Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298228/mid_after-tajemstvi-R0Y-298228.jpg 4 1259 174

After série

Tessa a Hardin jeden bez druhého nedokážou existovat. A zároveň nejsou schopní žít spolu. Poté co Tessa potkala po celých devíti letech svého otce, všechno se v ní svíjí a přehodnocuje své dosavadní vztahy k blízkým. Přestože Richard pije a stal se z něj bezdomovec, chce se s ním Tessa sblížit a lépe ho poznat.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

After We Fell , 2014

Ann98
14.11.2020 3 z 5

Poměrně velké zklamání na všech frontách. Na jednu knihu se zde objevovalo až moc zvratů, přičemž ani jeden nebyl nějakým způsobem uzavřen. Půlka z nich byla naprosto nesmyslná a zbytečná. Kniha mohla být určitě kratší a jednodušší. Oceňuji, že se děj posunul do jiného prostředí a objevují se zde také nové postavy, které doufám budou mít ještě nějakou zásadní roli. Hádky Tessy a Hardina už mě poměrně štvaly. Myslela jsem si, že obě hlavní postavy se někam posunuly, ale vždy nastala nějaká situace, kdy jsem se utvrdila, že nikoliv. Samotný konec mě tentokrát nepřekvapil jak tomu bylo u předchozích dílů, spíš mi přišel dost přehnaný. Vypadá to jako by autorka nevěděla, čím tento díl ukončit.
Momentálně nemám ani chuť se na další díl vrhnout.

lihate
13.11.2020 5 z 5

Dobře, asi mě vážně ubíjí pořád dokola číst a zjišťovat, jestli se k sobě vrátí nebo nevrátí. Ale něco na tom je a musím číst pořád dál a dál. Vlastně mě teď asi trochu štve Tessa, občas mi přijde že je děsně paličatá a mohla by mít trochu víc pochopení pro Hardina. Ostatně Hardin je to samé v bledě modrém... Občas je mi jich až líto, a přitom by stačilo pár slov navíc a bylo by po problémech. Steph mne překvapila! Musím říct, že jsem tu část, kdy to začalo četla několikrát, než mi to všechno došlo. Takový zvrat sem nečekala.

Alnima
06.11.2020 3 z 5

První díl se mi líbil nejvíce. Pokud by tato série měla jen dva díly, asi by se nic nestalo.

teer.h
28.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle byl jednoznačně nejlepší díl! I když mě to na začátku štvalo, že hádky neustále pokračují, tak poté, jak se Hardin změnil, mě to opravdu bavilo a knihu jsem jen hltala!
Takových zvratů a překvápek. Nepopírám, že jsem neměla i slzy v očích při tom, co udělala Steph Tesse...dost nečekané.
Vrhám se na další díl!

Kira283
19.10.2020 3 z 5

Konec mi přijde už lehce přitažený za uši, více méně je to pořád o tom samém, ale i tak vás prostě zajímá, co se bude dít dál :)) Na první díl to nemá, ale jako oddychovka je to fajn :))

Pitraska
08.10.2020 3 z 5

Dosavadně pro mě asi nejhorší díl. Né že by se to četlo špatně, nebo by děj rychle neubíhal, ale už jsem z toho nebyla tolik odvařená, jako z dílu předchozího. V podstatě děj je trochu rozvleklý. Na druhou stranu konec je strasně uspěchaný.

speciale88
02.10.2020 5 z 5

Super celá série. Nemůžu se odtrhnout. Čtu jeden díl za druhym jedním dechem.

temna.vila
01.10.2020 3 z 5

Pokud si potrpíte na dívčí románky, můžu Tajemství a celou sérii After rozhodně doporučit. Jedná se sice o dost naivní a předvídatelný příběh, ale můžete u knihy opravdu vypnout a odpočívat. Autorka píše velmi čtivě a dosavadní díly série považuji za takové lepší pojetí Padesáti odstínů pro náctileté.

aelin1
19.09.2020

super kniha !!!

avalonek
04.09.2020 2 z 5

Tak co napsat o dalším dílu,je to pořád to samé v podstatě.takhle se vydělává,třetí díl a zase to musí skončit tak,aby jsem si přečetli i další díl.Ja se omlouvám,ale kdyz by mi Hardym jednou řekl,to co Trase,tak by o mě už nikdy neslyšel,ale ona ho pořád zachraňuje..Já to přečtu,ale už se těším na konec konečně,snad někdy nastane..

Zelený.úval
18.08.2020

Třetí kniha byla příjemným překvapením po té druhé. :-) Začali se konečně oba dva chovat trochu víc rozumně a důvěřovat si. Zpestřením byl i jejich odstup. Konec zase otevřený, který vás nutí číst hned další knihu. :-)

alzbeta2843
18.08.2020 5 z 5

Kniha zase prečítaná za asi dva dni, čo pri počte stránok (728) je úctihodný výkon. A nebudem klamať, že som sa musela i knihu čítať pomaly, aby som si ju mohla vychutnať dlhšie. Táto kniha sa mi páčila asi zatiaľ najviac, pretože autorka dokázala opísať pocity tak dokonale, že ja som to cítíla spolu s hlavnými aktérmi a ešte i keď to píšem mám zimoriavky. I po prečítaní som si niektoré pasáže musela prečítať znovu a znovu som tomu nechápala. Autorka sa vážne vyhrala so slovami a emóciami.

