Volání z hlubin

Volání z hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288617/mid_alea-divka-more-SJJ-288617.png 4 359 78

Alea odjakživa miluje vodu. Zároveň z ní má ale velký respekt. Trpí totiž vzácnou nemocí a kontakt s ledovou vodou by jí mohl způsobit smrt. Alespoň tak to prý řekla její adoptivní matce žena, která ji nechala jako malé děvčátko na pláži, a pak navždy zmizela. Když Aleina nevlastní matka vážně onemocní, dívka začne po své biologické matce pátrat. V přístavu se seznámí s partou dětí, kteří si říkají Alfa cru. I když ví, že riskuje život, přijme pozvání na jejich starou jachtu a vyrazí s nimi na moře. Když jednoho dne přijde bouře a ledová vlna smete Aleu pod hladinu, všechno je najednou jinak…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Alea Aquarius – Der Ruf des Wassers , 2015

NevimNetusim
08.04.2017

Tato kniha me nezaujala.. prijde mi velice obycejna.. takovych knih je spoustu.. ani jsem ji nedocetla, protoze me proste prestala bavit.. mozna by bavila mladsi generace.. ale na me je tohle moc ohrane a moc obycejne.. prominte, muj nazor

nikolthestrange
06.04.2017 5 z 5

I když mi již nějakou chvíli není -náct, tahle knížka mě prostě zaujala a chtěla jsem si ji přečíst. Děj mě hned vtáhl do sebe a nepustil; postavy i prostředí - vše bylo nápadité; příběh sice částečně předvídatelný a psaný vcelku jednoduše, ale je to přeci určeno hlavně pro děti... a podle tohoto kontextu ji i hodnotím. Je moc fajn, že vyšla další kniha, ve které je hlavní hrdinkou dívka a není to žádná klišé princezna :D Pokud hledáte nějaké odpočinkové čtivo nebo jen toužíte po dobrodružství, už víte po čem sáhnout ;)

Elsa14
07.03.2017 5 z 5

Moc hezká kniha, originální. Sice je spíš pro o něco mladší děti než jsem já, jelikož má hodně velká písmenka, ale i tak jsem byla z knihy hrozně moc nadšená. Chtěla bych si pořídit i další díl, protože chci vědět, jak je to tedy s životem Aley pod vodou. Mám na to spoustu otázek. Hrdinové jsou mi velmi sympatičtí, hlavně Ben, který se snaží opravdu všem pomoct.

Kačkaknihomol
16.02.2017 4 z 5

Tato kniha je v pohodě. Taková odpočinková,pohodová a vlastně i originální. Samozřejmě tato kniha má své mouchy, třeba ten věk byl takový nepředstavitelný, ale zatím mně v knize nic neurazilo takže pro milovníky fantasy vřele doporučuju.

emajda
14.02.2017

Je to skvělá kniha doporučuji další díl

Elen telemna
08.02.2017 3 z 5

Knížka byla pěkná, ale nejde o žádný úžas. Obálka je sice hezká a lákavá, ale děj je celkem předvídatelný. Taky se mi tam moc nelíbil vztah mezi Aleou a Lenoxem.
Ale musím uznat, že se čte rychle. Pro mě je tahle knížka spíš taková oddechovka, ale určitě to není nic, k čemu bych se měla v budoucnu někdy vrátit.

orangerose
31.01.2017 5 z 5

Byl to odpočinek od upírů a vlkodlaků, úžasná knížka o dívce z moře, krásná obálka knížky i děj :)

asodomkova
18.01.2017 5 z 5

Byla to opravdu výborná knížka.

Alfička03
04.01.2017 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Měla děj a to se mi na ní nejvíc líbilo. Krásný příběh se spoustou zápletek a přátelstvím. Vřele doporučuji.

LoonyLovegood
14.11.2016 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, avšak příběh je až moc prvoplánový a lehce předvídatelný. Je vhodnější spíše pro mladší čtenáře (do 10 let).

Nelimilujeknihy
01.11.2016 5 z 5

Kniha byla moc hezká, příběh super a těšim se moc na druhý díl! Doporučuji :)

Marthas
17.09.2016 1 z 5

Velmi čtivé, překombinované a těžce uvěřitelné...
Nevím, zda budu další díl číst...

tomato.25
17.09.2016 5 z 5

Tahle kniha byla úžasná. Pro mě je to něco jiného a ikdyž mám ráda dívčí romány tak jsem ráda že tohle román nebyl. Štve mě, že knížka ještě nemá pokračování ani v originále.

Alča31
01.09.2016 5 z 5

Tato knížka byla jednou z prvních, které jsem na druhém stupni základní školy četla. Její koupení byla vlastně náhoda, za kterou jsem ale pořád strašně ráda. Je jedno jestli je vám 10 nebo 17, tahle kniha si získá prostě každého, jak příběhem tak i postavami.

Forestlia
17.08.2016 5 z 5

Společně se sérií spirit animals je toto má nejoblíbenější kniha.Velmi zajímavý příběh a stále optimistický Sammy :) mě opravdu oslovili.Doporučuji a doufám, že přeloží i další díl.

anonym02
10.06.2016 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavě napsána , ale přišlo mi, že je to napodobenina spoustu ostatních knih. I tak jsem, ale ráda, že jsem si knihu koupila. Byla zajímavá, napínavá a krásně napsaná ...
O teto knize bych mohla napsat ještě deset dalších řádku , ale kdo by to chtěl číst, když si může přečíst rovnou celou knihu . =-P

JanaDor
25.05.2016 3 z 5

Líbí se mi nápad, čtivé zpracování, ale něco tomu chybí, abych byla nadšená bez poznámek. Raději bych měla fantasy na reálných základech, protože který rodič či pěstoun pustí své dvanáctileté dítě samotné na plavbu lodí po moři s partou dětí? K tomu, když má nebezpečnou nemoc, která se týká vody? Když opomenu tyto detaily, tak pohádková část o přeměně a vymyšleném mořském světě je hezká. Cílové skupině, které je kniha určená, se příběh bude asi líbit. A to je nejdůležitější.
Kniha má nádherný obal. Obsahuje jisté ekologické prvky, které do děje zapadnou přirozeně. Upozorňují na znečistění moře. Příběh je napsán jednoduše, ale některé slova se často opakují. Dětem to nejspíš vadit nebude.

ElisR1
22.05.2016 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco trochu víc. Spíš ji ocení mladší čtenáři.