Gemina

Gemina https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/bmid_gemina-vUC-325595.jpg 5 740 155

Akta Illuminae série

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gemina , 2016

kikizubik
04.01.2021 5 z 5

Byla to jízda od začátku do konce! Ale na první díl to podle mého názoru nemělo, Gemina šlapala Illuminae na paty, ale Kady a Ezra jsou stále mí favorité!

kyky0
26.12.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Myslela jsem že první díl to nepřekoná, ale jak jsem se spletla. Naprosto boží!

blanka5960
18.11.2020 5 z 5

Po Illuminae jsem se bez zaváhání vrhla ihned na druhý díl. V tomto díle se nacházíme na skokové stanici Heimdall. Setkáváme se s novými hrdiny, Hannou a Nikem, kteří se pokusí spolu s dalšími zabránit vojákům BeiTechu zničit tuto stanici.
I tento díl je nabitý akcí, bojem, humorem, nenadálými zvraty, objeví se i starý známý SPIRO, prostě se nenudíte ani chvilinku.
Grafické zpracování, za mne stejně jako v prvním díle perfektní.
Mimochodem stránku, kde jsou vyobrazení vojáci, jsem si prohlížela několikrát a zjišťovala, kdo jak vypadá.
Konec knihy byl emotivní, neočekávaný a já se těším na další díl.

kate9326
01.10.2020 5 z 5

Skvělá fantasy...

Luccinda
24.08.2020 5 z 5

Noví hrdinové, nové prostředí, stejný nepřítel. Trilogie Akta Illuminae nám představuje jeden z nejkomplexnějších a nejsofistikovanějších příběhů v rámci young adult literatury, a možná i v rámci literatury celkově. Knížka Gemina časově přímo navazuje na předchozí díl, z vesmírné lodi se ale přesouváme do prostředí skokové stanice Heimdall, kterou objevujeme prostřednictvím nových protagonistů. Brzy zjistíte, že Hanna je ještě větší badass hrdinka než Kady z Illuminae, přičemž její protějšek Nik rozhodně nezůstává pozadu. Autoři si s charaktery jak hlavních, tak i vedlejších postav opravdu vyhráli - jednotlivé postavy v knížce rozpoznáte třeba jen na základě dialogů. Komunikace obecně je v obou dvou dílech opravdu bravurně zvládnutá, rozhovory mezi postavami jsou smysluplné a celý příběh na nich zkrátka stojí.

Gemina je opět neuvěřitelně čtivá, stránky vám doslova mizí pod rukama a stejně jako v Illuminae tu není nouze o dějové zvraty, které byste si nedokázali představit ani v tom nejšílenějším snu. Grafická stránka je opět nepřekonatelná, každá stránka je pohlazení pro oči a číst něco takového je zkrátka nezapomenutelné!

roso.mak
22.08.2020 5 z 5

Ok, tak tu máme jiné prostředí, jiné hrdiny, i když ti původní se nakonec také objeví. Opět tu máme dva puberťáky, kteří ještě víc než v prvním díle ztrácí velmi drahocenný čas absolutně zbytečnýma kecama a opět několik dalších věcí, které se po, aby to bylo dostatečně drámo. Osnova knihy je vlastně velmi velmi podobná prvnímu dílu. A opět se také nedozvíme, co motivuje vojáky Bei-techu vraždění nevinných.

ydnac
16.08.2020 5 z 5

Hooooodně dobře se to četlo :-) tahle série se mi dostala pod kůži a těším se na 3.díl.
Líbila se mi ta možnost dvou paralelních světů :-) skvěle vymyšleno, skvěle popsáno, dobře pochopeno :-) Opět musím vyzdvihnout fantastickou grafiku, autor si dal záležet a je to něco mimořádného!!!

Larinka142
04.08.2020 5 z 5

Takže... musím uznat, že se to v něčem podobalo prvnímu dílu, ale zdálo se mi to jinak docela originální. Moc jsem nepobírala ty dvojí univerza, ale to hlavní jsem snad pochopila. Doporučuji. Tahle kniha je pro ty co prostě mají rádi knihy o vesmíru.

Danago
27.07.2020 2 z 5

Naprosto se shoduji s momo01, taky to není pro mě...

Skřítek77
24.07.2020 3 z 5

Podobně jako v případě prvního dílu, i zde forma vítěz nad obsahem. Zůstávám mile překvapená, že se čtivý a napínavý příběh dá vyprávět pouze formou přepisů záznamů z kamer, palubních hlášení a chatů a vizuální podoba knížky je opravdu krásná a originální. Samotný příběh ale nic moc, hlavní postavy další citliví a nesmrtelní superhrdinové.

momo01
10.07.2020 2 z 5

Noví hrdinové, ale podle zcela stejné šablony. Navíc wow efekt z použité formy se u druhého dílu už nekonal. SPIRA málo a naopak jsem měla plné zuby hlavních postav: mladý zločinec se srdcem ze zlata; krásná chytrá i vzdělaná dívka a navíc skvělá bojovnice. A padouši jsou prostě ukázkoví padouši a navíc děsně vymatlaní, kteří se neumí v náročných situacích racionálně rozhodovat. A do toho láska jako trám a vedle toho ještě brouci mozkoužrouti. Neočekávala jsem hlubší přesah, ale na tohle jsem už asi prostě stará.
Dobrá grafika a zajímavý nápad dělá hodně, a tak alespoň 2 hvězdy.

