Nespoutaná Aljaška

Nespoutaná Aljaška https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518758/bmid_nespoutana-aljaska-q2U-518758.png 5 205 56

Aljaška série

1. díl

Když byly Calle dva roky, odstěhovala se do Toronta se svou matkou, která si nedokázala zvyknout na způsob života na Aljašce. Od té doby Calla svého otce neviděla. Dnes je jí dvacet šest let a žije typický velkoměstský život. Jednoho dne ji kontaktuje otcova kamarádka a sdělí jí, že je otec vážně nemocný. Calla se rozhodne po letech vrátit do rodného města. Vydává se na cestu, která jí v mnoha ohledech otevře oči – na Aljašce pozná úplně jiný život, než na jaký byla zvyklá. Život, který je svým způsobem velmi prostý, ale rozhodně ne jednoduchý. Jonah, talentovaný bush pilot a pravá ruka jejího otce, si neumí představit, že by se z Aljašky odstěhoval. O Calle, dívce z města, nemá vysoké mínění. Je přesvědčený, že je tak rozmazlená a zhýčkaná pohodlím, že se s životem v divočině nedokáže vypořádat. Přesto mezi nimi navzdory původním antipatiím postupem času vzniká přátelství. Nebo se snad jedná o nějaký hlubší cit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

The Simple Wild , 2018

Mlsnákočka
30.01.2024 4 z 5

Přiznám se, že jsem od knihy očekávala něco trochu jiného, než červenou knihovnu. Těšila jsem se na barvité popisy Aljašky, nádherné scenérie a hromady sněhu. Místo toho nám autorka předkládá příběh o bush pilotech, kteří dopravují veškeré potřeby do míst s chybějící infrastrukturou a příběh dvou tak strašně odlišných lidí, kteří se (nevím, jakým zvláštním způsobem) do sebe zamilují. Inu, láska si nedá poroučet. Na mě to ale působilo příliš nevěrohodně a Jonah byl místy na pěst. Emotivní linka o setkání s otcem a s jeho nemocí se naopak velmi povedla a za to přidávám čtvrtou hvězdičku.

Jandýs
26.01.2024 5 z 5

Jsem cerstve po docteni a jeste si utiram soply od zacatku mate tuseni, kam to cele smeruje, presto me konec vzal za srdce. Prijemny humor a krasne popisy vztahu protkavaji knihu od zacatku do konce. Za mne skvele cteni!

keiko33
22.01.2024 5 z 5

Tak toto bola spŕška emócií. V jednu chvíľu sa smejete a potom vás prevalcuje plač. Hlavne ak viete, aké je to prísť o milovanú osobu kvôli ťažkej chorobe. O to ťažšie to mala Calla, keďže prišla pre veľké rozdiely rodičov o otcovu lásku. Vďaka autorke sa prenesiete do krásneho, ale zároveň drsného prostredia Aljašky. Jonah, ako hlavný hrdina sa mi veľmi páčil. Bol drsný, ale zároveň starostlivý. S Callou boli úplne z odlišných svetov, no aj tak to medzi nimi iskrilo. Začiatok bol zbytočne dlhý, kľudne stačilo pár strán. No akonáhle pristálo lietadlo Cally na Aljaške, už sa to rozbehlo. No a konečne po dlhšom čase kniha bez dlhých posteľových scén. Snáď sa dočkáme aj pokračovania.

LunaL.
16.01.2024 5 z 5

Nejkrasnejsi kniha za posledni dobu!!!

princesse
11.01.2024 5 z 5

Nespoutaná Aljaška mě bavila, skvěle se četla a za mě mi tam nic nechybělo. Od všeho něco. K závěru jsem byla i dost dojatá. Mám od autorky již něco přečteno a opět nezklamala. Doporučuji určitě.

michaelakoc
09.01.2024 4 z 5

Od knihy jsem měla velmi vysoká očekávání, protože všude jen samá pozitivní hodnocení. Tak do 1/3 jsem neměla úplně ráda Callu, pak vlastně chvíli ani Jonaha, ale nakonec si to sedlo. Chemie mezi nimi fungovala.

Calle je 26 let a žije se svou mámou a nevlastním otcem v Torontu. Z dětství si nese křivdu toho, že ji opustil její vlastní otec a dal přednost Aljašce a pilotování jako bush pilot ve své letecké firmě.

V jeden den se pokazí úplně všechno - Calla přijde o práci, telefonát o nemoci jejího otce, se kterým nemluvila 12 let a rozchod s partnerem.

