Přiznání

Přiznání https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251886/bmid_after-2-priznani-2V7-251886.jpg 4 1690 281

After série

Musí se smířit s tím, že Hardin navždy zůstane... Hardinem. Že by se v něm až tak moc mýlila? Rozum i nejbližší okolí jí radí, aby se Hardina už navždy vzdala, nebyla by první, kterou ponížil a odkopl. Kvůli Hardinovi odstavila na vedlejší kolej všechno, na čem jí záleželo – školu, kamarády, matku, přítele... další zklamání by nezvládla. Měla by si zachovat zdravý rozum a nechat tuto kapitolu už být, dřív než se spálí ještě víc. To se ale lehko řekne, navíc při představě na vášnivé noci strávené v jeho náručí... Elektrizující dotyky... Nenasytné polibky... Hardin se před ní kaje. Ví, že se dopustil nejhorší chyby ve svém životě. Dokáže se ale opravdu změnit? Tessu čeká jedno z nejtěžších rozhodnutí. Pokračování světového bestselleru a literárního fenoménu AFTER – Polibek úspěšné autorky Anny Todd.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After We Collided , 2014

sd1992
15.04.2019 5 z 5

Vlastně ani nevím, proč je tento díl nejhůře hodnocený.. Mě bavil mnohem víc, než první díl a to o něm nemůžu říct, že by byl špatný :-D Celá tahle série je obrovský klišé, ale jako knížka na relax super, já mám tyto dramata prostě ráda.. :-D Takže za mě druhý díl super, tahala jsem ho naprosto všude.. :-) Momentálně jsem na začátku třetího, ale po shlédnutí filmové adaptace mám obavu pokračovat.. potřebuju to chvíli nějak strávit.. mám v hlavě spoooustu rozporuplných pocitůůůů... :-D :-)

tyna8854
14.04.2019

Ahoj! Nemá prosím někdo na prodej? Platím zlatem! Kontakt: kikisa0213@gmail.com, fb: Štěpánková Týna nebo insta: týna.stp
Dekuju:)

Mellisek
12.04.2019 2 z 5

Já jsem z této knihy byla tak flustrovaná, že jsem se nějakou dobu překonávala pokračovat ve čtení série After. Pořád začarovaný kruh, který prostě unaví a stane se nudným.

martina5069
09.04.2019 3 z 5

Druhý díl se mi líbil o hodně míň než první. Skoro nic se v něm nedělo, Tessa s Hardinem se furt hádali a zas usmiřovaly. Konec vás donutí číst další díl....

Lela23
09.04.2019 odpad!

To se fakt neda cist. Preklad kvalitativne odpovida originalu. Ale jak se rika, z hovna bic neupletes.

esterkucerova
08.04.2019 3 z 5

Také se přikláním k hodnocení série jako celku, jednotlivě bez sebe knížky nefungují.
Jedná se o fresh teen verzi padesáti odstínů, akorát s přijatelnějšími postavami a mnohem reálnějším jádrem.
Samozřejmě nemluvíme tu o vrcholném skvostu v celých dějinách světové literatury, ale když se člověk odprostí od toho plytkého klišé, dostane se mu kvalitní oddechovka, která funguje přesně tak, jak má.
První díl, tedy polibek, hodnotím jako nejlepší díl celé série. Spoustu syrových emocí, záhadný Hardin, naivní Tessa.. to hmatatelné, ale nevyřčené souznění perfektně hraje a já po dočtení skoro propadla hysterii, že ještě nemám další díl.
Ten však hodnotím naopak jako nejslabší. Celý se nese až moc v duchu pocem x vypadni. Tessa se často podle mě chová iracionálně a pasáže se příliš často opakují. Jedna z výhod je ta, že začínáme na příběh nahlížet taky z Hardinovi perspektivy.
Zato Tajemství , to řadím těsně pod polibek, fakt mě baví, jak dokázala autorka přenést tu chemii dvou hlavních hrdinů na čtenáře. Nahlížíme hlouběji do emocí všech postav a poznáváme je lépe.
Poslední pouto je takové půl na půl.. konec mě nechci říct úplně zklamal, ale myslím si, že mohl být zvolen lépe - moc mi to tam nesedí.
Všechno se odehrálo moc rychle a vůbec to nezapadá do rámce chování Tessy a Hardina, který nám Todd celou dobu podsouvala, přišlo mi, jako by to už rychle chtěla mít za sebou. Buď bych preferovala ne tak přehnaný happyend s otevřeným koncem, anebo klidně tenhle přeslazený happyend, ale rozvedla bych ho postupně, zvolna, klidně na další krátkou knížku, ve které bysme nahlédli, jak se k tomu vlastně propracovali, co je k tomu vedlo...
Toť vše.
Celkově hodnotím 4,5/5*