Aranel15
12.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Kniha byla opět super. Velmi oceňuji, že Tessa konečně dospěla a začala dělat věci, které chce ona. V knize bylo i několik překvapivých částí, při jejichž čtení jsem nemohla ani dýchat - mezi ně bych zařadila zejména události z rozlučkového mejdanu. Steph se mi zdála od začátku falešná jako pětník.
Závěr knihy je nečekaný a jsem moc zvědavá na další díl.

pipa36
29.07.2020 4 z 5

I když kniha opět začíná přesně tam, kde skončil minulý díl, tentokrát se nám děj výrazně posunul. Už nešlo jen o "otrhávání lístků květiny" se slovy má mě rád - nemá mě rád (chce mě - nechce mě), v knize výrazně přibylo děje. Avšak nevím, jestli se mi to líbí. Sice jsem se opravdu bavila, kniha opět nepostrádala neuvěřitelnou čtivost a velmi často jsem se opravdu od srdce zasmála, jak to bylo vtipné, přece jen se mi však moc nelíbí směr, který to nabralo. Mě se i přes věčné hádky a výbuchy více líbil Hardin jako vlk v rouše beránčím a ne ten nový Hardin jako beránek s tváří vlka. I z tohoto důvodu se mi předchozí díl líbil více. Uvidíme, jak to bude pokračovat, protože rovnou otevírám další díl :-).

Evr
22.07.2020 3 z 5

Ano, bylo to lepší, než předchozí díl, ale stále jsem rozmýšlela, jestli knihu ohodnotit 3 nebo 4 hvězdami a pak si říkám, proč bych jí měla dávat 4 hvězdy, i když jsem předchozímu dílu dala 3 a tenhle díl byl lepší? Kdybych to měla srovnat s ostatními knihami, tak tuhle bych asi nechtěla mít mezi knihami se 4 hvězdami.
Sice to bylo fajn, ale podle mě to byl zbytečně dlouhý. V knize byly pořádně asi tak 2 velké zvraty, jinak to bylo stále dokola - hádky a sex.
Teď mě akorát tak zajímá, jak to bude dál pokračovat. Bohužel jsem narazila na nějaké spoilery, tak pak nebudu tolik překvapená, ale stejně tuhle sérii potřebuju dočíst. Jen nevím, jestli se zrovna teď chci pustit do dalšího dílu.

kanitsuj
18.07.2020 3 z 5

Třetí díl příběhu Tessy a Hardina bych hodnotila o trošičku lépe než předchozí díl, ačkoli ani zde nedošlo k žádnému výraznému posunu kromě nečekaného závěru, od kterého se mohl s novým nádechem odrazit další díl této série. Přiznám se, že moc nechápu opulentní rozsah celé série, myslím, že na menší počet stránek by celkovému dojmu jen prospěl. Už mne trochu nebaví Tessino věčné samaritánství a Hardinovi naprosto zbytečné a neadekvátní výbuchy vzteku. Také mi moc nesedí sprostá slova pronášená v intimních chvílích a celkově je to stále to stejné dokola, ale když už jsem se dostala tak daleko, čtvrtý díl už dočtu:-)

LiLinka
01.07.2020 5 z 5

Nedokážu si představit, že už mi zbývají jen dva díly a pak nebude žádné pokračování Tessy a Hardina. Člověk se s nimi doslova sžije a bere je jako své kamarády. Ke konci už jsem tušila, k čemu se schiluje a jsem zvědavá, jak to bude v dalším díle pokračovat. :)

Ana72154
27.06.2020 4 z 5

No páni. Tentokrát to bylo o mnoho lepší než předchozí díly. Nečekané zvraty, nad kterýma jsem jenom kroutila hlavou, což mě nutilo číst až do konce, čímž jsem přečetla knihu za dva dny.

Jaňula08
21.06.2020 5 z 5

Není vůbec možný, že někdo dokázal napsat něco tak obsáhlého a ještě mne to nepřestalo ani trochu bavit. Nečetla jsem lepší knihy! Tessa a Hardin budou pro mě asi navždycky Top postavy a románek.

Charmedka
20.06.2020 4 z 5

V knize se neustále něco děje, stále přichází jeden zvrat za druhým a dějově mi přišlo Tajemství rozhodně více propracované, než díl předchozí. Docela dost prostoru mají i vedlejší postavy, což mě bavilo. Přesto díly si jsou hodně podobné, jsou plné hádek, vzteku, slz, sexu, ale jsou neskutečně čtivé a to i přesto, že je to furt to samé dokolečka. Ovšem v tomto třetím je vidět určitý pokrok a zrání, kor u Tessy.

Po třech dílech opravdu můžu říct, že se série stala mojí oblíbenou a věřím, že se bude líbit i čtenářkách, které romantiku a YA zas tolik nevyhledávají. Čtvrtý díl na sebe nenechal dlouho čekat...