Volání z hlubin

Alea odjakživa miluje vodu. Zároveň z ní má ale velký respekt. Trpí totiž vzácnou nemocí a kontakt s ledovou vodou by jí mohl způsobit smrt. Alespoň tak to prý řekla její adoptivní matce žena, která ji nechala jako malé děvčátko na pláži, a pak navždy zmizela. Když Aleina nevlastní matka vážně onemocní, dívka začne po své biologické matce pátrat. V přístavu se seznámí s partou dětí, kteří si říkají Alfa cru. I když ví, že riskuje život, přijme pozvání na jejich starou jachtu a vyrazí s nimi na moře. Když jednoho dne přijde bouře a ledová vlna smete Aleu pod hladinu, všechno je najednou jinak…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288617/alea-divka-more-SJJ-288617.png 4.4120

Alea, dívka moře (1.)

Alea Aquarius – Der Ruf des Wassers (2015)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kikulka97

Některé věci jsou v knize předvídatelné, každopádně tento svazek vás nenachá ani na chvilku přestat číst. Z akce do akce, dobrodružství neustává. Jedna z nejlepších knížek pro děti, co jsem v poslední době četla.

maja11231

Kniha je zábavná a plná tajemství
Určitě doporučuji

Luc00inka

Knížka je zábavná už od začátku, nic tam nechybí. Doporučuji.

Sekrery

Tuhle knihu jsem si koupila a hned v autě jsem se začetla je mi 13 a tuhle knihu opravdu doporučuju.

Janca001

Tato kniha je velmi dobrodružná, je tam hodně tajemných věcí a vždy se můžete těšit, že se tam něco nového stane

Sandruš

Skvělá kniha. Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy a určitě nelituji, právě naopak - jsem ráda že jsem si ji přečetla. Bavilo mě to od začátku do konce, příběh plný dobrodružství, přátelství..autorce se kniha velmi povedla. Určitě se brzy pustím i do dalších dílů. Jsem zvědavá jak tohle všechno dopadne. Pokud vaháte zda si knihu přečíst, neváhejte, doporučuji všem!

Unicorn_10

Tato knížka mě hodně zaujala,jsou tam šťastné i smutné části . Tato knížka se mi pěkně četla . A doufám že druhý díl bude taky tak pěkný .

unicorn1

Je to ta nejlepší kniha co jsem zatím četla B-D.

DancerJaneBooks

Tahle kniha se mi hodně líbila. Moc se mi do ní ze začátku upřímně nechtělo, ale potom jsem se do ní začetla. Sice není vyprávěná hlavní postavou, jak jsem zvyklá, ale i tak jsem se do její role vcítila. Už se těším, až budu číst další díly, protože vůbec zatím nevím, jak to dopadne.

Supernova

Tahle kniha je - řekla bych - přesně taková, jakou má obálku. Svěží, řekněme, že nekomplikovaná - ale to vůbec není na škodu, jemná, barevná a taky napínavá a jak mi čas dovolí, sahám po dalším dílu. Mám ráda knihy, které vás nechají vstoupit do světa, který je za normálních okolností tak nějak zapovězen, a nemyslím jen "svět fantasy", ale voda mě lákala a kniha splnila účel. Postavy na svůj věk tedy opravdu odvážné.

Aaginka

Pěkná kniha.

Falko
28.12.2017

Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla.

Barik05
03.12.2017

Hezká kniha, sice mi připadá druhý díl lepší a je tam celkem dost překlepů. Jinak moc pěkné, baví mě pozorovat různé zvraty v Aleině životě.

Dracicanda
20.11.2017

Moc pěkná a napínavá kniha. Těším se na další díl.

_tak_asi_simca_
19.11.2017

Kniha mě ze začátku moc nezaujala, ale když jste se do ní od třetí kapitoli začetla, nemohla jsem ji už pustit z ruky. Hrdinové mi přirostli k srdci a když jsem knihu dočetla, nemohla jsem se dočkat toho, až dostanu další díl.

doubravka212
23.10.2017

Podle mě jsou hlavní hrdinové trochu mladí. Já bych si teda nedovedla představit, že bych se vydala se s partou cizích lidí přes oceán.