Monna732
02.04.2019 4 z 5

Zábavné čtení. Nemohla jsem se od knížek odtrhnout.

leník511
02.04.2019 5 z 5

Za mě ještě lepší, jak první díl.

Zlá-Ňufie
12.03.2019 3 z 5

Po zkušenosti s prvním dílem, jsme si během čtení dávala pauzy, třeba i s jinou knihou, jinak by mě ti asi zničilo.
Je to vážně čtivé, docela vtipné, taky kratší! Ale Tessa mě fakt štve, Hardin občas taky, trochu bojuju s tim, jak impulsivní, ale zároveň urážliví a vzteklí oba jsou... Přijde mi, že tenhle díl zanechal mnohi otazníků, což je asi schválně.. No funguje to, přece jen si asi přečtu třetí díl...Mám rada klise a červenou knihovnu, ale tohle rozhodne nepatri mezi nejlepsi kousky a ja asi uprednostnuju neco méně dramatického..

Nuttelka
25.02.2019 4 z 5

Také nemůžu hodnotit každou knížku zvlášť, beru to jako celek - jeden příběh... I když musím ale říct, že 1. a 3. díl jsou nejlepší :-)

Tessa s Hardinem mě zaměstnávali několik dní a musím říct, že i po přečtení na ně musím myslet, i díky tomu, že se určitě vypravím na filmové zpracování.

Musím říct, že i když teda Hardin byl fakt číslo, grázl, tak ho mám radši než Tessu, ježíš, jak ta mě místy vytáčela... Oba věčně na kordy, s každou stránkou jsem se bála, co zase vyvedou, čím si to zase všechno po*erou. A vždycky se něco našlo... Ale jak se Hardin postupně měnil a zklidňoval, strašně moc jsem mu držela palce.
Tessa je prostě Tessa :-) Díky Hardinovi se též změnila, zamotali si hlavu navzájem, láska, která jim vydrží až do konce života...

ALE... celý obrázek na Hardina a Tessu mi jaksi pokazil celý závěr série. Kdyby se celý děj ukončil ještě v časové linii, kdy oba studovali, max po studiích... Aby v očích zůstali stále jako "studenti", ale jak se pak hodně skákalo po rocích, řešili děti, těhotenství, prostě mi to k nim moc nešlo po tom všem, co se všechno řešilo a kvůli čemu byli stále na kordy, chápu, dospěli, ale...

