Volání z hlubin

Volání z hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288617/mid_alea-divka-more-SJJ-288617.png 4 359 78

Alea odjakživa miluje vodu. Zároveň z ní má ale velký respekt. Trpí totiž vzácnou nemocí a kontakt s ledovou vodou by jí mohl způsobit smrt. Alespoň tak to prý řekla její adoptivní matce žena, která ji nechala jako malé děvčátko na pláži, a pak navždy zmizela. Když Aleina nevlastní matka vážně onemocní, dívka začne po své biologické matce pátrat. V přístavu se seznámí s partou dětí, kteří si říkají Alfa cru. I když ví, že riskuje život, přijme pozvání na jejich starou jachtu a vyrazí s nimi na moře. Když jednoho dne přijde bouře a ledová vlna smete Aleu pod hladinu, všechno je najednou jinak…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Alea Aquarius – Der Ruf des Wassers , 2015

Marie893
27.04.2021 4 z 5

Skvělá knížka,měla jsem ji přečtenou rychle.Alfa cru jsou ta nejlepší parta o které jsem kdy četla.

misazabkova
14.04.2021 5 z 5

Tato knížka si zaslouží obrovskou pochvalu. Neodložila jsem ji dokud jsem ji neměla přečtenou. Úžasně se četla. Hlavní postava Alea i ostatní členové Alfa cru jsou mi velmi sympatičtí. Určitě si přečtu další díly. :)

Nora759
15.03.2021 4 z 5

Hezká kniha ale nové díly jsou lepší:-)

Ailee
04.03.2021 4 z 5

Kdybych měla hodnotit za sebe, asi bych dala tři hvězdičky, ale když budu objektivní a přihlédnu k tomu, komu je kniha určená, dávám rozhodně za čtyři. Ano, bylo tam pár situací, kdy se postavy rozhodovaly poněkud nereálně a až moc se hrálo na náhodu, což nemám ráda, ale příběh jako takový byl čtivý a zajímavý. I když jsme se toho moc dozvědět nestihli a byl konec. A Sammy? Ten prcek je k sežrání! Doporučuji spíše pro mladší čtenáře, ale jako oddechovka klidně i pro starší.

Adee.K
03.03.2021 4 z 5

Ze začátku mě to bavilo, ale pak mě nadšení pomalu opouštělo. Děj mi přišel předvídatelný a spíše pro mladší.

Tialexa
25.01.2021 5 z 5

Tahle knížka mě vtáhla do děje. Stačily mi dva dny na přečtení. Doporučuji ji všem které baví číst fantasy .

Knihomilka19
08.12.2020 5 z 5

Prostě boží

inachisio
18.08.2020 4 z 5

Hezké. Přečteno jedním dechem.

Kopretina1
12.08.2020 5 z 5

Přečetla jsem už všechny čtyři díly a čekám na pátý. Tahle kniha je prostě úžasná!

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

Připadá mi, že hodnotím dneska všechny knihy nějak moc kladně na to, jak jsem v poslední době na každou druhou knihu říkala, jaká je to hovadina :´D.
Každopádně Alea, dívka moře je jedna z mých oblíbených knižních sérií, protože zhruba ty dva roky zpátky mě to velmi bavilo. Četla jsem zhruba první tři nebo čtyři díly a u prvního dílu prostě není pořádně co vytknout. Pro věkovou skupinu, jako jsem tehdy byla já je tohle ideální knížka (teda spíše pro dívky) a i když teď už by mě to asi nechytlo tolik, hodnotím to z pohledu mého tehdejšího já. Takže pecka!

ElessaRiverbow
29.07.2020 5 z 5

I po zhruba třech letech mě kniha okouzlila a já se od ní nemohla téměř odtrhnout. Moc se mi líbí propracovaný svět pod hladinou, všechna ta stvoření a celkově nápad s mořskými lidmi. Příběh skákal z akce do akce, takže nebyla chvíle, kdy bych se nudila. Postavy byly sympatické, i když Sammy mi přišel místy až moc otravný. V knihovničce mám všechny čtyři díly a netrpělivě čekám na další :D

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Kouzelná, milá, zábavná a laskavá kniha. Ideální na letní prázdniny.

Elka252
19.03.2020 5 z 5

Nádherná, nádherná, nádherná kniha.....

Retketka
02.03.2020 5 z 5

Super kniha, od které se neodtrhnete, dokud ji nedočtete. Tanya Stewner umí výborně psát.

chesneymonkey
13.01.2020 5 z 5

Paráda, prostě super napínavé, zajímavé

kolacky
16.12.2019 4 z 5

Zajímavý nápad a dobře zpracované, ani trochu infantilně, jak by bylo nasnadě. Líbilo se mi to a i ve svém pokročilejším věku se těším na celou sérii.

Strážkyně-žab
24.02.2019 5 z 5

Perfektní kniha, která mě naprosto pohltila a nedalo se od ní odtrhnout. Není co dodat. DOPORUČUJI!

Vendula39
31.12.2018 4 z 5

Knížka téměř bezchybnás chytlavým obsahem. Vřele doporučuji.

Kikulka97
05.09.2018 4 z 5

Některé věci jsou v knize předvídatelné, každopádně tento svazek vás nenachá ani na chvilku přestat číst. Z akce do akce, dobrodružství neustává. Jedna z nejlepších knížek pro děti, co jsem v poslední době četla.

maja11231
20.07.2018 5 z 5

Kniha je zábavná a plná tajemství
Určitě doporučuji