Agatha Raisinová a otrávený koláč

Agatha Raisinová a otrávený koláč https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130707/bmid_agatha-raisinova-a-otraveny-kolac-cOR-130707.jpg 4 184 56

Agatha Raisinová série

Agatha Raisinová, úspěšná londýnská podnikatelka, se ze dne na den rozhodne skoncovat se svým dosavadním životem. Prodá nejen svou PR firmu, ale i londýnský byt a odstěhuje se do poklidné anglické vesničky Carsely, kde si chce užívat předčasný důchod. Jenže po krátkém čase si uvědomí, že Carsely je na ní až moc poklidné a že se jí nedaří navázat přátelské vztahy s místními. Rozhodne se proto zúčastnit tamější soutěže o nejlepší koláč, a to přestože za celý život tak nanejvýš ohřívala jídlo v mikrovlnce. Aby měla šanci vyhrát, koupí koláč v jednom z nejlepších londýnských lahůdkářství a hodlá ho vydávat za svůj výtvor. Jenže soutěž se nakonec nevyvine podle jejích představ, arbitr se na ni dívá skrz prsty a po ochutnání jejího koláče navíc zemře. Agatha je tedy najednou podezřelá z vraždy, a nadto musí přiznat, že podváděla. Aby mohla očistit své jméno, nezbývá jí nic jiného než sama vypátrat, kdo skutečně vraždil. zdroj: www.pitaval.cz... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Agatha Raisin and the Quiche of Death , 1992

ut.la
30.04.2023 4 z 5

Příjemná oddychová detektivka z britského venkova. Bez velkých drasťáren. Dobře se četlo.

knihomolka_68
19.03.2023 3 z 5

Taková pohodová detektivka trošku ve stylu slečny Marplové. Nic výjimečného, ale jako krátká oddychovka docela fajn.

Kudlanka03
17.01.2023 4 z 5

První díl z celkově šesti.
Poprvé se potkáváme s Agathou Raisinovou, majitelkou PR firmy. Je vykreslená jako menší kulatá dáma s mikádem, je tvrdá, umí novináře ukonejšit i vydírat zároveň.
Jenže se věci mění. Agatha se ocitá v Carsely. Je to poklidné místo, kde je kostel, reverend, reverendova žena, řeznictví, hospůdka u Zuřivého lva. Je tu protivná sousedka a další.
Jemná a úsměvná zápletka, kdy Agatha podvádí a do soutěže donese koupený koláč (v originálu quiche – a tak se o něm celou dobu píše), který ale způsobí velmi rozsáhlé problémy.
Agatha si to celé nenechá líbit, začne na vlastní triko (halenku) pátrat co kdy kde kdo a jak.
Mezitím si začíná zvykat na místo, na lidi, stane se součástí Dámského spolku a prostě život plyne. Ke konci knihy se konečně objeví i záhadný James Lacey. Ten se tu zatím jen mihne, ale v dalších dílech dostane více prostoru. Je to oddechovka, velmi milá oddechovka a tento díl se nedá moc sehnat, taky jsem za něj dala na antikvariátu 400 kč. Takže mě to asi hodně bavilo.

dr.romca
18.09.2022 3 z 5

Pohodová detektivka z anglického venkova. Dala bych víc hvězd, ale do poloviny to bylo slabší. Na konci se to rozjelo a hezky četlo.

Johny_H.
11.06.2022 5 z 5

Nejlepší díl ze všech. Škoda že ostatní nejsou na stejné úrovni.

katerina5544
22.11.2021 3 z 5

Hodně pohodová detektivka. Agatha je tedy dosti zvláštní postavička a takové slečně Marplové se nemůže rovnat nicméně na oddych je to fajn záležitost. Mám ráda příběhy z anglického/irského venkova takže jsem zvědavá na další díl.

M100
25.08.2021 2 z 5

Pohodová oddechovka

MelanieBruno
06.03.2021 3 z 5

Velmi jsem po této knize toužila, avšak nebyla nikde k sehnání. Nakonec jsem ji četla ve slovenštině. Aspoň že tak! Musím uznat, že jsem čekala trochu více na to, jaký měla kniha “hype”. Některé části knihy mě velmi nudily, hlavní postava lezla na nervy. Po asi skoro půlce se to překlenulo v příjemné čtení, kdy jsem pocítila, že jsem vlastně napnutá, jak to dopadne. Za úplnou kravinu to nepovažuji, ale také bych od toho příliš nečekala. Chtěla jsem číst další knihy o Agátě, ale nyní váhám.

