Agatha Raisinová a otrávený koláč

Agatha Raisinová a otrávený koláč https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130707/bmid_agatha-raisinova-a-otraveny-kolac-cOR-130707.jpg 4 184 56

Agatha Raisinová série

Agatha Raisinová, úspěšná londýnská podnikatelka, se ze dne na den rozhodne skoncovat se svým dosavadním životem. Prodá nejen svou PR firmu, ale i londýnský byt a odstěhuje se do poklidné anglické vesničky Carsely, kde si chce užívat předčasný důchod. Jenže po krátkém čase si uvědomí, že Carsely je na ní až moc poklidné a že se jí nedaří navázat přátelské vztahy s místními. Rozhodne se proto zúčastnit tamější soutěže o nejlepší koláč, a to přestože za celý život tak nanejvýš ohřívala jídlo v mikrovlnce. Aby měla šanci vyhrát, koupí koláč v jednom z nejlepších londýnských lahůdkářství a hodlá ho vydávat za svůj výtvor. Jenže soutěž se nakonec nevyvine podle jejích představ, arbitr se na ni dívá skrz prsty a po ochutnání jejího koláče navíc zemře. Agatha je tedy najednou podezřelá z vraždy, a nadto musí přiznat, že podváděla. Aby mohla očistit své jméno, nezbývá jí nic jiného než sama vypátrat, kdo skutečně vraždil. zdroj: www.pitaval.cz... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Agatha Raisin and the Quiche of Death , 1992

ivana02
24.10.2018 3 z 5

Za detektivku bych ji přímo neoznačila, ale klasička anglické detektivky (Agatha Christie) je z knihy cítit. Milé čtení, vtipná jednohubka s detektivní zápletkou. Pěkný popis anglického venkova a obyvatel vesničky.

hrosik3
19.10.2018 3 z 5

Neurazí, nenadchne.

Marika Vanova
29.09.2018 4 z 5

Díky Agátě a jejímu otrávenému koláči jsem dokončila letošní čtenářskou výzvu a i jsem se dobře pobavila. Paní Agatha mi byla ze začátku velmi nesympatická, ale ke konci knihy si to u mě vylepšila, stala se lidštější, vnímavější ke svému okolí a lidem kolem sebe. Ráda si přečtu další pokračování.

Litocha
10.09.2018 3 z 5

Na knížku jsem byla natěšená, ale moc nadšení u mě nevzbudila. Předně mi titulní postava byla většinu doby nesympatická - takovou herdekbabu bych za sousedku asi nechtěla.
Nad absurdními situacemi jsem zpočátku zdvihala obočí, ale časem jsem si zvykla. Taky línější tempo mi moc nevyhovovalo. Spíše než detektivka to většinou bylo líčení toho, jak si stárnoucí rázná žena z Londýna zvyká na anglickou vesnici, snaží se zapadnout a pozvolna se mění. Poměrně malým počtem stran jsem se prokousávala nečekaně dlouho (taky chyby působily občas rušivě, taková výřivka mě vyloženě nadzdvihla). Spád to nabralo až těsně před koncem, to taky můj dojem vylepšilo natolik, že možná časem sáhnu po dalším dílu. (Nový soused vypadá docela slibně, rýsují se tady zajímavé interakce.)

marketa8129
15.07.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka.

TaLu
08.04.2018 5 z 5

Svěží, vtipné a milé.
Postava Agathy se mi zalíbila na první pohled, či v prvních větách, a není to jen tím, že se jí blížím věkem i váhou :o)
Přiznám se, že po předchozím přetěžkém prokousávání předešlou knihou jsem se zřejmě nacházela ve stavu, kdy mě tento příběh pohladil přesně tak, jak jsem potřebovala.
Pobíhání po Londýně i anglickém venkově bylo tak ....prima.
Knihu jsem slupla jak malinu a zůstala mi po ní přesně taková chuť. A že jsou v knize chutě na koláč životu nebezpečné ? To ani trochu nevadilo. Detektivní zápletka je tak mírná, že si jí v tom pobíhání téměř nevšimnete.
Těším se na další díly. Velmi milé překvapení. Jdu si vyhledat nějaké informace o autorce.

pepa4081
21.11.2017 3 z 5

Zajímavá detektivka tak trochu ve stylu A. Christie z modernější doby. S hodnocením trochu váhám. Chvíli se mi kniha zdála tak nějak utahaná, ale pak mne začala bavit. Konec byl pěkný. Je to má první kniha této autorky, a určitě vyzkouším další. Uspokojivé.

katy87
03.11.2017 3 z 5

Docela zklamání, na to, že jsem četla, jaký hit je v Británii celá tato série. Líbilo se mi, jak je hlavní hrdinka "oprsklá", ale děj se občas trochu vlekl. Toto se asi nemůže brát jako nějaká detektivka. Třeba se další knihy v sérii rozjedou, dám tomu šanci.

