fungování prováží neustálé škorpení a popichování. Ale pak zjistíme, že Jonah má velké srdce, snaží se svým způsobem Calle pobyt zlehčit. Postupně se nevraživost mezi nimi změní v lásku. Loučení s Calliným otcem bylo hodně emotivní a i kapesník jsme potřebovala. Autorka nám sděluje, že nemáme věci odkládat, protože může být pozdě a my budeme litovat, že jsme hlavu z písku nevystrčili dříve. Samotný konec byl na mě moc uspěchaný, jsem přesvědčená, že ho jistě šlo napsat lépe. Takto mi přišlo, zbyly mi tři strany a tak je třeba vše fofrem vyřešit. Ale každopádně za mě super kniha. Těším se na další díl.