Koudyna
29.08.2020 3 z 5

Kniha o britském venkovu se mi dobře četla, i když to není úplně thriller dle současných norem.

marlowe
05.05.2020 4 z 5

Oxymóronová kombinace ospalé vesničky a hrdelního zločinu zlákala už řadu autorů – a každý se s tou výzvou popasoval po svém. Ano, raisinovské příběhy paní Beatonové možná postrádají vláčnou pohodu Kočičích krimi Lilian Braunové, nedosahují úrovně laskavosti detektivek Louise Pennyové, ani nemají šmrnc vražd v Midsomeru, ale nakonec mě to taky bavilo, byť hlavní hrdinka je někdy opravdu na zabití a autorčin styl "na tři facky" svou ledabylostí připomíná nábytek ze Sconta. Výhrady ano, ale do dalšího dílu půjdu určitě.

Marcik7
18.11.2019 4 z 5

Souhlasím, pohodová detektivka klasického rázu. Agáta může občas lézt na nervy, ale je to asi živel. Určitě si ještě něco od této autorky přečtu.

Booky84
22.09.2019 5 z 5

Pohodová a čtivá detektivka z anglického venkova se svéráznou hlavní hrdinkou.

EvaApple
28.08.2019 3 z 5

příjemná oddechovka na cesty

zahradnice18
31.07.2019 4 z 5

Čtení na cestu (myslím jízda vlakem, autobusem apod.). Děj je jednoduchý. Jde o oddechovou četbu. Rozhodně se není nutné bát drastických scén.

LisaEla
16.07.2019 4 z 5

Knížku jsem po pár letech přečetla znovu, oddychová literatura, přečte se za jedno odpoledne.

haki34
03.05.2019 4 z 5

Autorkina prvotina, resp. úvod série mě oslovil mnohem víc než díl "vražedná setba", který jsem četla už před časem.. pobavila jsem se, zasmála jsem se i nahlas :)
Agata působí mnohem sympatičtěji a uvěřitelněji než v knížce, kterou jsem četla náhodou jako první ;) asistent Roy se k ní hodí, jen jsem čekala jinou orientaci - aspoň na mě tak působil...vesnice - Agatino nové bydliště - jako vystřižená z mých oblíbených "Vražd v Midsommeru", plná zajímavých mezilidských vztahů, soutěží o nejlepší koláč či kytku, dámy združené ve spolku, vedené farářovou ženou..nějaká ta hospoda, nějací ti snobi a samozřejmě - ideální podhoubí pro vraždu !!! kterou vyřeší jak jinak Agata a mladý policista Billy Wong, jehož zájem o Agatu jsem nepochopila :D zvažovala autorka původně jiný rozměr jejich vztahu ?? (k tomuto účelu si do budoucna připraví půdu na konci knížky Jamesem Laceym :D) a také - běžně policajti vykecávají informace a radí se s civilisty ?? ;) no nevadí...
některé vazby, resp. spojení slov působili krkolomně, netuším, jestli to vyplynulo z překladu či co - ale sporá postava, zároveň baculka, a do toho ostře řezané rysy - no nevím..k těm oblinám mi ten řez nesedí...a sporý - představím si něco jiného, než ženu krev a mlíko.. (ale třeba je to můj problém :D) , taktéž naondulovaná hlava do kudrlin a ty připláclé k obličeji - ..dlouhé rovné se připlácává lépe i lépe zplihne...ale třeba jako krátkovlasá se v tom taky nevyznám :D pak jsem si raději podobné škobrtance přestala všímat a soustředila se na děj ;)

souhrn : vtipná oddechovka, celkem uvěřitelný děj, ke kávě a koláči doporučuji !!

Danuše7
04.03.2019 4 z 5

Moc jsem Agátě fandila. je to sice detektivka, ale pobavila jsem se, byla taková odpočinková.

Ana72154
02.03.2019 4 z 5

Moje druhá přečtená kniha od tohoto autora a této série.

Pavlnka
08.01.2019 4 z 5

Jiné díly se mi sice líbily více, ale je to takové poklidné a pěkné čtení. Možná je problém ve špatném řazení dílů.

Marejka
28.11.2018 4 z 5

Knihu jsem si koupila jako letní dovolenkové čtení a moc se mi líbila. Poté jsem zjistila, že na motivy (nejen) této knihy se natočila i taková minisérie.