Eorin
06.09.2017

Ale jo, pěkné a dostat tuto knihu v kýženém věku, byla bych asi nadšená. Jen (jak už poznamenal kdosi přede mnou) mám výtku ohledně "věku" hrdinů, protože autorka si zřejmě představovala jakési románky už trochu starších náctiletých, než je popsáno v knize a všeobecně je i chování hlavních hrdinů velmi diskutabilní. Nicméně jinak je to takové milé a dám se tedy do čtení dalšího dílu, abych věděla, jak to bude pokračovat a jak to nakonec dopadne ;)

Kate_Hall
01.09.2017

Knížka se četla svižně a měla okouzlující děj, autorka má skvělou představivost která dovedla knihu k té správné cestě. Překlad byl výborný. nejvíce se mi líbilo jak autorka dokázala popsat charaktery postav aniž by se moc rozepisovala, ba vůbec se nerozepisovala a přitom vše do sebe skvěle zapadalo.

Kočičídívka10
21.07.2017

Moc doporučuji všem co milují dobrodružství. Mě se to moc líbilo.

Eliška13
02.07.2017

Tato knížka je podle mě bezchybná.
Žádnou knihu jsem doposu nikdy nečetla víckrát ale Alea je vyjímkou.
Jak 1. ta 2. díl jsem si naprosto zamilovala a jsem celá nedočkavá na 3. díl :D

soltera
25.05.2017

Taký milý pekný fantasy
príbeh. Zdá sa mi akoby sa niekto pomýlil v číslovke pri veku Alei, ale aj ostatných, okrem Bena. Moja obľúbená postava je malý Sam, ktorý sa rád túli ten proste nemá chybu. Teším sa na 2.diel.

book123
23.04.2017

Je zvláštní, že nejdřív Alea potkala Lennoxe jen tak v Amsterdamu, kdy jen cítila že mají něco společného.Takové náhody se dějí častěji ale málokdy se přátelství uskuteční.Je to moc hezky napsaný a optimistický příběh se zápletkami a hezkými chvílemi.

Andina123
21.04.2017

Hezky napsaný, ale v knize najdete spoustu chyb. Přijde mi to spíše pro dívky, které mají rády barbíny atd. Ale jinak dobrej příběh.

NevimNetusim
08.04.2017

Tato kniha me nezaujala.. prijde mi velice obycejna.. takovych knih je spoustu.. ani jsem ji nedocetla, protoze me proste prestala bavit.. mozna by bavila mladsi generace.. ale na me je tohle moc ohrane a moc obycejne.. prominte, muj nazor

nikol0783
06.04.2017

I když mi již nějakou chvíli není -náct, tahle knížka mě prostě zaujala a chtěla jsem si ji přečíst. Děj mě hned vtáhl do sebe a nepustil; postavy i prostředí - vše bylo nápadité; příběh sice částečně předvídatelný a psaný vcelku jednoduše, ale je to přeci určeno hlavně pro děti... a podle tohoto kontextu ji i hodnotím. Je moc fajn, že vyšla další kniha, ve které je hlavní hrdinkou dívka a není to žádná klišé princezna :D Pokud hledáte nějaké odpočinkové čtivo nebo jen toužíte po dobrodružství, už víte po čem sáhnout ;)

Elsa14
07.03.2017

Moc hezká kniha, originální. Sice je spíš pro o něco mladší děti než jsem já, jelikož má hodně velká písmenka, ale i tak jsem byla z knihy hrozně moc nadšená. Chtěla bych si pořídit i další díl, protože chci vědět, jak je to tedy s životem Aley pod vodou. Mám na to spoustu otázek. Hrdinové jsou mi velmi sympatičtí, hlavně Ben, který se snaží opravdu všem pomoct.

Kačkaknihomol
16.02.2017

Tato kniha je v pohodě. Taková odpočinková,pohodová a vlastně i originální. Samozřejmě tato kniha má své mouchy, třeba ten věk byl takový nepředstavitelný, ale zatím mně v knize nic neurazilo takže pro milovníky fantasy vřele doporučuju.

emajda
14.02.2017

Je to skvělá kniha doporučuji další díl

Elen telemna
08.02.2017

Knížka byla pěkná, ale nejde o žádný úžas. Obálka je sice hezká a lákavá, ale děj je celkem předvídatelný. Taky se mi tam moc nelíbil vztah mezi Aleou a Lenoxem...
Ale musím uznat, že se čte rychle. Pro mě je tahle knížka spíš taková oddechovka, ale určitě to není nic, k čemu bych se měla v budoucnu někdy vrátit...

orangerose
31.01.2017

Byl to odpočinek od upírů a vlkodlaků, úžasná knížka o dívce z moře, krásná obálka knížky i děj :)