Calla tedy odlétá na týden na Aljašku, aby navštívila svého otce. Tam poodkrývá tajemství rozchodu jejich rodičů a toho, proč s ní otec přestal komunikovat. Seznamuje se s Aljaškou, která je přesně taková, jak jí popisovala její máma. Nebo ne? Táty pravá ruka, další bush pilot, Jonah se rozhodne, že jí ten pobyt pořádně znepříjemní.

Nebudu nic spoilerovat, protože kniha má velmi rychlý spád, tak ať si to můžete plně užít.

Proč hodnotím 4/5? Mám 3 věci, které neprominu: moc rychlá romantická linka, málo celkového času Cally a jejího otce a ocenila bych ještě více z Aljašky.

Ale něco mě utěšilo. Calla a Jonah mají ještě další díl Wild at Heart, tak to nebude všechno tak rychlé a plus také novelu Forever Wild, tak se na další díly moc těším, a očekávám, že hodnocení může jít ještě nahoru.

Kniha je jednohubka, od které se nebudete chtít odtrhnout.

Lugorria
09.01.2024

Moc pěkné. Taková nenáročná, oddychová, čtivá, romantická, vášnivá, vtipná a dojemná jednohubka. Tak akorát kýčovitě dojemné, že si párkrát popláčete, ale zároveň to nikdy nepřekročí hranu, kdy už by to bylo vysloveně blbé. A mě to strašně bavilo a sedlo. A jako bonus se toho dozvíte dost o Aljašce, kde bych se teď hrozně chtěla podívat.

Jenny46
03.01.2024 4 z 5

Já měla problém na začátku se začíst do děje, hodně zdlouhavé popisy až mě to nebavilo...
Hodnocení dost vysoké tak si říkám snad to začne být trochu zajímavější s autorkou nemám zkušenosti. Postupně se příběh začal rozvíjet a stával se zajímavější. Ale určitě jsem četla i lepší knihy nebo mi zrovna moc nesedla...

Miska9884
01.01.2024 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Hodně. Bylo to čtivé,vtipné,ale i smutné. Zpočátku byla Calla rozmazlená princezna, ale postupně se z ní stala žena se smyslem pro humor. No a Jonah a ty jeho předsudky. Ovšem spolu byli úžasní. Kniha si právem zaslouží vysoké hodnocení.

michaela5515
29.12.2023 5 z 5

Calla krásně s příběhem rostla. Nenásilný character grow. A mezitím, co se ta malá holka v ní uzdravovala z křivd, její dospělá verze získala nový pohled na život, na potřeby, na lidi. Jonah zase potřeboval novou jiskru do života, ne jen do létání. Ale příběh je mnohem víc, než tahle jejich láska. Je to příběh o odpuštění, o naději, o vystoupení z komfortní zóny, o smíření. K.A. Tucker dokázala už u Deseti malých nadechnutí, že psát umí. Teď to potvrdila a já už se těším na další knihu ze série.

Lofda
28.12.2023 5 z 5

Aaach! Tohle bylo nádherné čtení.. Od všeho trochu a všeho akorát. Jonah a Calla mě opravu bavili, tohle bylo skvělé HateToLoveStory!! Nejednou jsem si pobrečela (kupodivu mě rozbrečela nejvíc ta prvotní situace s malou Mabel, než se vše vyjasnilo, prožívala jsem s Callou to odcizení s tátou hrozně moc..), ale ještě víc jsem se pár situacím zasmála. Díky Google mapám jsem si procestovala i kus Aljašky, na YT jsem koukla na ukázku bush flying letadel, abych si vše lépe představila.. Tahle knížka měla prostě úplně všechno. A já se teď nemůžu dočkat, až vyjde pokračování!! Nejspíš si pak ještě tento díl přečtu podruhé, aby mi nic neuniklo a těším se na to už teď ;-)

havrmoni
25.12.2023 5 z 5

Smutné i poučné, vtipné a romantické. To vše v jednom. Stejná nemoc, bolestná ztráta, to je něco, co máme společné. Za 5* to stálo.

VasnivaCtenarka
17.12.2023

Od prvních kapitol odehrávajících se na Aljašce taky začínáme vidět vývoj jednotlivých postav, hlavně Cally samotné. Ten je však nenásilný, založený na nově prožitých okamžicích. Byla jsem překvapená, že se nejedná o naivní ani pouze povrchně nastíněné vztahy. Naopak dočkáme se vykreslení a hloubky všech vztahů, které na stránkách autorka zachytila.

