Z deníku ajťáka

Z deníku ajťáka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269064/mid_z-deniku-ajtaka-269064.jpg 3 214 57

Ajťák série

Humorná próza známého herce a komika vyprávějící příhody ze života jedné ajťácké party, který je plný koblih, sladkých limonád, kabelů, mejlů a snů o holkách z právního oddělení, ke kterým se naši hrdinové snaží marně přiblížit. „Čekám, až mi potvrdí přátelství. Říkám si jestli vůbec poznala, že jde o mě. Jako profilovku mám totiž fotku Harryho Pottera.“ I ajťák umí vyznat ženě lásku. „Zkusím jí smazat poštu a počkám, až zavolá na helpdesk.“ I ajťák má svoje mužné zbraně. „Tak nevolá, asi jí smazaná pošta nezajímá.“ I ajťák prožívá citová zklamání. Spisovatel, herec a komik Lukáš Pavlásek je spolehlivý průvodce po tajných zákoutích ajťákovy rozpolcené duše. Ví toho o skrytém světě systémáků hodně. Býval ajťákem a teď vás bere na totální ajťácký mejdan. Stanete se: e-milovníkem, lovcem internetových nevěst, účastníkem teambuildingu, halucinogenním závislákem na koblize 2.0, drsňáckým pakem v tričku „Ajťáka musíš nemilovat“, zakladatelem osady podle Goodle maps, vytuněným ochráncem světa před mimozemskou invazí a Petrem Bezručem českého punku. Ale hlavně se budete smát.... celý text

dmnk
06.01.2019 1 z 5

Dočetla jsem to v rámci čtenářské výzvy, ale bylo to hrozný. Myslela jsem, že to bude vtipné, protože Pavláskův humor se mi vcelku líbí. Ale vtipné to bohužel nebylo vůbec.

lassse
12.11.2018 3 z 5

Ale jo, občas to pobaví, zvláště, když jsem ze stejného oboru.

Lucek
06.11.2018 1 z 5

Nebavilo, nedočteno.

verulinka20
26.08.2018 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý! Relativně dlouho se mi nestalo, že bych se u knihy doslova nahlas smála, to až u této.
Jako je jasné, že některé situace jsou trochu nadnesené a že ajťáci jsou zcela normální lidé (mnohdy možná normálnější než v jiných oborech), ale přesto tomu musím dát plný počet hvězd, bylo to skvělý čtení a těším se na druhý díl ;D

sola_lupa
27.04.2018 1 z 5

Útlá knížka uprostřed objemnějších svazků v knihovně... tak proč ji nezkusit. Příště si tohle přemýšlení rozmyslím. Až na Kropáčkovi pokusy zažít každý den něco nového, to bylo takové nijaké. Vtip knihy mě bohužel minul.

Dany58
13.03.2018 odpad!

Knížku jsem přečetla v autobusu cestou ze školení (nic jiného jsem u sebe neměla), ale moc jsem se nebavila. Nechápu proč tato útlá brožovaná knížka stojí 245 Kč. Ještě, že jsem si ji půjčila v knihovně.

Clea3112
17.11.2017 3 z 5

Úsměv na rtech u mě kniha vyvolala a to se počítá :) Nenáročná pohodovka, a pokud máte ve svém okolí nějakého ajťáčka, vaše laskavé pochopení pro něj se jistě prohloubí....Oni ten svět prostě vidí "trošku"
jinak :)

freejazz
15.11.2017 odpad!

keby som napísal a nebodaj vydal niečo takéto, chodím po kanáloch. naletel som na meno a popularitu. toto bolo supertrápne a prázdne, škoda času

aktak1203
15.05.2017 2 z 5

Trochu trapné čtení, ale chápu, že si najde své čtenáře - asi Ajťáky?? Ale nechci být zlá, já sama jsem nic nenapsala a asi je na to potřeba trochu talentu. Hodit na papír myšlenky nestačí.

kusma
22.03.2017 3 z 5

Některé kapitoly byly výborné, většina ale pouze průměrná. Povedla se víc druhá polovina knihy. Jako oddechovka naprosto ideální.

habs
17.03.2017 4 z 5

Bavil jsem se dobře, měsíce u kterých jsem se smál nahlas značně převažovaly nad těmi "slabšími".
Můžu s klidným svědomím doporučit všem kdo přišli do styku s nějakým ajťákem, :-)

karel0684
25.02.2017 3 z 5

Nejhorší na této knize je, že takoví ajťáci existují. A ještě horší jsou uživatelé.

Miqqie
16.02.2017 3 z 5

Četl jsem s dlouhými přestávkami, ale moc to nevadilo, protože nejde o ucelený děj. Co jsem ale při čtení musel naprosto zásadově dodržovat, bylo čtení textu s vnitřním hlasem Lukáše Pavláska. Až teprve tehdy to bylo vtipné. Bez tohoto vylepšení to byly nudné a absurdní příběhy. Takže když jsem striktně dodržoval toto pravidlo, dobře jsem se bavil.
Jeho fanouškům doporučuji a nezapomeňte na jeho hlas :)

chanahd
11.02.2017 2 z 5

Moc humorné mi to nepřišlo.

pkweb.eu
26.01.2017 4 z 5

Vesměs je to přesně podle očekávání. Kniha mě ničím nepřekvapila a docela jsem se pobavil.

SmajlinkaCZ
19.11.2016

Neurazilo, nenadchlo.

frkotik
27.10.2016 2 z 5

To teda byla slabota. Nejhorší byla ta zarámovanost jednotlivých příběhů vždy do jednoho měsíce, dost uměle vytvořené... Myslel jsem si, jaká to nebude bomba a nebyla :)

Strmiska
23.10.2016

Pro pracovníky v IT povinná četba.

ajtak
18.10.2016 2 z 5

Sice kniha začala nadějně, i jsem se zasmál, ale pak už mi tam toho moc vtipného nepřišlo. Je to krátká kniha, ale spíše za to nestojí, čekal jsem nějaký lepší humor typu it crowd, tbbt apod. Možná kdyby to autor vyprávěl, tak by to bylo vtipnější. Nebo by to musel psát opravdu ajťák, který zná takové ty technické průpovídky.

Ben Nevis
06.10.2016 3 z 5

Nějací ajťáci se v tom asi najdou a budou kejhat jako potrefená husa. Nicméně nedá se říct, že by knížka charakterizovala celé toto povolání a jeho protagonisty. Někteří ajťáci koukají v práci na filmy, jiní lítají jako hadr na holi. Záleží na firmě. Je však pravda, že to povolání přitahuje určité typy inteligence víc než jiné. :-)
Humor mi tu však přijde poněkud nedotažený. Hlavní hrdina se rozhodne pro nějakou akci/činnost/změnu a pak ji na začátku nebo v půlce vzdá a to je celá zápletka měsíce. Často mi bylo spíš trapně než abych se bavila. IT crowd to prostě není.