Volání z hlubin

Volání z hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288617/mid_alea-divka-more-SJJ-288617.png 4 359 78

Alea odjakživa miluje vodu. Zároveň z ní má ale velký respekt. Trpí totiž vzácnou nemocí a kontakt s ledovou vodou by jí mohl způsobit smrt. Alespoň tak to prý řekla její adoptivní matce žena, která ji nechala jako malé děvčátko na pláži, a pak navždy zmizela. Když Aleina nevlastní matka vážně onemocní, dívka začne po své biologické matce pátrat. V přístavu se seznámí s partou dětí, kteří si říkají Alfa cru. I když ví, že riskuje život, přijme pozvání na jejich starou jachtu a vyrazí s nimi na moře. Když jednoho dne přijde bouře a ledová vlna smete Aleu pod hladinu, všechno je najednou jinak…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Alea Aquarius – Der Ruf des Wassers , 2015

Luc00inka
15.07.2018 5 z 5

Knížka je zábavná už od začátku, nic tam nechybí. Doporučuji.

Sekrery
07.07.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila a hned v autě jsem se začetla je mi 13 a tuhle knihu opravdu doporučuju.

Janca001
15.04.2018 5 z 5

Tato kniha je velmi dobrodružná, je tam hodně tajemných věcí a vždy se můžete těšit, že se tam něco nového stane

Sandruš
28.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy a určitě nelituji, právě naopak - jsem ráda že jsem si ji přečetla. Bavilo mě to od začátku do konce, příběh plný dobrodružství, přátelství..autorce se kniha velmi povedla. Určitě se brzy pustím i do dalších dílů. Jsem zvědavá jak tohle všechno dopadne. Pokud vaháte zda si knihu přečíst, neváhejte, doporučuji všem!

Unicorn_10
03.03.2018 5 z 5

Tato knížka mě hodně zaujala,jsou tam šťastné i smutné části . Tato knížka se mi pěkně četla . A doufám že druhý díl bude taky tak pěkný .

unicorn1
30.01.2018 5 z 5

Je to ta nejlepší kniha co jsem zatím četla B-D.

DancerJaneBooks
21.01.2018 5 z 5

Tahle kniha se mi hodně líbila. Moc se mi do ní ze začátku upřímně nechtělo, ale potom jsem se do ní začetla. Sice není vyprávěná hlavní postavou, jak jsem zvyklá, ale i tak jsem se do její role vcítila. Už se těším, až budu číst další díly, protože vůbec zatím nevím, jak to dopadne.

Supernova
18.01.2018 5 z 5

Tahle kniha je - řekla bych - přesně taková, jakou má obálku. Svěží, řekněme, že nekomplikovaná - ale to vůbec není na škodu, jemná, barevná a taky napínavá a jak mi čas dovolí, sahám po dalším dílu. Mám ráda knihy, které vás nechají vstoupit do světa, který je za normálních okolností tak nějak zapovězen, a nemyslím jen "svět fantasy", ale voda mě lákala a kniha splnila účel. Postavy na svůj věk tedy opravdu odvážné.

Aaginka
15.01.2018 5 z 5

Pěkná kniha.

Falko
28.12.2017

Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla.

Barik05
03.12.2017 3 z 5

Hezká kniha, sice mi připadá druhý díl lepší a je tam celkem dost překlepů. Jinak moc pěkné, baví mě pozorovat různé zvraty v Aleině životě.

Dracicanda
20.11.2017 5 z 5

Moc pěkná a napínavá kniha. Těším se na další díl.

_tak_asi_simca_
19.11.2017 4 z 5

Kniha mě ze začátku moc nezaujala, ale když jste se do ní od třetí kapitoli začetla, nemohla jsem ji už pustit z ruky. Hrdinové mi přirostli k srdci a když jsem knihu dočetla, nemohla jsem se dočkat toho, až dostanu další díl.

doubravka212
23.10.2017 3 z 5

Podle mě jsou hlavní hrdinové trochu mladí. Já bych si teda nedovedla představit, že bych se vydala se s partou cizích lidí přes oceán.

Eorin
06.09.2017 3 z 5

Ale jo, pěkné a dostat tuto knihu v kýženém věku, byla bych asi nadšená. Jen (jak už poznamenal kdosi přede mnou) mám výtku ohledně "věku" hrdinů, protože autorka si zřejmě představovala jakési románky už trochu starších náctiletých, než je popsáno v knize a všeobecně je i chování hlavních hrdinů velmi diskutabilní. Nicméně jinak je to takové milé a dám se tedy do čtení dalšího dílu, abych věděla, jak to bude pokračovat a jak to nakonec dopadne ;)

Kate_Hall
01.09.2017 5 z 5

Knížka se četla svižně a měla okouzlující děj, autorka má skvělou představivost která dovedla knihu k té správné cestě. Překlad byl výborný. nejvíce se mi líbilo jak autorka dokázala popsat charaktery postav aniž by se moc rozepisovala, ba vůbec se nerozepisovala a přitom vše do sebe skvěle zapadalo.

Kočičídívka10
21.07.2017 5 z 5

Moc doporučuji všem co milují dobrodružství. Mě se to moc líbilo.

Eliška13
02.07.2017 5 z 5

Tato knížka je podle mě bezchybná.
Žádnou knihu jsem doposu nikdy nečetla víckrát ale Alea je vyjímkou.
Jak 1. ta 2. díl jsem si naprosto zamilovala a jsem celá nedočkavá na 3. díl :D

soltera
25.05.2017 4 z 5

Taký milý pekný fantasy
príbeh. Zdá sa mi akoby sa niekto pomýlil v číslovke pri veku Alei, ale aj ostatných, okrem Bena. Moja obľúbená postava je malý Sam, ktorý sa rád túli ten proste nemá chybu. Teším sa na 2.diel.

Andina123
21.04.2017 5 z 5

Hezky napsaný, ale v knize najdete spoustu chyb. Přijde mi to spíše pro dívky, které mají rády barbíny atd. Ale jinak dobrej příběh.