K. A. Tucker zde na 344 stranách rozehrává knižní sérii, která nás z kanadského Toronta zavede na Aljašku. Tucker nám však představí Aljašku trošku jinak. Ne jak ji většina z nás zná z filmů či dechberoucích fotografií. Je to Aljaška, krásným scenériím se nevyhneme. Ale v popředí nám Tucker opravdu představí její část, kde je těžké žít. Včetně spousty záludností kolem běžného života. Tímhle mě Tucker rozhodně překvapila. Od knihy jsem totiž neměla velká očekávání. Chtěla jsem si přečíst nenáročný román s jasnou dějovou linkou odehrávající se na pozadí úchvatné přírody.

Jak už jsem nastínila výše, prvních 100 stran bylo trochu těžších. Byť chápu, proč zde musely být, mohly být trošku svižnější. Pak už však byla kniha hezky čtivá a zdlouhavé popisy byly méně časté. Taky jsem si postupně oblíbila postavy kolem naší hrdinky i jí samotnou. Příběh měl nakonec větší rozsah, než jsem očekávala a nebyl zdaleka tak naivní, jak bychom od popisu mohli čekat.

Pokud si chcete přečíst něco nenáročného s příslibem hezkého romantického příběhu, asi víte, co očekávat. Ale nemyslím to ve zlém. Právě s tímto záměrem jsem po knize sáhla. A má očekávání opravdu splnila. Možná co se týče vývoje postav a čtivosti, dokonce předčila.

raty
15.12.2023 4 z 5

Červená knihovna v atraktivním prostředí na Aljašce. Ta byla důvodem, proč jsem si knihu vybrala.
Příběh veselý i smutný, napínavý a láska ve více podobách taky nechybí. Psáno velmi čtivě. Přesto ubírám hvězdičku za neuvěřitelnost a povrchnost příběhu. Prostě taková pohádka u které jsem si ovšem krásně odpočinula.

AliceTief
09.12.2023 5 z 5

Tak tohle se opravdu krásně četlo. Líbí se mi autorčin styl psaní a tato knížka obvzlášť, bulela jsem jako krokodýl. Moc krásný příběh.

Raislin
04.12.2023 5 z 5

Nádherná kniha! Věděla jsem co Wrena čeká a vůbec jsem se nemohla odhodlat ten konec dočíst. Snažila jsem se na jeho rozhodnutí koukat z různých úhlů, ale u všech mi tekly slzy proudem! Samozřejmě jsem se u knihy i nasmála. Jak zde psala Ketfl, jedna z nejlepších knih, možná nejlepší, která zatím letos vyšla.

jeny-v
04.12.2023 5 z 5

Už jsem byla smířená s tím, že u nás další série od Tucker nevyjde. O to víc jsem s nadšením přijala tuto novou, která se podle názvu bude odehrávat na atraktivní Aljašce. První epizodu jsem převálcovala, nešlo se odtrhnout od intenzivního děje, krásné krajiny, báječných lidiček a ve finále optimistického závěru.
Příběh má dva emoční pohledy. V jednom, tom veselejším, kurážný sexy Viking vyzvedne na letišti dceru svého šéfa s odhodláním zkrotit ufňukanou velkoměstskou barbínu v nehostinných podmínkách Bangory. Odloučení dcery s otcem trvalo dlouhých dvacet čtyři let. " Nikdy se mě nesnažil poznat. Proč bych se teď já měla snažit poznat jeho?"
Ten druhý se čte bolestně, je smutný a nejde zadržet slzy. " Lidi si tyhle příběhy o vyléčení pamatují, protože to potřebují. Lidi potřebují naději."
Postavám, ať to je Calla, Diana, Susan, Simon, Jonah, Wren, Agnes i Mabel, vtiskla spisovatelka do srdce hromadu lásky a já zařazuji mezi mé TOP10 v tomto roce.