KOMENTÁŘ K FILMU:
Kdo čeká kopii knihy, bude zklamaný, ale musím říct, že hlavní filmové postavy se mi moc líbily, filmová Tessa je mi mnohem více sympatičtější než v knížce a Hardin... bože Hardin, ten mi ale zamotal hlavu, uf... :-) Z knihy je tam asi tak 5%, ale i tak jsem z filmu nadšená, moje romatická dušička plesá. Jelikož je film přístupný od 12ti let, chápu, proč je to tak zpracované, i když spoustu věcí vynecháno a kdo knihy nečetl, úplně asi Hardina nepobere. Ale za mě tedy palec nahoru a díky filmu si koupím svou první knihu s filmovou obálkou, která se mi moc líbí a protože prostě HARDIN :-)

Monni
11.02.2019 3 z 5

Rozhodla jsem se, že nebudu hodnotit jednotlivé knihy zvlášť, ale zhodnotím sérii jako celek. Jelikož jsem všechny knížky přečetla během šesti dnů. Prostě jsem to vůbec nemohla odložit a sotva jsem dočetla jednu hned jsem se vrhla na další. Každý byl ukončen tak, že to ani jinak nešlo a nedělalo mi problém přečit za den klidně i 300-400 stran. A čtení do tří do rána? S touhle sérii brnkačka. Absolutně to nešlo odložit a dokonale mě to vytáhlo ze čtecí krize. Hardina jsem si naprosto zamilovala a Tessu taky. I když mi chvilkama lezli děsně na nervy a klepala jsem si na čelo a obdivovala co je ta holka ochcotná vydržet. Na jednu stranu jsem nechápala a na druhou stranu jsem věděla proč to všechno dělá, jak Hardin, tak i Tessa (druhá strana asi převládala). Série mě dokonale vytrhla ze čtecí krize.

První díl byl super. Chvilkama mi to připomnalo 50 odstínů naštěstí bez té ukňourané ,,vnitřní bohyně" a trochu mi tam vadilo, že tam nejsou kapitoly z pohledu Hardina. Hodně mě zajímalo co se mu honí hlavou. Takže se mi líbilo, když jsem ve druhé knize zjistila, že tam už kapitoli z jeho pohledu jsou. :D 4/5

Druhý díl mě přišel takový docela nic moc. Většinu knihy to mezi nimi bylo jako na horské dráze nahoru a dolů, ale i tak se od něj nedalo odtrhnout. Hlavně od kapitol z Hardinova pohledu, které mě bavily víc. 3/5

Třetí díl se mi asi líbil nejvíc. Některé části tam být sice nemusely, tím by se kniha zkrátila, ale zase tolik mi to nevadilo. A na konci jsem naplno zjistila co znamená spojení ,,otevřela pusu a zalapala po dechu". Po přečtení třetího dílu mi začaly docházet náznaky, které celou knihu doprovázely a já je nějak neregistrovala.4,5/5

Čtvrtý díl byl prostě konečný a posledních 100 stránek jsem četla neuvěřitelně pomalu, protože se mi s jejich příběhem nechtělo loučit. Ke konci jsem chvilka nevěděla jak to teda s nima bude. Což bylo super. 4/5

Celou sérii bych hodnitila asi 4,5/5. rozhodně jsem obdivovala jak autorka dokázala dokonale ukončovat jednotlivé díly tak, že okamžitě musíte začít číst další. Kapitoly z pohledu Hardina byly pro mě lepší jako ty z pohledu Tess. Možna proto, že celý prvn díl je psaný jen z jejího pohledu.

Sérii rozhodně doporučuji, ale upozorňuji, že se nemusí líbit každému. Já osobně mám poslední dobou máladu pouze na tyto žánry, takže mě to ohromilo. A doporučji mít všechny díly hned po ruce. Já osobně bych třeba nevydržela čekat po dočten jednoho dílu např. měsíc na další :D

pate.langdon
07.02.2019 3 z 5

Bylo toho moc, moc hádek, moc rádoby zapletek, moc usmirovani, celkově to budilo dojem, že to je takové nějaké nijaké. Hlavní dějovou linku, aby člověk pohledal. V prvním díle jsem měla Tessu ráda, zdála se mi na svůj věk a na to všechno co se jí stalo vyzrala a zasadova. V díle druhém mě neskutečně iritovalo jak její chování, tak Hardina. Chvílemi jsem si i přála, aby se Tessa k němu nevracela, protože jsem začínala nabývat dojemu, že ta holka je perpetum mobile, kdo by tolikrát odpustil... Musí být stejně šílená jako on