TheGoldenHill
19.10.2017 5 z 5

Knihy s hlavní postavou Agathou Raisinovou mě nadchly svým humorem a trochou napětí. Nejsou to sice bestsellery, ale jedná se o milé a příjemné oddechové čtení, které vás přenese na anglický venkov. V myšlenkách se s Agathou přestěhujete i vy do malebné vesničky Carsely a budete prožívat její snahu o navázání přátelství s usedlíky, která se jí trochu vymkne z rukou. Snaha zviditelnit se a zapadnout mezi místní, Agathu dovede až k tomu, že se stane hlavní podezřelou z vraždy a energická Agatha se pustí do pátrání po vrahovi na vlastní pěst.

Ildi
14.10.2017 4 z 5

Detektívka so scenériou anglického vidieka a okorenená humorom. Páčila sa mi, príjemná detektívka, ale slečna Marplová je slečna Marplová :)

denib
26.03.2017 5 z 5

Slečna Marplová v mém srdci dostala vážnou konkurenci. Agatha Raisinová je velmi svérázná, energická a umíněná ženská, které to dobře myslí. Rozhodně se jen tak nehroutí a dokáže se rychle vyrovnat i s ostudou. Myslím, že kdybych jí znala ve skutečném světě, buď bych jí zbožňovala nebo nesnášela - nic mezi tím. Hned jdu mrknout do katalogu naší knihovny, jestli tam najdu i další díly. Klasické detektivky mám totiž moc ráda a tyto tak typicky britské a přitom vtipné obzvlášť :-)

Stellia
07.03.2017 5 z 5

Príjemné spestrenie pracovnej doby :) Prostorekosť dámy v stredných rokoch je na nezaplatenie a jej otvorenosť prebudí nielen všetkých v mestečku, ale aj Vás vyburcuje k lepšej nálade. A ku všetkému, z nejakého "nevysvetliteľného" dôvodu dostanete chuť na pravý anglický slaný quiche ;)

Selinute
01.01.2017 5 z 5

Vtipné, zábavné a pohodové čtení.
Děj zasazený do úžasného prostředí Cotswoldsu se bude určitě líbit všem, kdo mají rádi idylický anglický venkov a netradiční detektivku v odlehčeném stylu Christie. Mně se knížka líbila moc. A nejen knížka, ale i obálka a filmové zpracování, které jsem následně shlédla. Určitě neodolám a přečtu si i další díly...

Toffee
30.12.2016 3 z 5

Není to žádná bomba, nečekejte žádný thriller, tohle je anglický venkov se vším všudy - zahrádky, venkovské slavnosti se soutěžemi domácích koláčů... Když se naladíte na tuto echt britskou atmosféru, je to zábavné čtení.

lucmat
16.11.2016 5 z 5

Hahaha, bavila jsem se jako nikdy, výborná kniha, viděla jsem i film, ale kniha rozhodně lepší, vtipnější! :-)

raffi
26.09.2016 4 z 5

Pre podobné knihy by som zaviedla novú kategóriu "milé detektívky". Je to také moderné pojatie slečny Marplovej. Asi by si zaslúžilo menej chýb v preklade (naviac, keď nejaký šikula všetky chyby vyznačoval natvrdo farebnou fixkou v knihe z knižnice a tým mi úplne pokazil zážitok z čítania). Na druhú stranu oceňujem obálku, ku knihe sa výborne hodí.
Celkovo zhrnuté - mám radosť, že s Agathou je celá séria.

kuky921
29.07.2016 4 z 5

Oddychová detektivka s velmi neodbytnou hlavní hrdinkou. Velmi pěkně se četla a také mě zaujala velmi pěkná obálka knížky.

Damato
21.06.2016 5 z 5

Pozor- opakovaně upozorňuji, knihy o Agathě se nesmí číst ve veřejné dopravě, obzvláště ráno, když jedete narvaným autobusem do práce a smějete se a tím pobuřujete své okolí, protože kdo se má co smát ráno, když prší a jede se do práce. Ale nedalo mi to a v polední přestávce jsem ji místo oběda dočetla, byla to úžasná relaxační jízda, ještě že mi naše knihovna zajistila hned další díl.

kadgam
15.04.2016 4 z 5

Idylický anglický vidiek a ... u Pilcherovej láska, u Beaton detektívka. Ľahká reminiscencia na Christie, torchu iné vyšetrovacie metódy a a hlavne iná doba.
Mám rada tento typ detektívok, určených skôr na oddych, ako na napnuté nervy.

Gity
21.02.2016 4 z 5

Na tuto sérii knih jsem byla hodně zvědavá a podle komentářů jsem se na ni celkem těšila. Po přečtení úvodní knihy musím konstatovat, že se mně docela líbila, i když mně úplně nesedí Agathina svérázná povaha a hrubé chování. Asi si na ni musím nejdříve zvyknout. Knížka se ale četla velmi příjemně, byla to oddechovka pro relaxaci. Na další díly se už těším, přečtu si je a jsem hlavně zvědavá, jak bude pokračovat moje sžívání s Agathinou povahou - zda si ji oblíbím nebo mě naopak její jednání bude štvát a rozčilovat víc a víc.