Akléda_
01.12.2023 3 z 5

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už před lety v originále, ale pak jsem se k tomu nějak nedostala a teď vychází u nás, takže samozřejmě, že jsem si jí chtěla přečíst. A nemůžu říct, že bych toho litovala, ale skákání nadšením do stropu se taky nekonalo. Na začátku mě děsně štvaly ty dlouhé a nezáživné popisy, které hlavně byly úplně zbytečné. K čemu mi byl popis místnosti na x stran, do které jsme vkročili jen jednou za celou dobu? K ničemu. Stejně tak typografická úprava knihy. Grrrr. Já chápu, že někde se zapomenou uvozovky, jsme jenom lidi. Ale tady ta míra překračovala snesitelnost toho, co mi přišlo únosné. A nesmím zapomenout zmínit i přímo logické neshody v textu. Calla má údajně alergii na mléko. Alergii na mléko? Taková věc neexistuje. Buď máte ALERGII NA KRAVSKOU BÍLKOVINU, kdy ale nejíte maso, takže to na Callu nepasovalo. Nebo máte LAKTÓZOVOU INTOLERANCI, kdy vám dělají špatně mléčné výrobky. A já chápu, že pro neznalce v tom může být bordel, ale od toho je redaktor, aby to pohlídal. Taky chápu, když člověk sám jedním z toho netrpí (jako já) tak to asi řešit nebude. Mě to ale fakt vytáčelo. Taky mě hlavně v první polovině vytáčela Calla, kterou jsem měla chuť proplesknout. Pak to ale bylo lepší. Romantika za mě rozhodně nebyla tahač knihy, ten přerod z hate na love mi přišel dost rychlý a neuvěřitelný a ani Jonaha jsem si nijak extra neoblíbila. Uchvátily mě ale popisy samotné Aljašky a ta úplně jiná krajina. Ve spojitosti s létáním a letadly, kterých je v knížce dost to bylo neskutečně originální a bavilo mě to, i když nejsem milovník ani jednoho z toho. A i když autorka moc nezvládla tu romantiku, rodinné vztahy tu byly moc hezké. To, jak k sobě Calla s Wrenem opět hledají cestu a celé to zapojení nemoci do toho bylo sice smutné, ale taky moc hezké a nadějné. Konec byl stejně takový, brečela jsem, ale jsem ráda jak to skončilo. Znovu bych si knížku asi nepřečetla, ale i tak se budu těšit na další dílo od autorky.

Yanny
17.11.2023 5 z 5

Krásná knížka z prostředí Aljašky, která mě tak fascinuje.
Nějaké knihy okolo mě úplně proplují a nemám vůbec potřebu je číst nebo si o nich něco zjišťovat, i když je to třeba i můj oblíbený žánr. A nějaké knížky mě zaujmou naprosto na první pohled, aniž bych znala anotaci, recenze, nebo od autora něco četla. A takhle to bylo přesně s Aljaškou. Už když přišla informace, že má knížka vyjít, věděla jsem, že jí prostě potřebuju!
Divoká příroda, velký kus světa, specifická nátura obyvatel, dny, kdy nezapadá slunce, nebo naopak vůbec nevyjde. a zároveň všechno součástí Spojených států amerických To je Aljaška, jedno z míst, kam bych se určitě někdy chtěla podívat. Sice nejsem moc takový ten „dobrodružný a přírodní“ typ. :D Ale tenhle stát působí jakože je skvělým místem pro nový začátek nebo pro pocit svobody a opravdové nespoutanosti
To jsem přesně od knížky čekala a díky bohu! Bylo to přesně takové. :))
Popisů Aljašky tady bylo hodně, ačkoliv nešlo úplně o nějaké výpravy do divočiny.
Je to klasický romantický příběh - hate to love romantika, slow burn do toho naprosto odlišné světy „holky z velkého města“, kterou zajímá hlavně to, jak vypadá a kluka, který si takové nádhery rád dobírá. Do toho komplikovaný vztah s otcem a vážná nemoc...
Líbilo se mi to moc, dávám pět hvězdiček a vřele doporučuju.
Sice jsem měla místy pocit, že se tam dlouho nic neděje a knížka už měla směřovat ke konci ale nakonec to bylo opravdu emotivní. Brečela jsem, smála se, celý příběh si užila a na konci nostalgicky vzpomínala na začátek.
Má to být první díl série, ale klidně bych to nechala ukončené takhle Ale uvidíme, jestli se pustím do pokračování.

Ivča39
16.11.2023 1 z 5

OK, je to jen příběh a čte se to hezky, většině žen tečou slzy. Mně se líbil vztah mladých, ale umírání na rakovinu takhle jednoduché není, většinou pro ty co zde zůstávají... Odchod Wrena však byl pouze pro příběh a proto byl rychlý a povrchní a to se mi nelíbilo. Mrzí mě že autorka něco takového zvolila, jiné její knihy se mi moc líbí, zachovám jí přízeň, ale už nic podobného nechci číst....