domina
02.02.2019 3 z 5

Tento díl byl nejhorší, celou dobu jsem se jen rozčilovala, protože to jak jsou oba neskutečně umanutí a nesnesitelní se fakt nedá vydržet. Ale protože nikdy neodchazím od rozečtené série, vydržela jsem. Hodně jsem přeskakovala, protože se furt všechno opakovalo a fakt mě to nebavilo. Ale přesto jsem se nemohla odtrhnout a potřebovala jsem vědět jak to dopadne.

Kiwicatko
28.01.2019 4 z 5

Booooze proc ja to ctu, kdyz se po kazde jejich hadce rozciluju, jakej je vul a ona neskutecna naivka, ze mu to furt zere. A stejne jsem nakonec ja ta blbka co se od toho nemuze odtrhnout, bo ji zajima, jak to skonci a co se zas vymamlasi :D jojo...hura na dalsi dil :D

Karola050716
18.01.2019 2 z 5

Stále stejně čtivé jako jednička a stále o tom samém dokola hádka-usmíření blablabla. Vzhledem k délce knihy je to už neúnosné. Kdyby došlo aspoň k nějakému posunu, ale to ne...ne že by mě to nebavilo číst, je to zase nahoru dolů..ale Tessa mě časem začala štvát, takže pozitivum je asi jen snažící se Hardin a postava Landona. Další díly si určitě přečtu, ale ne hned..prozatím mám horské dráhy po krk. Ale těším se na film, minimálně trailer se povedl :)

Elishka31
07.01.2019 2 z 5

Z druhého dílu jsem byla dost zklamaná. V celé knize se opakují pořád dokola stejné situace, řeší do detailu všechny problémy. Bohužel hlavní postavy mě svým chováním a jednáním začaly dost rozčilovat. Nechápu, jak Tessa mohla Hardinovi odpustit to, co jí udělal a pořád dokola omlouvat jeho chyby... Jediným plusem knih jsou překvapivé závěry, které lákají ke čtení dalšího dílu...

suzanne1997
14.10.2018 3 z 5

První díl série upoutá natolik, že si prostě nejde nepřečíst druhý díl. V porovnání s prvním dílem mě však tento docela zklamal, autorka až příliš rozpitvává na první pohled jednoduchou zápletku a Tess Hardinovi stále odpouští, máme to tady jednou, podruhé a pořád dokola. Styl autorčina psaní se mi líbí, zaujal mne, ale k odhalení jednoho pitomého rozhodnutí nepotřebuje několik set stran. Příběh sám o sobě má obrovský potenciál, jen autorka se v něm začíná pomalu ztrácet.

AniDi
14.10.2018 1 z 5

Je mi to moc líto, ale jak už jsem si přečetla v komentářích níže, musím potvrdit, že děj se nikam moc neposune, neustále se řeší dokola to samé. Popravdě mě až chvílemi rozčilovalo, že ho zase vzala na milost. Autorka to hodně moc hrotí. Přesto se jdu pustit do dalšího dílu. Snad to bude lepší. První díl mě nezklamal ale tento lehce ano.

SmallLucia
06.10.2018 1 z 5

Já to prostě ani jinak hodnotit nemůžu. Situace je stejná jako v první knize, stále dokola to samé. Děj se během 600 set stránek posunul téměr nulově. Přečtu si další díly jen, abych věděla, jak to skončí, ale tuším, že dočíst tuto sérii se u mě bude rovnat utrpení.

cukrovka
23.08.2018 4 z 5

Opět velmi čtivé. I když se neustále střídají hádky s odpuštěním a jejich vztah je jak na houpačce je příběh hodně čtivý a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Tessa i Hardin ve svých citech neustále tápou, ale snaží se s tím porvat.