Adýsek
06.07.2020 4 z 5

Znovu musím vynést do nebes úžasnou grafickou úpravu!
Po dočtení jsem byla s knihy úplně nadšená, ale s postupem času mi nadšení opadává.
Vytkla bych trochu moc překombinovaný konec. Upřímně, ale nevím, jak jinak bych to za autory vyřešila.
Co mi ale stále kouzlí úsměv na tváři, co se této série týče, je Nik. Jeho humor a citáty, které jsem si z knihy vypsala, umí spravit den :-).
"Vesmír má fakt hnusný smysl pro humor."

Peta1607
05.07.2020 5 z 5

Prostě pecka :D U téhle série se prokletí druhého dílu nekoná, protože Gemina je ještě větší pecka než Illuminae. Jsem velice zvědavá na třetí díl.

lucakuca
27.06.2020 4 z 5

Kniha je plná akce – reakce – destrukce, objeví se škůdce, svůdce, zrádce či špatný vojevůdce. Proběhne spolupráce, sem tam i provokace, částečně mystifikace, mimozemská konzumace, potřebná konfiskace a konečná likvidace. "Milášek" SPIRO je zpět – „Závisí na tobě celý vesmír. Ne, že bych naléhal… Tak už jdi!!!“

Hanulka854
08.06.2020 5 z 5

BOŽÍ, BOŽÍ, BOŽÍ, BOŽÍ!!!!
KAPITÁLKY XD

Knihomolka10942
10.05.2020 5 z 5

O 1000% lepší než první díl! Asi má nová nejoblíbenější kniha!

leník511
23.03.2020 5 z 5

Boží !!! To, co mi malinko chybělo v prvním díle, tak tady bylo.

chaera
22.03.2020 4 z 5

Líbilo se mi to o něco méně než předešlý díl. Sice zde bylo více akce a napětí, ale vzhledem k žánru je čtenáři jasné, jak každá taková akce dopadne. Takže trochu předvídatelné, i když musím uznat, že některé scény mě dost zaskočily. Po grafické stránce opět dokonalé dílo a musím ocenit i originální zápletku. Momentálně mám rozečtený poslední díl a netuším, co budu se svým životem dělat až tato série skončí. Nejlepší by bylo, kdyby existovalo aspoň tolik dílů, co jich má seriál Ulice. 4.5/5

Fifineek
18.03.2020 5 z 5

„Rád bych nějak asimiloval, ale sklony vašeho druhu k rozmnožovacímu humoru prostě nechápu.“

Prvním dílem nás provázel pár Kady Grant a Ezra Mason, kteří byli na útěku z Kerenzy IV., na kterou zaútočila společnost BeiTech, a měli namířeno na Skokovou stanici Heimdall.
V díle druhém je to půvabná Hanna Donnelly, dcera velitele Skokové stanice Heimdall a potetovaný kriminálník Niklas Malikov, člen rodiny Domu nožů. Důležitou postavou je také Nikova sestřenice Ella přezdívaná "Paučok", patnáctiletá profesionální hackerka. BeiTech pokračuje v zahlazování stop a proto na stanici pošle speciálně vycvičené komando 24 elitních zabijáků, v čele s Falkem "Kerberosem", kteří se mají o veškeré důkazy na stanici postarat a dohlédnout na její následné zničení. Celou situaci na stanici ještě komplikuje útěk vesmírných agresivních predátorů, kteří se živí elektromagnetickými frekvencemi nebo hrozba rozervání časoprostorového kontinua, které pomáhá vyřešit náš starý známý SPIRO.

Spisovatelské duo Amie Kaufmanové & Jaye Kristoffa je opravdu geniální. Opět se jim podařilo vymyslet dokonalé charaktery postav, o kterých se dozvídáme v průběhu příběhu stále nové a zajímavé informace z jejich minulosti. Oproti prvnímu dílu kniha kromě přepisů kamerových záznamů, online konverzací nebo vojenských rozkazů obsahuje i záznamy z ilustrovaného deníku Hanny, který je opravdu dokonalý a vtipný. Na jedné se smějete vtipům hlavních hrdinů z plných plic a stránce druhé si z nervozity koušete nehty jak to bude celé pokračovat.

Díky prázdninám jsem knihu doslova zhltal za 2 dny a byl to ještě větší nářez než díl předchozí! Pokud jste jako já a přečetli jste si pouze první díl s tím, že si další přečtěte až jindy, tak rozhodně na nic nečekejte a jděte si ho přečíst hned!

ElissBooks
08.03.2020 5 z 5

ak tohle byla ještě větší jízda než první díl! Jako já to fakt totálně miluju. Příběh mi sedl ještě víc než v prvním díle a hlavní postavy jsem si naprosto zamilovala a hrozně mi přirostly k srdci. Hanna byla prostě boží bloncka a Nik sexy padouch a tohle jejich duo mě dostávalo celou knihu. Příběh byl ještě víc akčnější a nejvíce se mi na něm líbilo to, že vždy když se zbavili nějakého toho teroristy, tak jeho fotku, přeškrtli velkým křížkem a na jedné dvoustránce jste mohli sledovat, kolik jich ještě zbývá, což mě hrozně bavilo. Konec sice nebyl tak moc přelomový jako u jedničky, ale také to bylo fakt dobré. Ale víc mě bavil průběh knihy, než právě ten konec. Rozhodně vám to moc a moc doporučuji, takhle série je boží a tenhle díl byl opravdová pecka!

5⭐️/5⭐️ - Miluju to! :-) Ještě lepší než Illuminae!