Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7319 964

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

k009
22.02.2014 3 z 5

Po dlouhé době jsem četl pohádku :) Musím přiznat, že na základě recenzí a mediální chvály jsem od téhle knihy čekal mnohem více, než jsem si z ní odnesl. Na jednu stranu je to poutavý příběh, který v sobě nese určitě poselství. Každý by měl jít svému stěstí naproti, protože na něj rozhodně nečeká. Na druhou stranu mně připadalo, že různých znamení a mouder bylo v knihe až moc. Pěkný byl závěr. Jednou se ke knize vrátím a třeba ji pojmu jinak. Zatím je to na tři hvězdy.

Ravabi
19.02.2014 5 z 5

Takový pohádkový příběh plný moudra a jakémsi pocitu, že přeci jen něco je mezi nebem a zemí. :) Od Paula C. se mi nejvíce líbil právě alchymista. Žádné složitosti, hezké zpracování- přečetla jsem ji jedním dechem s neustálím úsměvem na rtech. :)

Pišingr
16.02.2014 2 z 5

Trochu příliš "polopatě" podán návod na štěstí... pardon, Štěstí s velkým Š, kdyby to někomu nedocházelo.

kury
11.02.2014 5 z 5

Velmi povedená knížka od autora se zajímavým přístupem k životu. Doporuči všem, kteří se nebrání novým myšlenkám.

narcisonanis
10.02.2014 5 z 5

Zvláštní, jak se tady v hodnoceních jde do extrémů. Buď se lidem vyloženě líbila, nebo zkrátka ne. Já patřím do první kategorie. Coelha jsem dlouho míjel, vnímal jsem jej jako uznávaného současného autora, který je tak nějak "v kurzu" a možná se veze na úspěchu vychvalování svých skalních fanoušků-čtenářů.

Jaké bylo mé překvapení po několika přečtených stránkách Alchymisty. Najednou jsem pochopil ty, kteří ho vychvalovali. Věřím, že spousta lidem by tato kniha dovedla otevřít oči a tak trochu i změnit život (a třeba se tak už i stalo). Avšak také věřím, že čtenářům se to mohlo zdát nudné, nespádové a nezáživné. Záleží na každém, co si z toho odnese. Co víc dodat - MAKTUB :)

Darf...
10.02.2014 4 z 5

Moje první knížka od Coelha. Myslím, že jsem si vybrala dobře. Kniha je plná moudrosti, která je podávána formou pohádkového příběhu, tedy pro mě nenásilně. Myslím, že stojí za přečtení. Čtyři hvězdy určitě zaslouženě.

Market10
26.01.2014 2 z 5

Říkala jsem si, když to všichni tak vychvalují, taky si to teda přečtu. A tohleto šílenství kolem Alchymisty jsem prostě nepochopila. Příběh možná zajímavý, ale forma a podání mi naprosto nevyhovovaly. A všechny ty rádoby moudra si Coelho taky mohl odpustit...

Lenourt
23.01.2014 2 z 5

Za první polovinu plný počet, za druhou - slabota!
Příběh plný krásných myšlenek, které se po polovině knihy už jen stále dokola opakují, což dodává příběhu na zdlouhavosti a lascívnosti... Škoda! Malý princ v bledě modrém, ale jen první polovina, ze které jsem byla ale opravdu nadšená...

timelady
23.01.2014 2 z 5

Při četbě jsem si místy přála, abych vedle sebe měla dva filozofy a kněze, kteří by mi pomohli knihu vysvětlit.

ideaface
09.01.2014 5 z 5

moje osudová kniha

Ajaiwik
05.01.2014 5 z 5

Kniha, kterápřináší jedno životní moudro za druhým. Doporučuju, zhltla jsem ji strašně rychle, je skvělá :)

bookgover
25.12.2013 4 z 5

Příjemná pohádka k zamyšlení

KattyV.
14.12.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc se mi líbila a dodala mi odvahu uskutečnit můj Osobní příběh. :-)

Sayuri
10.12.2013 5 z 5

Krásná kniha a poutavý příběh. Coelho je génius, dodalo mi to spousty vnitřní síly! :)

Natique
07.12.2013 5 z 5

Krásná kniha.

tynka65
04.12.2013 5 z 5

Je fascinující jak Coelho dokáže promlouvat takřka formout pohádky do našich duší. Kniha mě naprosto pohltila a mohu ji jen doporučit

heluset007
03.12.2013

Velmi připomíná Malého prince, a protože jsem nebyla tolik nadšená ani z něj, ani Alchymista mě nijak zvlášť nezaujal.

kvarkan
14.11.2013 5 z 5

Nečekala jsem, že mě tato knížka tak vezme... co dodat...

Jitkal
07.11.2013 1 z 5

Nelíbila.

kuceraga
04.11.2013 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, působila na mě tak pozitivně a probouzela ve mě optimismus. Musím sice přiznat, že styl jakým je naspaná mi připadal poněkud dětský, ale to přeci naše sny jsou mnohdy také. Doporučuji k přečtení.

brazilská literatura

Paulo Coelho